Sorry — this deal is no longer available. Never miss another deal! Sign up for daily updates:

Will be used in accordance to our Privacy Policy



Here are your Albertsons Coupon Deals for the week of 8/24-8/30

Fresh Sweet Corn $0.50

Fresh Whole Seedless Watermelon $0.49/lb

Fresh Peaches or Nectarines $0.88/lb

Dole Classic Romaine, Greener Selections, Just Lettuce or Spinach $1.68
With in ad coupon, Limit 4

Fresh Russet Potatoes $0.79/lb

Boneless Chicken Breasts or Chef’s Trim Thighs $1.99/lb

Albertsons Whole Fryer $0.79/lb
With in ad coupon, Limit 3

Albertsons Beef Top Round London Broil or Chuck Shoulder Cross Rib Steak $2.99/lb

Pork Loin Top Loin Chops, Roast or Pork Spareibs St. Louis Style $2.99/lb

Ball Park Meat Franks $1.99
With in ad coupon, Limit 6
Use $1.00/2 Ball Park Franks from RP 08/07

Final Price: $1.49 when you buy 2

Ken’s Dressing $0.99
With in ad coupon, Limit 4
Use $1.00/1 Ken’s Dressing from SS 08/14

Final Price: FREE

Oral-B Defense Manual Toothbrush or Crest Toothpaste, 6.4oz $0.99
With in ad coupon, Limit 6
Use $0.75 off Oral-B Pulsar CrossAction Advantage, Indicator or Cavity Defense Manual Toothbrush, from P&G 07/31
Or $0.50/1 Crest Toothpaste from P&G 07/31
Or $0.75/1 Crest Toothpaste or Liquid Gel from P&G 07/31

Final Price: as low as $0.24

Purchase 6 any Participating Kellogg’s Items, Pay $1.88 each

Kellogg’s Raisin Bran, 20oz, Rice Krispies, 12oz, Frosted Flakes, 14oz, Frosted Flakes, 14oz $1.88
Or $1.00/3 – Kellogg’s Cereal, 8.7oz or Larger – (kelloggs.com)
Or $1.00/3 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops, Froot Loops, Honey Smacks or Frosted Flakes Cereal from RP 07/24
Use $1.00/2 Kellogg’s Cereals from RP 08/07
Final Price: as low as $1.38

Kellogg’s Rice Krispies Treats, 8ct $1.88
Use $1.00/2 Kellogg’s Rice Krispies Treats from RP 08/07
Final Price: $1.38 when you buy 2

Keelogg’s Nutri-Grain Bars, 8-10ct $1.88
Use $1.00/2 Kellogg’s Nutri-Grain Cereal Bars from RP 08/07
Final Price: $1.38 when you buy 2

Kellogg’s Pop Tarts, 12 ct Kellogg’s Pop Tart Mini Crisp, 4.86oz $1.88
Use $1.00/3 Kellogg’s Pop-Tarts or Pop-Tarts Mini Crisps from RP 07/24
Final Price: $1.38 when you buy 3

Kellogg’s Chips Deluxe Cookies, 13.3-14.8oz $1.88
Use $1.00/2 Keebler Cookies from RP 08/07
Final Price: $1.38 when you buy 2

Keebler Granola Fudge Bars, 7.4 $1.88
Use $0.75/1 Keebler Granola Fudge Bars from RP 07/10
Final Price: $1.13

Keebler Wheatables or Toasteds, 8-10oz $1.88
Use $1.00/3 – Keebler Products – (kelloggs.com)
Final Price: $1.55 when you buy 3

Spend $12 on Participating Nestle Products, Receive $4.00 Catalina

Dreyer’s Ice Cream $3.00
Use $1.00/2 Dreyer’s Product from SS 06/12
Final Price: $2.50 when you buy 2

Dreyer’s Premium Ice Cream Cups, 5.8-6oz $1.00

Nestle Drumsticks, ct or Haagen-Daz Ice Cream, 14oz or Dreyer Fruit Bars, 6-12ct $3.00

