More Krazy Coupon Gossip just in from Darlene!
Below are a few deals Darlene found at WinCo, but click the spreadsheet image to see a price comparison match-up that will save you A LOT of time wondering where to get the best price! WOW! Thank you Coupon Gossip!

Here are a few of the things I saw that looked good at Winco last night. I know it was late and my eye sight might have been blurry, but at least I was able to make it home safely. I’ve wanted to try the Chex Mix Bars — yum-o! do they look good! Now notice I didn’t say they look healthy…just good! At this price, it sure makes for a sweet deal!

Eggs 1 dozen $0.94

Ragu 36 oz $1.47
$0.30/1 MQ RP 5/17

$0.60/1 MQ RP 5/17
Final Price: $0.87 or $1.17
(can get this deal at either Winco or Walmart! rock on!)

Hamburger Helper $1.18
$0.80/3 IP here
$0.75/3 SS 5/31
Final Price: $0.92 or $0.93

Fiber One Granola Bars 5 pk $2.18
$0.45/1 IP here
$0.40/1 IP here
Final Price: $1.73 or $1.78

Chex Mix Bars 6 pk $2.18
$0.60/1 IP here
Final Price: $1.58

Leave a Reply

3 thoughts on “WinCo deals and Price Comparison with Albertsons & Walmart!”

  1. April says:

    You can get 12-packs of Coke products for $1.58 plus dep at Winco. On sale for $2.58 and I used my $1 off internet coupon I printed a while back. Good deal!

  2. Bonnie says:

    If you are going to winco this week you might want to check for…

    peelies on
    -small bags of Quaker rice snacks (save $1 wyb3) price .98 each
    or after coupon 3 for 1.94
    -hamburger helper ($1 off fresh ground beef wyb both) this is better than .80/3 if you are already buying beef. maybe you can use both????

    other things i was happy to pick up
    -darigold 16oz choc milk .88
    $1/2 coupon from paper (date?)final price 2 for .76
    -choc or brown sugar poptarts .98-.55 coupon (from paper)= .43
    -bummble bee white albacore tuna packs .98-1.00 coupon (from paper)= free tuna

    Fyi i saw these in portland,or at th 122nd store.
    good luck happy shopping!

  3. Sia Hills says:

    Oh My Goodness…that spreadsheet shows serious dedication! That had to take some work. Only thing I would note for others looking at it is that the Albies prices reflect the price if you purchase at least 10 items in promo so not exactly an apples to apples comparison (she may have noted that in spreadsheet already)…but bravo to the creator of that spreadsheet!