Sorry — this deal is no longer available. Never miss another deal! Sign up for daily updates:

Will be used in accordance to our Privacy Policy

Here are this week’s Whole Foods deals.  Pricing is valid 8/3 – 8/9.

Please Note:  Whole Foods does not have an official coupon policy.  Every store has its own policy and can change it at any given time.  Some stores allow you to stack a manufacturer with a store coupon, and some do not.  I've included stacking in my scenarios for those stores that allow it.  The final price may not be the same for some of you.

Replenish Cleaning Products, 4 – 16 oz $1.00 off
With in ad coupon

Cascade Fresh Yogurt Cups, 6 oz $0.89
$0.50 off with in ad coupon

Final Price:  $0.39

Three Sisters Cereal, 12 – 22 oz $3.00
$0.50 off with in ad coupon
Final Price:  $2.50

Oikos Organic Greek Yogurt, 4 – 16 oz $0.50 off
With in ad coupon
Use $1.00/8 – Stonyfield Oikos, 5.3oz Cups – (couponnetwork.com)
Final Price:  Unknown

Organic Pink Lady Apples, $1.49/lb

Rustic Crust Organic Pizza Crusts, 13 oz $3.69
Use $5.00/4 – Rustic Crust Products, Any – (rusticcrust.com)
Or $1.00/1 – Rustic Crust Products, Any – (rusticcrust.com)
Final Price:  As low as $2.44 each when you buy 4

Funky Monkey Dried Fruit snacks, 1 oz $1.50
Use $0.75/1 – Funky Monkey Snacks, prints immediately – (smartsource.com)

Final Price:  $0.75

Solixir Sparking Beverage, 12 oz $1.25
Use $1.00/1 – Can of Solixir – (facebook.com)

Final Price:  $0.25

DeBoles Gluten Free Pasta $2.00
Use $1.00/1 – Gluten-Free Arrowhead Mills, DeBoles Pasta. Tropical Source. Gluten-Free Cafe. Imagine Soup or any of the DREAM family of Products – (bricks.coupons.com)

Final Price:  $1.00

Annie Chuns Pad Thai, Teriyaki or Kung Pao Bowls $1.98
Use $1.00/1 – Annie Chuns Product – (anniechun.com)

Final Price:  $0.98

Annie Chuns Ramen Noodles $1.50
Use $1.00/1 – Annie Chuns Product – (anniechun.com)

Final Price:  $0.50

Kashi 7 Grain Flakes or Simply Maize $2.98
Use 2 $2.00/1 – Kashi Cereal Products – (recyclebank.com)

Final Price:  $0.98 each when you buy 2

MaraNatha Roasted Almond Butter $7.99
Use $1.00/1 – MaraNatha Nut Butter, Any – (wholefoods.com)
Final Price:  $6.99

Earth Balance Peanut Butter, 16 oz $3.99
Use $1.00/1 – Earth Balance Creamy or Crunchy Peanut Butter or Creamy Almond Butter – (wholefoods.com)
Final Price:  $2.99

Clif Organic Zbar, 6 ct $2.50
Use $1.00/1 – Clif Crunch (5 two-bar pouches), Any box – (wholefoods.com)
Final Price:  $1.50

Boulder Chips $2.50
Use $1.00/1 – Boulder Canyon Potato Chips, 5 oz or larger – (coupons.com) (zip 94127)
Final Price:  $1.50

Lundberg Rice Cakes $2.50
Use $0.75/1 – Lundberg Rice Cakes – (lundberg.com)
Final Price:  $1.75

Kettle Brand TIAS! $2.50
Use $1.00/2 – Kettle Brand TIAS! Tortilla Chips, 8 oz or larger – (bricks.coupons.com)
And Use $1.00/1 Kettle Brand TIAS! from Whole Foods Deals Booklet May/June/July (should take off $2.00)

Final Price:  $1.00 each when you buy 2

Food Should Taste Good $1.98
Use $1.00/1 – Food Should Taste Good Chips, 5.5 oz or larger – (foodshouldtastegood.com)

Final Price:  $0.98

Jovial Cookies $3.50
Use $1.00/1 – Jovial Einkorn or Gluten Free Cookies – (jovialfoods.com)
Or $1.00/1 – Jovial Cookies – (facebook.com)
Final Price:  $2.50

Kashi TLC Crackers $2.99
Use $2.00/1 -Kashi TLC Crackers – (recyclebank.com)
And Use $1.00/1 Kashi Cereal or TLC Snack from Whole Planet Calendar

Final Price:  Free

Rice Dreams, 32 oz $2.00
Use $1.00/1 – Gluten-Free Arrowhead Mills, DeBoles Pasta. Tropical Source. Gluten-Free Cafe. Imagine Soup or any of the DREAM family of Products – (bricks.coupons.com)

Final Price:  $1.00

365 Organic Dressing, 8 oz $2.99
Use $1.00/1 – 365 Everday Value Organic Dressing – (wholefoods.com)
Final Price:  $1.99

Mori-Nu Soft Silken Tofu $0.98
Use $0.75/2 – Mori-Nu Tofu Packages – (coupons.com)
Final Price:  $0.61 each when you buy 2

Honest Tea $1.00
Use $1.00/1 – Honest Tea – (recyclebank.com)

Final Price:  Free

RW Spritzers, 4 pk $3.00
Use $1.00/1 – RW Spritzers – (rwknudsenfamily.com)
Final Price:  $2.00

Fig Split Pea or Tomato Soup, 11.4 oz $1.98
Use $1.00/2 – Fig Food Product – (figfood.com)
Final Price:  $1.48 each when you buy 2

Fig Umbrian Lentil or Yuckentan Black Bean Soup, 17.6 oz $2.38
Use $1.00/2 – Fig Food Product – (figfood.com)
Final Price:  $1.88 each when you buy 2

Thanks, Healthy Life Deals