Sorry — this deal is no longer available. Never miss another deal! Sign up for daily updates:

Will be used in accordance to our Privacy Policy


Here are the deals happening this week at Publix.  These prices are valid from 1/12 – 1/18.

Check out how to shop like a Krazy Coupon Lady at Publix here.  Here is the link to read up on Publix Coupon Policy.  Publix will double any manufacturer coupon that is $0.50 or less (at most stores, unless you live in Florida).  Prices reflect all coupons that qualify to be doubled.

Buy One Get One Deals

Starkist Albacore White Tuna, 6.4 oz $3.19
Use $0.50/1 – StarKist Tuna Pouch – (facebook.com)
Or $0.50/4 – StarKist Tuna Pouches – (couponnetwork.com)
Or $0.50/1 Starkist Tuna Pouch from RP 1/1

 Final Price:  $1.19 for 2 or $0.60 each

Hormel No Bean Chili, 15 oz $2.49
Use  $0.55/1 – Hormel Chili Products – (hormel.com)
Final Price:  $1.39 for 2 or $0.70 each

Apple & Eve FruitSmarts Juice beverage, Fruitables Fruits & Vegetables or 100% Juice, 64 oz $3.49
Use $0.75/1 Fruitable Bottle blinkie
Or $0.55/1 – Apple & Eve Fruitables Juice Boxes, 8pk or 64oz Bottle – (coupons2.smartsource.com)
Final Price:  As low as $1.99 for 2 or $1.00 each

Kellogg’s Cereal, 12.2-14 oz $4.19
Use $1.00/2 – Kellogg's Frosted Flakes Cereals, 14oz or Larger – (kelloggs.com)
Or $1.00/2 – Kellogg's Fruit Loops or Apple Jacks, 8.75oz or Larger – (kelloggs.com)
Or $1.00/3 Kellogg’s Cereal from RP 1/8
Final Price:  As low as $3.19 for 2 or $1.60 each

Ken’s Steak House Dressing, 16 oz $3.55
Use $1.00/1 Ken’s Dressing from SS 1/8
Or $1.00/2 Ken’s Dressing from SS 1/8

 Final Price:  As low as $1.55 for 2 or $0.78 each

Quaker Chewy Granola Bars or Smashbars, 6.1-6.7 oz $2.99
Use $1.00/2 – Quaker Chewy Granola or Quaker Chewy Smashbar Bars – (redplum.com)
Final Price:  $1.99 for 2 or $1.00 each

Nabisco Ritz Crackers, 7.5-16 oz $3.09
Use $2.00/3 Nabisco Honey Maid or Ritz from SS 1/8
Or  $1.00/2 – Nabisco Crackers – (facebook.com)
Or $1.00/2 – Nabisco Snacks, Not Valid on Single Serve – (coupons.com)
Final Price:  As low as $4.18 for 4 or $1.05 each

Progresso Broth, 32 oz $2.59
Use $0.75/2 Progresso Broth from SS 12/11
Final Price:  $1.84 for 2 or $0.92 each

Valley Fresh White Chicken in Water, 12.5 oz $3.25
Use $1.00/2 Valley Fresh Natural Chicken Breast from SS 1/8
Or  $0.55/1 – Valley Fresh Chunk Chicken – (bricks.coupons.com)
Final Price:  As low as $2.25 for 2 or $1.13 each

Emerald Almonds, 11 oz $5.99
Use $0.75/1 Emerald Breakfast on the go! or Canister from RP 1/8
Final Price:  $4.49 for 2 or $2.25 each

Batter Blaster Pancake & Waffle Batter, 18 oz $3.99
Use $1.00/1 – Batter Blaster – (batterblaster.com)

 Final Price:  $1.99 for 2 or $1.00 each

Gorton’s Grilled Tilapia Fillets, Salmon or Haddock, 6.3 oz $4.49
Use $1.00/1 – Gorton Grilled Item – (bricks.coupons.com)
Or $1.00/2 – Gorton's Item – (gortons.com)
Or $1.00/2 – Gorton's Item – (bricks.coupons.com)
Or $0.50/1 Gorton’s Item from SS 1/1
Or $1.00/1 Gorton’s Skillet Crisp Tilapi from SS 10/30
Final Price:  As low as $2.49 for 2 or $1.25 each

