Sorry — this deal is no longer available. Never miss another deal! Sign up for daily updates:

Will be used in accordance to our Privacy Policy

Here are some deals I found at WinCo!  WinCo prices are not advertised in any print advertisement.  This means that prices can vary from region to region.  Please use these prices as a guideline in your WinCo shopping.  My favorite deals from this month don’t even require coupons!  5 Dozen Eggs in Nor Cal were only $4.66 and Eggo Syrup was $1.99!

7-Up 12 pk $2.00, Limit 3

ACT II popcorn 3 pack $1.59
$0.40/1 Act II Microwave Popcorn from SS 6/20
Final Price: $1.19

Al Fresco Chicken Sausage $3.68
$1.00/1 – Al Fresco Chicken Sausage, prints immediately – (smartsource.com)
$1.00/1 – Al Fresco Chicken Sausage – (allfresconatural.com)
Final Price: $2.68

Bar S Bologna $0.95
$1.00/2 – Bar S lunchmeat – (bar-s.com)

Final Price: $0.45 each, when you buy 2

Bar S hot dogs $0.48

Best Foods Real Mayo 40 oz $3.48

Betty Crocker Cookie Mix $1.58
$0.50/1 Betty Crocker Cookie Mix from SS 5/30
Final Price: $1.08

Betty Crocker Fruit Snacks $1.88
$0.50/2 – Betty Crocker Fruit by the Foot, Gushers – (coupons.com)
$0.50/2 – Betty Crocker Fruit by the Foot, Gushers – (smartsource.com)
$0.50/2 – Betty Crocker Fruit by the Foot, Gushers – (bettycrocker.com)
$0.50/2 – Betty Crocker Fruit by the Foot, Gushers – (boxtops4education.com)
$0.50/2 – Betty Crocker Fruit by the Foot, Gushers – (pillsbury.com)
Final Price: $1.63 each, when you buy 2

Betty Crocker potatoes $1.65
$0.50/2 – Betty Crocker Boxed Potatoes – (coupons.com)
$0.50/2 – Betty Crocker Boxed Potatoes – (bettycrocker.com)
$0.50/2 – Betty Crocker Boxed Potatoes – (boxtops4education.com)
Final Price: $1.40 each, when you buy 2

Betty Crocker Supreme Brownie Mix $1.68

$0.75/2 – Betty Crocker Supreme Brownie Mixes – (coupons.com)
$0.75/2 – Betty Crocker Supreme Brownie Mixes – (smartsource.com)
$0.75/2 – Betty Crocker Supreme Brownie Mixes – (bettycrocker.com)
$0.75/2 – Betty Crocker Supreme Brownie Mixes – (boxtops4education.com)
Final Price: $1.30 each, when you buy 2

Biquick, 40 oz $2.38
$0.60/1 – Bisquick, 40 oz or larger – (coupons.com)
$0.50/1 – Bisquick, 40 oz or larger – (smartsource.com)
Final Price:  $1.78

Birdseye Steamfresh Veggies $1.56
$1.00/4 – Birds Eye Food Product – (bricks.coupons.com)
Final Price: $1.31

Bulls Eye BBQ Sauce $1.28
Use $1.00/1 – Bullseye BBQ Sauce, Carolina, Texas, Memphis, Kansas City – (bricks.coupons.com)
or $1.00/1 – Bullseye BBQ Sauce, Carolina, Texas, Memphis, Kansas City – (bricks.coupons.com)

Final Price: $0.28

Campbell’s Chunky soup $1.48
$1.00/2 – Campbell's Chunky Soup – (coupons.com)
Final Price: $0.98 each, when you buy 2

Chex Mix $1.38
$0.50/1 – Chex Mix, 4.5 oz or larger or Chex 100 Calorie – (bettycrocker.com)
$0.50/1 – Chex Mix, 4.5 oz or larger or Chex 100 Calorie – (boxtops4education.com)
$0.50/1 – Chex Mix, 4.5 oz or larger or Chex 100 Calorie – (pillsbury.com)
Final Price: $0.88

Chex Mix Bars $2.48
$0.60/1 – Chex Mix Bars – (coupons.com)
$0.60/1 – Chex Mix Bars – (bettycrocker.com)
$0.60/1 – Chex Mix Bars – (boxtops4education.com)
$0.60/1 – Chex Mix Bars – (pillsbury.com)
Final Price: $0.88

Chips Ahoy $2.28

Country Crock Spead, 45 oz $2.28
$0.40/1 – Country Crock Product – (countrycrock.com)
Final Price: $1.88

