Krazy Produce, Dairy & Meat Deals

Navel Oranges $0.39/lb

D’Anjou or Bartlett Pears $0.99/lb

85% Lean Ground Beef, super saver pack $1.89/lb

Western Family Yogurt, 6 oz. assorted $0.25

Yoplait Fiber One Yogurt, 4 pk. 4 oz. $1.50
$1.00/1 – Yoplait Fiber One Multipack – (coupons.com)
$1.00/1 – Yoplait Fiber One Multipack – (smartsource.com)
Final Price: $0.50

Yoplait Yo-Plus Yogurt, 4 pk. 4 oz. $1.50
$1.00/1 – Yoplait Yogurt, Yo-Plus 4 Pack – (coupons.com)
$1.00/1 – Yoplait Yogurt, Yo-Plus 4 Pack – (smartsource.com)
Use the $1/1 from 1/3
Final price: $0.50

Krazy Coupon Deals

Nestle Pure Life Water, 24 pk. half liter bottles $2.98
$1.00/2 – Nestle Pure Life Water – (coupons.com)
Final Price: $2.48

Quaker Breakfast Bites or Breakfast Cookies, Granola Bars, Instant Oatmeal  $1.78
Use in-ad manufacturers coupon: Save $3.00 when you buy 5.
Final Price: $1.18 each when you buy 5

Quaker Cereal, 14-16 oz. Oatmeal Squares, Life or Cap’n Crunch $1.60
Use in-ad manufacturers coupon: Save $3.00 when you buy 5.
Final price: $1.00 each when you buy 5

Pillsbury Toaster Strudels or Scrambles $2.00
Use in-ad store coupon: Save $1.00/2
Stack with the $1.00/1 (IE) – Pillsbury Toaster Strudel Pastries – (bricks.coupons.com)
$1.00/1 (FF) – Pillsbury Toaster Strudel Pastries – (bricks.coupons.com)
Final price: $0.50

Yoplait Frozen Smoothie, 7.6 oz. $2.50

Use in-ad store coupon: Save $1.00/2
Stack with the $1.00/1 – Yoplait Frozen Smoothie – (coupons.com)
Final Price: $1.00

Ivory Bar Soap, 3-4 pk. $1.88
Use the $1/1 from 12/27
Final Price: $0.88

Pantene Styling, Shampoo or Conditioner, 1.7-14 oz. $2.88
Use the $3/2 from 12/27
Final Price: $1.38

Maceys Case Lot Sale, Final Week!

Blue Chip Dough Enhancer, 21 oz. $3.49

E-Z Hard Wheat, 50 lb. bag red or white $11.98

Gulf Pacific White or Brown Rice, 20 lb. $8.88

Hard Wheat, 45 lb. bucket white or red $15.98

Kraft Macaroni and Cheese, 4 pk. 7.25 oz. $2.50
Case of 4: $10.00

Western Family All Purpose Flour, 25 lb. bleached or unbleached $6.98
Case of 2: $13.96

Western Family Chili con Carne with Beans, 15 oz. $0.78
Case of 24:$18.72

Western Family Chunk Light Premium Tuna, 5 oz. $0.58
Case of 48: $27.84

Western Family Diced Tomatoes, 14.5 oz. $0.48
Case of 24: $11.52

Western Family Evaporated Milk, 12 oz. $0.78
Case of 24: $18.72

Western Family Ketchup, 24 oz. regular or 20 oz. upside down squeeze bottle $0.78
Case of 16: $12.48

Western Family Laundry Detergent, 20 lb. large bag $3.48

Western Family Liquid Bleach, 96 oz. $1.28
Case of 6: $7.68

Western Family Pancake Syrup, gallon $4.88

Case of 6: $29.28

Western Family Pasta, 48 oz. thin, long spaghetti or elbow macaroni $1.78
Case of 8: $14.24

Western Family Petal Soft Bath Tissue, 24 regular rolls $4.48

Western Family Powdered or Brown Sugar, 2 lb. $0.98
Case of 12: $11.76

Western Family Specialty Beans, 15 oz. $0.48
Case of 24: $11.52

Western Family Tomato Paste, 6 oz. regular or Italian $0.55
Case of 48: $26.40

Western Family Tomato Sauce, 8 oz. $0.27

Case of 48: $12.96

Thanks to PYP for help with the matchups!