Dreyer’s Shake or Smoothie $1.50
Use B2G1 FREE – Dreyer’s Slow Churned Shakes or Smoothies – (facebook.com), NLA
Or $1.00/2 – Edy’s Slow Churned Shakes and Smoothies – (nestlefamily.com)
Final Price: $1.00 each when you buy 3

Nestle Drumstick Lil’ Drums, 12ct $4.00
Use $1.00/1 – Nestle Drumstick, 12ct – (nestlefamily.com)
Final Price: $3.00

Skinny Cow Bars, Cones or Sandwiches 4-12ct or Haagen Daz Ice Cream Cones, 5ct $4.00

Nestle Drumstick Ice Cream Cones, 8ct or Haagen-Dazs Ice Cream, 28oz $6.00

Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack $1.00
Use $0.50/1 Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack from GM 08/07
Or $0.50/2 Chex Mix or Chex 100 Calorie Snack from GM 08/07
Or $0.50/1 General Mills Sweet ‘n Salty Chex Mix from SS 07/10

Final Price: $0.50

Gardetto’s Snack Mix, 8-8.6oz $1.00

General Mills Bugles Corn Snacks, 6.7-5oz $1.00
Use $0.50/1 General Mills Bugles Corn Snacks from SS 07/10

Final Price: $0.50

Tyson Frozen Chicken Nuggets Bag $4.99
Use $1.00/1 Tyson Frozen Chicken Nuggets Bag from SS 08/21
Final Price: $3.99

Hillshire Farm Lunchmeat $3.99
Use $1.00/2 Hillshire Farm Lunchmeat from RP 08/14
Final Price: $3.49 when you buy 2

Johnsonville Smoked Chicken Sausage $3.99
Use $1.00/1 Johnsonville Smoked Chicken Sausage from SS 06/19 (if included)
Final Price: $2.99, if included

Jose Ole Taquitos or Snacks, 20-22.5oz $4.19
Use $1.00/1 – Jose Ole Product, 12oz or Larger – (joseole.com)
Or $1.00/1 Jose Ole Item from SS 08/21
Final Price: $3.19

Frigo Cheese Heads String Cheese, 10-12oz $3.49
Use $0.55/1 Frigo Cheese Heads String Cheese from SS 08/21
Or $0.50/1 Frigo Cheese Heads String Cheese from SS 05/01
Or $0.40/1 – Frigo Cheese Heads String Cheese, 10oz or Larger – (coupons.com)

Final Price: $2.99

Activia Parfaits or Selects French or Greek, 6oz $1.25
Use $1.00/3 Activia Selects from SS 08/07
Or $1.00/3 – Dannon Activia Selects – (activia.com)
Final Price: as low as $0.92 each when you buy 3

Dannon Oikos or Stoneyfield Oikos Organic $1.25
Or $1.00/3 Dannon Oikos or Stoneyfield Oikos Organic from SS 08/21
Use Free Dannon Oikos Yogurt from Parade Magazine 8/21
Final Price: Free

Rice A Roni or Pasta Roni or Albertsons Everday Essential Everyday Pasta $0.88
With in ad coupon

Tombstone Original Pizza, 18.25-29.5oz $4.00
Use $1.50/3 – Tombstone Pizzas, 16-29.5oz – (nestlefamily.com)
Final Price: $3.50 each when you buy 3

Velveeta Cheesy Skillets Dinner Kit $1.67
Buy 1, Receive $1.00 Catalina on meat
Use $1.00/1 Velveeta Cheesy Skillets Dinner Kit from SS 08/21

Final Price: $0.67, plus $1.00 on meat

Ortega Taco Shells, 10-12ct $2.39
Or $1.00/2 – Ortega Products – (ortega.com)
Use $1.00/1 Ortega Taco Shells from SS 06/26
Final Price: $1.39