Boca Meatless Burgers, Veggie or Chicken Patties or Ground Crumbles, 10-12 oz $3.65
Use $1.00/2 Boca Meatless Product from SS 1/8
Final Price:  $2.65 for 2 or $1.33 each

Marzetti Dip, 13-15.5 oz $3.69
Use $1.00/1 – Marzetti Otria Greek Yogurt Veggie Dip – (smartsource.com) (if this variety is included)
Or $1.00/1 – Marzetti Veggie Dip, 8.75oz or Larger – (smartsource.com)

 Final Price:  $1.69 for 2 or $0.85 each

Banquet Breaded Chicken Nuggets, Patties, Tenders, Strips or Popcorn Chicken, 24 oz $4.99
Use $5.00/2 Banquet  Poultry items 24 oz or larger from Tailgating Rewards Booklet (cannot be combined with any other coupon)
Or $1.50/1 Banquet Boneless Chicken peelie

 Final Price:  As low as Free

Pedigree Dentastix or Jumbone Dog Treats, 5.57-6.07 oz $3.59
Use $1.00/2 Pedigree Treats for Dog from RP 12/4
Final Price:  $2.59 for 2 or $1.30 each

Ricola Throat Drops, 19-24 ct $1.79
Use $0.75/1 Ricola Dual Action Cough Drops from SS 1/1
Or $1.00/2 Ricola Product from SS 1/1

 Final Price:   $0.29 for 2 or $0.15 each

Other Coupon Deals

Smart Milk, half gallon $2.50
Use $1.00/1 Smart Balance Enhanced Milk from SS 1/8
Or $0.75/1 – Smart Balance Milks – (coupons.com)
Or $0.75/1 – Smart Balance Milk – (smartsource.com)
Final Price:  As low as $1.50

Dannon Activia Yogurt, 4 ct $3.00
Use $1.00/1 Dannon Activia Yogurt, 4 pk or larger tearpad
And  $2.00/2 – Dannon Activia Yogurts, 4pk, Target Coupon – (target.com)

 Final Price:  $1.00 each when you buy 2

Nestle Coffee-Mate Coffee Creamer, 32 oz $2.00
Use $0.50/1 Nestle Coffee-Mate Liquid Creamer from RP 10/30
Or $0.55/1 Nestle Coffee-Mate Liquid Creamer from RP 10/30

 Final Price:  As low as $1.00

Egg Beaters, 15-16 oz $1.66
Use $0.35/1 Egg Beaters from SS 1/1
Or $1.00/2 Egg Beaters from SS 1/1
Final Price:  As low as $0.96

Liberte Mediterranee or Greek Yogurt, 5-6 oz $0.80
Use $1.00/5 – Liberte Mediterranee Yogurt, 6oz – (smartsource.com)
And use $1.00/3 Liberte Yogurt from Publix Yellow “Happy New Year” Flyer

 Final Price:  $0.40 each when you buy 5

Kraft Shredded Cheese or Chunk Cheese, 7-8 oz $3.00
Use $1.25/2 Kraft Cheese blinkie
Or $0.50/2 – Kraft Natural Shredded Cheese Products, 8oz or Larger – (coupons.com)
Final Price:  As low as $2.38 each when you buy 2

Stacy’s Pita Chips, 7.33-8 oz $2.50
Use $1.00/2 Stacy’s Pita Chips from SS 1/1
Or $1.00/2  Stacy’s Pita Chips WYB 1lb olives tearpad
Final Price:  As low as $2.00 each when you buy 2

Healthy Choice Cafe Steamers or Complete Meals, 9.5-12 oz $2.00
Use $0.75/2 Healthy Choice Frozen Cafe Steamers from SS 1/1
Final Price:  $1.63 each when you buy 2

