Here are the deals happening at Safeway.  Pricing is valid 11/2 –  11/8!

Campbell’s Chunky Soup or Bowls, 15.25 – 19 oz. $1.50
Use $1.00/2 Campbell’s Chunky Soup or Chunky Chili from SS 10/09
or $1.00/4 Campbell’s Chunky Soup or Chili from SS 10/09
Final Price: as low as $1.00 each when you buy 2

Tide  Detergent, 50 oz. $5.99
Use $2.00/1 Tide Detergent from P&G 10/30
or $2.00/1 Tide Detergent from RP 10/23
or $0.50/1 Tide Detergent from P&G 10/23
Final Price: as low as $3.99

Ball Park Meat Franks $3.49
Use $1.00/2 Ball Park Product from RP 10/16
or $0.75/2 Ball Park Product from RP 10/16
Final Price: as low as $2.99 each when you buy 2

Buddig Deli Cuts, 12 oz. $2.99
Use $1.00/1 – Budding Deli Cuts – (bricks.coupons.com)
Final Price: $1.99

Nestle Pure Life Water, 24 pack $3.50
Use $1.00/2 – Nestle Pure Life Purified Water – (nestle-purelife.com)
Final Price: $3.25 each when you buy 2

Swanson Broth, 32 oz. $1.50
Use $1.00/2 – Swanson Broth Carton – (campbellskitchen.com)
or $1.00/3 Swanson Broth Carton from SS 10/21
or $0.40/4 Swanson Broth Carton from 10/21
Final Price: as low as $1.00 each when you buy 2

Mahatma Long Grain Rice, 5 lb. $4.99
Use $0.50/1 Mahatma Rice from SS 9/11
Final Price: $4.49

Chef Boyardee Canned Pasta $0.99
Use $0.50/2 Chef Boyardee Product from All You September 2011 Issue
Final Price: $0.74 each when you buy 2

General Mills Frosted Cheerios, 12 oz. $1.99
Use $1.00/2 General Mills Cheerios from SS 9/25
Final Price: $1.49 each when you buy 2

Milo’s Kitchen Dog Treats, 15 oz. $10.99
Use $2.00/1 – Milo’s Kitchen Dog Treat – (miloskitchen.com) 
Final Price: $8.99

Pup Peroni Dog Snacks, 25 oz. $10.99
Use $1.50/2 Pup Peroni Dog Snacks from RP 10/09
Final Price: $10.24 each when you buy 2

Arm & Hammer Scoop Cat Litter, 28 lb. $9.99
Use $1.50/1 – Arm & Hammer Cat Litter – (smartsource.com)
Final Price: $8.49

Robitussin, 4 oz. or 20 ct. $5.49
or $1.00/1 – Robitussin Product – (robitussinflu.com)
Use $1.00/1 – Robitussin Product – (coupons.com)
Final Price: $4.49

LaraBar $0.99
Use $1.00/4 – Lara Bar – (coupons.com)
Final Price $0.74 each when you buy 4

Kotex Tampons, 18 ct. $2.50
Use $1.50/2 Kotex Tampons from SS 10/23
or $1.00/2 – Kotex Product – (redplum.com)
Final Price: $1.75 each when you buy 2

Kotex Pads, 16 – 24 ct. $2.50
Use $2.00/1 Kotex Pads from SS 10/23
or $2.00/2 Kotex Pads from SS 10/23
or $1.00/2 – Kotex Product – (redplum.com)

Final Price: As low as $0.50

Edge Shave Gel $2.49
Use $0.55/1 Edge Shave Gel from SS 9/25
Final Price: $1.94

Yoplait Yogurt, 4 – 6 oz. $0.60
Use$1.00/10 Yoplait Cups from GM 9/11
or $0.50/8 Yoplait Cups from GM 9/11
or $0.40/6 – Yoplait Cups – (smartsource.com)
or $0.40/6 – Yoplait Cups – (coupons.com)
or$0.40/6 Yoplait Cups from GM 10/02
or $1.00/10 Yoplait Cups from GM 10/02
Final Price: As low as $.50 each when you buy 10

Jimmy Dean Rolls
Buy 1 Get 1 Free
Use $0.75/1 Jimmy Dean Sausage Rolls from RP 10/02
or $0.75/2 Jimmy Dean Sausage Rolls from RP 10/02
or $1.50/2 Jimmy Dean Sausage Rolls from RP 10/02
or $1.00/2 Jimmy Dean Sausage Rolls from RP 10/02
Final Price: Unknown

Chobani Greek Yogurt $1.00
Use $0.30/1 – Chobani Greek Yogurt – (chobani.com)
Final Price $0.70

YoCrunch Yogurt, 4 pack $2.50
Use $1.00/1 – YoCruck MultiPack – (facebook.com)
Final Price: $1.50

Wanchai Ferry of Macaroni Grill Meals $5.99
Use $1.50/1 – Wanchai Ferry Frozen Meal – (wanchaiferryhome.com)
or $1.00/1 – Wanchai Ferry or Macaroni Grill Dinner – (restaurantfavorites.com)
Final Price: as low as $4.49

In Ad Coupons

Kleenex Facial Tissue $0.99
With in ad coupon
Final Price: $0.99

Listerine Mouthwash, 1 liter $4.49
With in ad coupon
Use $1.50/2 Listerine Antiseptic Mouthwash or Reach Toothbrush, Floss or Access Flosser from SS 1/09
or $0.50/1 Listerine Mouthwash from RP 5/22
or $0.50/1 Listerine Mouthwash from SS 4/17
or $0.50/1 Listerine Mouthwash from  SS 2/27
Final Price: As low as $3.74 each when you buy 2

California Pizza Kitchen, 12.6 – 17 oz. $4.49
With in ad coupon
Use$1.00/1 California Pizza Kitchen Product from RP 9/25 (regional)
Final Price: $3.49

Buy 5, Save $5.00 Instantly!

  • Final Price is with $5.00 discount

Cheerio’s, 14 oz.
Use $1.00/3 General Mills Cereal from SS 10/23 (regional)
or $1.00/3 General Mills Cereal from GM 10/02 (regional)
or $1.00/2 General Mills Cereal from SS 9/25 (expires 11/05)
Final Price: Unknown

Betty Crocker Fruit Snacks
Use 2 $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers or Fruit Roll-Ups from SS 10/09
or 2 $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers or Fruit Roll-Ups from GM 9/11
Final Price: Unknown