Danon Activia Yogurt, 4 pk $1.78
$0.50/1 – Activia, 4 pk – (coupons.com)
$1.00/1 Activia Product from SS 3/28 or 6/6

Final Price: $0.78

Darigold Sour Cream, 16 oz $1.38
$0.40/1 – Darigold Sour Cream – (consumer.darigold.com)
Final Price: $0.98

Dixie Heavy Duty Plates, 100 ct $3.78
$1.00/2 – Dixie or Dixie Ultra Paper Plates – (coupons.com)
Final Price: $3.28 each, when you buy 2

Eggo Waffles $1.68
$1.00/2 Kellogg’s Eggo Frozen Product from RP 6/20
Final Price: $1.18

Eggo Syrup $1.99

Eggs, 5 dozen $4.66

Fiber One Granola Bars $2.48
$0.40/1 – Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Chewy Bars – (coupons.com)
$0.50/1 – Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Chewy Bars – (smartsource.com)
$0.40/1 – Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Chewy Bars – (bettycrocker.com)
$0.40/1 – Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Chewy Bars – (boxtops4education.com)
$0.40/1 – Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Chewy Bars – (pillsbury.com)
Final Price: $1.98

French’s mustard, 20 oz $1.38
$0.50/1 – French's Mustard, any – (frenchs.com)

Final Price: $0.88

Frigo String Cheese, 12 oz $4.36
$0.50/1 Frigo Cheese Heads String Cheese from SS 5/2
Final Price: $3.86

Gallo Salame, 8 oz $2.98
$1.50/2 Gallo Salame Product from RP 5/2
Final Price: $2.23 each, when you buy 2

General Mill Cereal, larger box $2.88
General Mills cheerios honey nut, larger box $2.98
GM Reeses Puffs, Multi-Grain O’s, Cinn Toast Crunch $1.98

$1.00/2 – General Mills Cereal – (coupons.com)
$1.50/2 – General Mills, Kids Cereal – (bricks.coupons.com)
$1.00/2 – General Mills Cereal – (wholegrainnation.com)
$1.00/2 – General Mills – (bricks.coupons.com)
Final Price: as low as $1.23 each, when yo buy 2

Hamburger Helper $1.50
$0.75/3 – Hamburger Helper – (coupons.com)
$0.75/3 – Hamburger Helper – (bettycrocker.com)
$0.75/3 – Hamburger Helper – (pillsbury.com)
Final Price: $1.25 each, when you buy 3

Heinz Ketchup, 40 oz $1.48

Hunt’s Ketchup, 36 oz $1.38
$0.20/1 Hunt’s Ketchup from SS 6/20
Final Price: $1.18

Hy-Top Tuna, 5 oz $0.48

Jack Daniels Barbecue sauce $1.49
$0.75/1 or $0.55/1 Jack Daniels Barbecue Sauce from SS 5/16
Final Price: $0.74

Jimmy Dean Breakfast Bowls $1.98
Jimmy Dean Breakfast Sandwiches $3.98

$1.00/1 – Jimmy Dean Product – (facebook.com)
Final Price: as low as $0.98

Jimmy Dean Sausage Roll $2.68

$1.00/1 – Jimmy Dean Product – (facebook.com)
$1.00/2 – Jimmy Dean Sausage Rolls – (redplum.com)
Final Price: $1.68

Keebler Wheatables $2.48
$1.50/1 – Keebler Wheatables Nut Crisps or Crackers – (bricks.coupons.com)
$1.00/1 – Keebler Wheatables Crackers – (snackpicks.com)

Final Price: $0.98

Kellogg’s cereal $1.98
$1.00/2 – Kellogg's Cereal – (coupons.com)
$1.50/2 – Kellogg's Apple Jacks, Corn Pops, Cocoa Krispies, Froot Loops or Frosted Flakes – (kelloggs.com)
$1.50/2 – Kellogg's All-Bran, Crispix, Rice Krispies, Mini-Wheats, Corn Flakes or Raisin Bran – (kelloggs.com)
$1.00/2 – Kellogg's Cereal – (redplum.com)
$1.00/2 – Kellogg's Cereal – (snackpicks.com)
$1.00/2 – Kellogg's Cereal, 10 oz or larger– (kelloggs.com)
$1.00/3 – Kellogg's Cereal 10 oz or larger – (kelloggs.com)
$1.00/2 – Kellogg's Cereals 10-oz or larger any flavor – (snackpicks.com)
$1.00/2 – Kellogg's Frosted Mini-Wheats or Raisin Bran, 14.5 or larger – (kelloggs.com)
$1.25/3 – Kellogg's Cereals, 10.5 oz or larger – (redplum.com)
$1.00/1 – Kellogg's Cinnabon Cereal – (redplum.com)
Final Price: as low as $0.98 (if your store carries Cinnabon; mine didn’t.)