Pompeian Red Wine Vinegar $2.99
Use $0.50/1 – Pompeian Vinegar – (smartsource.com)
Final Price: $2.49

Better Oats Oatmeal, 5ct $1.00
Use $0.55/2 – Better Oats Oatmeal, Excluding Mom’s Best Natural – (betteroats.com)

Final Price: $0.73 each when you buy 2

Nature Valley Granola Bars or Thins $2.99
Buy 4, Receive FREE Bottled Water, 24pk
Or $0.75/2 Nature Valley Granola Bars from SS 07/17
Or $0.75/2 Nature Valley Granola Bars or Granola Nut Clusters from GM 08/07
Or $0.75/2 – Nature Valley Granola Bars, 6ct or Larger or Granola Clusters – (smartsource.com)
Or $0.85/2 – Nature Valley Granola Bars, 6ct or Larger or Granola Clusters – (pillsbury.com)
Or $0.85/2 – Nature Valley Granola Bars, 6ct or Larger or Granola Clusters – (eatbetteramerica.com)
Or $0.85/2 – Nature Valley Granola Bars, 6ct or Larger or Granola Clusters – (boxtops4education.com)
Or $0.75/2 – Nature Valley Granola Bars, 6ct or Larger or Granola Clusters – (couponnetwork.com)
Or $0.50/1 – Nature Valley Granola Thins – (smartsource.com)
Or $0.60/1 – Nature Valley Granola Thins – (pillsbury.com)
Or $0.60/1 – Nature Valley Granola Thins – (eatbetteramerica.com)
Or $0.60/1 – Nature Valley Granola Thins – (pillsbury.com)
Or $0.50/1 – Nature Valley Granola Thins – (couponnetwork.com)
Use $0.75/1 Nature Valley Granola Thins from GM 08/07
Final Price: as low as $2.24

Fiber One Bars or Brownies $2.99
Buy 4, Receive FREE Bottled Water, 24pk
Or $0.50/1 – Fiber One 90 Calorie Brownies – (smartsource.com)
Or $0.60/1 – Fiber One 90 Calorie Brownies – (pillsbury.com)
Or $0.50/1 – Fiber One 90 Calorie Brownies, Manufacturer Coupon – (target.com)
Or $0.60/1 – Fiber One 90 Calorie Brownies – (eatbetteramerica.com)
Or $0.50/1 – Fiber One 90 Calorie Brownies – (couponnetwork.com)
Or $0.40/1 – Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or 90 Calorie Brownies – (coupons.com)
Use $0.75/1 Fiber One 90 Calorie Brownies from GM 08/07
Or $0.75/1 Fiber One 90 Calorie Brownies from SS 07/17
Or $0.40/1 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars or 90 Calorie Brownies from GM 08/07
Or $0.40/1 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars, or 90 Calorie Brownies from SS 07/17
Final Price: as low as $2.24

Apple & Eve Fruitable Juice $3.00
Or $1.00/2 – Apple & Eve, 64oz and/or 8pk Juice Boxes – (smartsource.com)
Use $0.55/1 – Apple & Eve Fruitables, 8pk Juice Boxes or 64oz Bottle – (smartsource.com)
Or $0.55/1 – Apple & Eve Fruitables, 8pk Juice Boxes or 64oz Bottle – (smartsource.com)
Final Price: as low as $2.45

ACT Anticavity, Restoring or Total Care Mouthwash, 16.9-18oz $3.99
Use $1.00/1 Act Product from SS 08/21
Final Price: $2.99

Wisk Laundry Detergent, 50oz $4.99
Or $1.00/1 – Wisk Laundry Detergent, 45oz or Larger – (facebook.com)
Use $2.00/1 Wisk Laundry Detergent from RP 07/31
Or $2.00/1 Wisk Laundry Detergent from SS 08/21
Final Price: $2.99

Lysol Cleaners, 24-40oz $2.50
Use $1.00/2 Lysol Bathroom or All Purpose Cleaners SS 08/07
Final Price: $2.00 each when you buy 2

