I made a last minute run to Albertson’s tonight, to get some much needed diapers (I put my un-potty trained 2 year old to sleep with no diaper on, upon realizing our diaper stockpile was completely depleted…sad!)

Anyways here is what I scored:

5 Rhodes Warm and Serve Rolls $2.69
Used 5 $1/1 from 4/19 and 5 Doublers
Final Price: $.69 each

9 Easy Mac Cups $1.00
2 Lb Block of Tillamook Cheese $5.99
Saved $5 Instantly with the Epic Promo
Use $1/1 Cheese Printable and 1 doubler
$.55/2 Easy Mac tearpad (found in the store) and doublers
Final Price: 2.09 (used Catalinas to pay)

Pompeian Red Wine Vinegar $2.19
Used $1/1 coupon found on the product and 1 doubler
Final Price: $.19

1 Gallon Milk $1.67 1 Package of Oreo Cookies $2.99
Used $.75/1 Milk Printable and 1 Doubler
Used $1/1 Oreo (when you buy milk) Peelie found on Oreos and 1 Doubler
Final Price: $1.16
Final OOP: $4.13

Plus- Did you know most Albertson’s mark their ground beef down at night to $1.69-$1.89 per pound?
I got 5 lbs for just under $8