Kellogg’s Pop Tarts, 12 ct $1.78
$1.00/2 – Kellogg's Pop Tarts, 8 ct or larger – (kelloggs.com)
$1.00/2 – Kellogg's Pop Tarts, 8 ct or larger – (redplum.com)
Final Price: $1.28 each, when you buy 2

Kellogg’s Wheaties Fuel $2.37
$1.00/1 – Wheaties Fuel Cereal – (coupons.com)
$1.00/1 – Wheaties Fuel Cereal – (smartsource.com)
$1.00/1 – Wheaties Fuel – (facebook.com)
Final Price: $1.37

Ken’s Dressing, 16 oz $1.98
$1.00/2 – Ken's Salad Dressing – (smartsource.com)
$1.00/1 Ken's Dressing or Lite Accents from SS 5/9
Final Price: $0.98

King’s Hawaiian Rolls, 12 ct $1.98
$1.00/2 – Kings Hawaiian Product – (redplum.com)
Final Price: $1.48 each, when you buy 2

Kraft Salad Dressing $1.48
$1.00/1 Kraft Dressing from SS 06/20
Final Price: $0.48

Kraft Singles  $1.98
$1.00/2 Kraft Singles, 10.5 oz or larger from Safeway Dairy Booklet
Final Price: $1.48 each, when you buy 2

Land O’ Frost Premium Deli Meat $2.98
$1.00/1 – Land O frost Premium Lunch Meat – (landomoms.com)
Final Price: $1.98

Lays Potato Chips $1.78

Lindsey Olives  $0.98
$1.00/2 – Lindsay Olives – (lindsayolives.com)

Final Price: $0.48 each, when you buy 2

Buy 2 Litehouse Strawberry Glaze $1.48
Buy 2 Strawberries, 1 lb $1.76

$1.00/2 – Litehouse Products – (coupons.com)
$1.00/2 – Litehouse Product – (litehousefoods.com)
$0.55/1 Litehouse Product from SS 6/27
$0.50/1 Strawberries, when you buy Glaze peelie coupon

Final Price: $4.48 for 2 glazes and 2 lbs berries (make yo-self some strawberry shortcake or pie!)

Mahatma Rice 32oz $1.89
$0.50/1 Mahatma or Water Maid Rice from RP 4/25
Final Price: $1.39

Mariani Dried Apricots $2.46
Mariani Dried Cranberries $2.33
Mariani Dried Pineapple $2.28
Mariani Dried Plums $3.27

$1.75/2 – Mariani Dried Fruit Products – (coupons.com)
Final Price: as low as $1.41

Mother’s Animal Cookies $1.98

Nabisco Snack Multi-pak $4.50
$1.00/2 – Nabisco Multi-Pack Products – (coupons.com)
$1.00/2 – Nabisco Multi-Pack Products – (bettycrocker.com)
$1.00/2 – Nabisco Multi-Pack Products – (pillsbury.com)
Final Price: $4.00 each, when you buy 2

Nabisco 100 calorie packs $2.68
Buy 1, Get 1 Free Nabisco 100 Calorie Packs – (facebook.com)
Final Price: $1.34 each, when you buy 2

Nabiso Crackers $1.78
$1.00/2 Nabisco Crackers from SS 5/16
Final Price: $1.28

Nalley’s pickels baby dill $2.50
$0.75/1 – Nalley Pickles, Pepper or Relish  – (smartsource.com)
Final Price: $1.75

Odwalla Juice, singles $2.48
$1.00/1 Odwalla tearpad in front of product
Final Price: $1.48

Old El Paso Taco Seasoning Packets $0.94
Old El Paso Enchilada Sauce $1.78

$0.50/1 – Old El Paso Products – (coupons.com)
Final Price: as low as $0.54

Oscar Mayer Hot dogs $1.69
$1.00/2 – Oscar Mayer Hot Dogs – (coupons.com)
$1.00/2 – Oscar Mayer Hot Dogs – (bettycrocker.com)
$1.00/2 – Oscar Mayer Hot Dogs – (pillsbury.com)
Final Price: $1.19 each, when you buy 2

Oscar Mayer Bologna $0.98

Oscar Mayer Turkey Bacon $1.78
$1.00/1 – Oscar Mayer Turkey Bacon – (kraftbrands.com)