Lysol Wipes $2.50
Use B2G1 Free Lysol Wipes from SS 08/07
Or $1.00/2 Lysol Disinfecting Wipes SS 08/07
Final Price: $1.67 each when you buy 3

Ziploc Freezer or Storage Bags, 15-25ct $2.50
Or $1.00/2 Ziploc Bags from SS 07/24
Or $1.00/2 Ziploc Bags from SS 08/07
USe $1.00/2 – Ziploc Brand Bags – (coupons.com)
Final Price: $2.00

Schick Disposable Razors $4.99
(Quattro, 3ct, Slim Twin 8, 12ct, Xtreme-3, 4ct)
Or $1.00/1 Schick Disposable Razor Package from SS 08/14
Or $1.00/1 Schick Disposable Razor Package from SS 07/17
Use $2.00/1 Schick Intuition or Quattro for Women Razor or Refill from SS 07/24
Or $2.00/1 Schick Quattro Titanium Refill from SS 07/24
Final Price: as low as $2.99

Milo’s Kitchen Brand Home Style Dog Treats, 2.7-3.3oz $2.50
Use $1.00/1 Milo’s Kitchen Brand Home Style Dog Treats from RP 08/14
Final Price: $1.50

Chef Boyardee $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Or FREE Snack Pack Pudding wyb (4) Chef Boyardee from the Safeway Muscular Dystrophy Booklet
Use 4 $0.25/1 – Chef Boyardee Canned Pasta – (facebook.com)
Pay $3.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $0.50 each when you buy 4

Banquet Regular Dinners, 5.75-10.25oz $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Pay$4.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $0.75 each when you buy 4

Gulden’s Spicy Brown Mustard $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Use 4 $0.30/1 Gulden’s Spicy Brown Mustard from SS 06/26
Pay $2.80, Receive $1.00 Catalina

Final Price: $0.45 each when you buy 4

Healthy Choice Cafe Steamers or Complete Meals, 9.5-12.5oz $3.00
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Use $2.00/4 Healthy Choice Frozen Entree from SS 07/31
Pay $10.00, Receive (2) $1.00 Catalinas
Final Price: $2.00 each when you buy 4

Hunt’s Tomatoes or Fire Roasted Diced Tomatoes, 14.5oz $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Pay $4.00, Receive $1.00 Catalina

Final Price: $0.75 each when you buy 4

Rosarita Refried Beans, 16oz $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Pay $4.00, Receive $1.00 Catalina

Final Price: $0.75 each when you buy 4

Hunt’s Barbecue Sauce, 21.6oz or Hunt’s Ketchup, 24oz $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Pay $4.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $0.75 each when you buy 4

Hunt’s Pasta Sauce, 26-26.5oz or Blue Bonnet Margarine Quarters, 16oz $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Pay $4.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $0.75 each when you buy 4

Nutella Hazelnut Spread, 13oz $3.99
Or $1.00/2 Nutella Spread, Tear Pad
Use $1.00/1 Nutella Spread from RP 8/28
Final Price: $2.99

Hunt’s Manwich, 15.5oz or Ro-Tel Diced Tomatoes, 10oz $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Pay $4.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $0.75 each when you buy 4

Healthy Choice Lunch Steamers or Natural Entrees, 8-10ct Kid Cuisine, 7.2-10.6oz $2.00
Buy 5, Receive $2.00 Catalina
Use $2.00/4 Healthy Choice Frozen Entree from SS 07/31
Pay $8.00, Receive $2.00 Catalina
Final Price: $1.80 each when you buy 5

Pam Cooking Spray, 5-6oz $2.50
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Use 2 $0.35/1 Pam Cooking Spray from SS 08/07
Pay $2.15, Receive $1.00 Catalina

Final Price: $1.65 each when you buy 2

Angel Soft Double Roll Tissue, 12ct or Sparkle Paper Towels, 8ct $5.49
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Use $1.00/2 Angel Soft Bath Tissue from RP 08/14
Pay $4.99, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $4.49