Totino’s Pizza Rolls, 40 ct or Pizza Stuffers, 4 ct $2.99
Use $1.10/1 – Totino's Pizza Stuffers – (pillsbury.com)
Or $1.10/1 – Totino's Pizza Stuffers – (eatbetteramerica.com)
Or $1.00/1 – Totino's Pizza Stuffers – (boxtops4education.com)
Or $1.00/1 – Totino's Pizza Stuffers – (couponnetwork.com)
Or $1.00/1 – Totino's Pizza Stuffers, Manufacturer Coupon – (target.com)
Or $0.40/2 – Totino's Rolls Snacks – (smartsource.com)
Or $0.50/2 – Totino's Rolls Snacks – (pillsbury.com)
Or $0.50/2 – Totino's Rolls Snacks – (eatbetteramerica.com)
Or $0.50/2 – Totino's Rolls Snacks – (boxtops4education.com)
Or $0.40/2 – Totino's Rolls Snacks – (couponnetwork.com)
Or $1.00/1 – Totino's Pizza Stuffers – (smartsource.com)
Or $0.40/2 Totino’s Rolls Snacks from SS 12/11
Final Price:  As low as  $1.89

Campbell’s Chunky Soup, 18.6-19 oz or 15.25 oz bowl $1.50
Use $0.50/2 – Campbell’s Chunky Soup – (campbellskitchen.com)
Or  $0.50/3 – Campbell's Chunky Soup or Chili, Can or Microwavable Bowl – (coupons.com)
Or $1.00/3 – Campbell’s Chunky Soup – (campbellskitchen.com)
Or $1.50/4 – Campbell’s Chunky Soup – (campbellskitchen.com)
Or $2.00/5 – Campbell’s Chunky Soups – (campbells.com)
Or $1.00/2 Campbell’s Chunky Soup from SS 1/8
Or $0.50/4 Campbell’s Chunky Soup or Chili from SS 12/4
Final Price:  As low as $1.00 each when you buy 2

Folger’s Ground Coffee, 27.8-33.9 oz $8.99
Use  $1.00/2 Folger’s Coffee from RP 12/4
Final Price:  $8.49 each when you buy 2

Folger’s Ground Coffee Simply Smooth, Colombian or Decaf $9.99
Use $1.00/2 Folger’s Coffee from RP 12/4
Final Price:  $9.49 each when you buy 2

Nabisco Triscuits or Crackerfuls, 5.5-10 oz $2.50
Use $1.00/2 – Nabisco Crackers – (facebook.com)
Or $1.00/2 – Nabisco Snacks, Not Valid on Single Serve – (coupons.com)
Final Price:   $2.00 each when you buy 2

Pepsi, 8 pk 12 oz bottles $3.33
Use $2.00/2 Pepsi Multipack Plastic Bottles from SS 1/1
And Free Sierra Mist WYB 3 Pepsi Products hangtag
Final Price:  $2.33 each when you buy 4 plus free Sierra Mist

Pepsi, 2 liter $1.33
Use  Free Sierra Mist WYB 3 Pepsi Products hangtag
Final Price:  $1.33 each when you buy 3 plus free Sierra Mist

Smucker’s Preserves, Marmalade, Jelly or Jam 18 oz 50% Off
Use $1.00/2 Smucker’s Fruit Spread Product and Jif Peanut Butter from RP 1/8
Or $1.00/2 Smucker’s Jams, Jellies or Preserves hangtag
Final Price:  Unknown

General Mills Cereal:  Oatmeal Crisp, Basic 4, Honey Nut Clusters or Raisin Nut Bran, 16-18 oz $2.50
Use $1.00/2 General Mills Cereals from SS 12/11
Final Price:  $2.00 each when you buy 2

Progresso Soup, 18.5-19 oz $1.33 each
Use $1.00/4 – Progresso Soups – (smartsource.com)
Or $1.00/4 – Progresso Soups – (progressosoups.com)
Or $1.00/4 Progresso Soup Cans from GM 1/8
Or $1.00/4 Progresso Soups from SS 12/11
Final Price:  $1.08 each when you buy 4

Dole Fruit, 24.5 oz jar $2.00
Use $0.75/1 Dole All Natural Fruit in 100% Juice from SS 1/8
Final Price:  $1.25