Final Price: $0.78

Pepsi Products, 24 pk $3.98, Limit 3

Philadelphia Cream Cheese Tub $1.58
$1.00/1 – Philadelphia Cream Cheese – (bricks.coupons.com) directions here

Final Price: $0.58

Pillsbury Rolls $1.56
$1.10/3 – Pillsbury Baked Goods – (coupons.com)
Final Price: $1.19 each, when you buy 3

Planters Nut-rition bars $2.48
$0.75/1 Planters Big Nut or Nut-rition Bars from SS 4/25 or 6/20
Final Price: $1.73

Progresso Soup $1.50
$1.10/3 – Progresso Soups – (bettycrocker.com)
$1.10/3 – Progresso Soups – (pillsbury.com)
Final Price: $1.13 each, when you buy 3

Quaker Chewy Granola Bars $1.98
Quaker Rice Cakes, minis $0.98

Reddi Whip $2.52
$0.35/1 Redd-Whip from SS 6/20
Final Price: $2.17

Reser’s Deli Salads $2.38
$1.00/2 – Reser's Fine Foods Deli Salads – (coupons.com)
Final Price: $1.88 each, when you buy 2

Sabra Hummus $2.88
$1.00/1 Sabra Product from SS 6/27
Final Price: $1.88

Silk Soy Milk $2.48
$0.75/1 – Silk Soymilk – (silksoymilk.com)
$0.55/ – Silk Soymilk – (facebook.com)
Final Price: $1.73

Smuckers Jam $2.12
$1.00/2 Smucker’s Fruit Spread Product from RP 4/18
$1.00/3 Select Smucker’s Fruit Spreads from RP 5/23
$0.25/1 Select Smucker’s Fruit Spreads from RP 5/23
Final Price: $1.62 each, when you buy 2

Solo Cups $1.98
$0.75/1 – Solo Cups, Plates or Bowls – (barebysolo.com)
$0.75/1 – Solo Cups, Plates or Bowls – (bricks.coupons.com)
Final Price: $1.23

Stonemill Dip $2.98
$0.55/1 – Stonemill Kitchens Dip – (coupons.com)
Final Price: $2.43

Sweet Baby Ray’s BBQ Sauce 40oz $2.98
Sweet Baby Ray’s BBQ Sauce, 18 oz $1.68


Thomas English Muffins or Bagels $1.88

Totinos Party Pizza $1.12
$0.60/3 – Totino's Products – (bettycrocker.com)
$0.60/3 – Totino's Products – (boxtops4education.com)
$0.60/3 – Totino's Products – (pillsbury.com)
Final Price: $0.92 each, when you buy 3

Truvia Sweetener Packets, 40 ct $3.58
$1.00/1 – Truvia Natural Sweetener – (coupons.com)
$1.00/1 – Truvia Natural Sweetener – (smartsource.com)
Final Price: $2.58

Tyson Any’tizers $5.98
$1.50/1 – Tyson Any'tizers – (tyson.com)
Final Price: $4.48

Uncle Ben’s Rice $1.58
$0.75/2 – Uncle Ben's Product – (unclebens.com)
Final Price: $1.20 each, when you buy 2

V8 Fusion, 46 oz $2.98
$1.00/1 – V8 V-Fusion Juice – (campbellskitchen.com)
$1.00/1 – V8 V-Fusion Juice, 6-pack slim cans or 46oz bottle variety – (tryv8.com)
Final Price: $1.98

Vlasic Whole Pickles, 46 oz $1.98
$0.55/1 – Vlasic Pickles, Pepper or Relish – (smartsource.com)
$0.55/1 – Vlasic Pickles, Pepper or Relish – (tastewhatvlasiccando.com)
Final Price: $1.43

Yoplait Go-Gurt  or Simply Go-Gurt $1.98
$0.80/2 – Yoplait Yogurt, Go-Gurt or Kids Cup Yogurt – (coupons.com)
$0.80/2 – Yoplait Yogurt, Go-Gurt or Kids Cup Yogurt – (bettycrocker.com)
$0.80/2 – Yoplait Yogurt, Go-Gurt or Kids Cup Yogurt – (boxtops4education.com)
$0.80/2 – Yoplait Yogurt, Go-Gurt or Kids Cup Yogurt – (pillsbury.com)
Final Price:  $1.58

Yoplait Yoplus Yogurt, 4 pack $2.43
$1.00/1 – Yoplait YoPlus Yogurt 4-pack – (coupons.com)
$1.00/1 – Yoplait YoPlus Yogurt 4-pack – (bettycrocker.com)
$1.00/1 – Yoplait YoPlus Yogurt 4-pack – (pillsbury.com)
Final Price: $1.43