Crunch ‘n Munch Popcorn, 4oz or David Sunflower Seeds, 4.5-5.25oz $1.00
Buy 4, Receive $1.00 Catalina
Pay $4.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $0.75 each when you buy 4

La Choy Bi-Packs Dinners, 42-43.5oz $2.50
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Pay $5.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $2.00 each when you buy 2

Snapple Tea or Fruit Drinks, 12pk or 6pk $4.99
Buy 2, Receive $2.00 Catalina
Pay $9.98, Receive $2.00 Catalina
Final Price: $3.99

Wesson Cooking Oil, 48oz $3.99
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Pay $7.98, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $3.49 each when you buy 2

7-up, A&W or Sunkist Soft Drinks, 12pk $4.50
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Pay $9.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $4.00 each when you buy 2

Marie Callender’s Fruit or Cream Pies, 36-46oz $6.49
Buy 1, Receive $1.00 Catalina
Pay $6.49, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $5.49

Peter Pan Peanut Butter, 16.3oz $2.29
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Pay $4.58, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $1.79 each when you buy 2

Poppycock Popcorn, 8-8.5oz or Healthy Choice Fresh Mixers, 6.94-7.95oz $2.50
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Pay $5.00, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $2.00 when you buy 2

Orville Redenbacher’s Microwave Popcorn, 6ct $3.99
Buy 2, Receive $1.00 Catalina
Pay $7.98, Receive $1.00 Catalina
Final Price: $3.49 each when you buy 2

Egg Beaters, 15-16oz $3.79
Buy 3, Receive $2.00 Catalina
Pay $11.37, Receive $2.00 Catalina
Final Price: $3.12 each when you buy 3

Nestle Juicy Juice $2.50
Use $0.50/1 – Nestle Juicy Juice Product – (nestlefamily.com)
Final Price: $2.00

Lance Cracker Packs $2.00
Use $1.00/1 – Lance Cracker Creations Sandwich Crackers, 6oz – (lance.com)
Or $1.00/1 – Lance Cracker Creations Sandwich Crackers, 6oz – (smartsource.com)
Final Price: $1.00

Hershey’s Syrup or Toppings $2.00
Use $1.00/2 Hershey’s Syrup or Toppings from SS 06/26
Or B3G1 Free Hershey’s Syrup Tearpad
Final Price: $1.50 when you buy 2

Ziploc Bags $2.50
Or $1.00/2 Ziploc Bags from SS 08/07
Use $1.00/2 Ziploc Bags from SS 07/24
Final Price: $2.00 each when you buy 2

Duncan Hines Cake Mix AND Frosting $1.25
Use $1.00/1 – Duncan Hines Premium Cake Mix WYB Duncan Hines Frosting – (smartsource.com)
Final Price: $0.75 each when you buy both

C&H Granulated Sugar $3.99
Use $0.50/1 C&H Granulated Sugar Product from RP 06/26
Final Price: $3.49

KC Masterpiece Barbecue Sauce, 18oz $1.99
Use $0.50/1 KC Masterpiece Barbecue Sauce or Marinade from SS 08/21
Final Price: $1.49

Dial Basic $1.00
Use $0.35/1 Dial Bar or Liquid Hand Soap from RP 08/07
Final Price: $0.65

Edge Shave Gel $2.59
Use $0.55/1 Edge Shave Gel from SS 07/24
Or $0.55/1 Skintimate Shave Gel from SS 07/24
Final Price: $2.04

Buddig Deli Cuts, 12oz $3.99
Use $1.00/1 – Buddig Deli Cuts, 12oz or Deli Cuts Tub, 1lb – (bricks.coupons.com)
Final Price: $2.99

Nabisco Go Paks $1.00
Use $0.75/2 Nabisco Cookies or Crackers from SS 08/07
Final Price: $0.63 each when you buy 2