Here are the deals happening this week at Whole Foods.  Pricing is valid 1/25 – 1/31.

Whole Foods has an in-store coupon booklet and printable store coupons on their website, and most locations also accept manufacturer coupons.  Sales, prices, and coupon policies vary by store.  Call before shopping to determine if your local store allows stacking.

Oikos Greek Yogurt, 5.3 oz $2.19
Use $0.50/1 in store coupon
Final Price: $1.69

Eros Organic Yogurt, 6 oz $1.99
Use $0.50/1 in store coupon
Final Price: $1.49

Pirate’s Booty Veggie Booty, 10 oz $5.99
Use $0.50/1 in store coupon
Final Price: $5.49

Kashi Simply Maize Cereal $3.69
Use $0.50/1 in store coupon
Final Price: $3.19

Organic Avocados $1.50

Andrew and Everett Shredded Cheeses $3.99

San-J Rice Crackers $2.99

Whole Foods Market Whole Italian Bread $2.99

Whole Foods Market Large Cupcakes $1.99

Bottom Round Roast $4.49/lb

Parmesan Crusted Tilapia $7.99

Health Starts Here Wraps $3.99

Black Quinoa Asian Slaw $5.49/lb

Santa Cruz Applesauce Cups, 6 pk $3.00

Dave’s Gourmet Pasta Sauce $4.99

Frontera Salsa $2.50

Red Fork Pizza $4.00

Sokenbicha Tea $1.50

ItoEn Energy Shots $1.00

Naked Coconut Water $3.99 

Gnu Foods Flavor and Fiber Bar $1.25

Justin’s Organic Peanut Butter Cup $0.75

Zevia Soda, 6 pk $3.99
Use $1.00/1 – Zevia All Natural Soda, 6pk – (mambosprouts.com)
Or $1.00/1 – Zevia All Natural Soda, 6pk – (facebook.com)
Final Price: $2.99

Ecos Free and Clear Detergent, 100 oz $7.99

Truvia Natural Sweetener, 40 packets $2.99
Use $0.80/1 – Truvia Natural Sweetener – (coupons.com)
Or $0.75/1 – Truvia Natural Sweetener – (smartsource.com)
Or $0.80/1 – Truvia Natural Sweetener – (pillsbury.com)
Or $0.80/1 – Truvia Natural Sweetener – (eatbetteramerica.com)
Final Price: as low as $2.19

GoGo squeeZ Applesauce, 4 pk $2.50
Use $0.75/1 – GoGo squeeZ Applesauce, 4 pk or 12 pk – (facebook.com)
Final Price: $1.75

Newman’s Own Lite Salad Dressing $4.39
Use $0.75/1 Newman's Own Lite Salad Dressing from RP 1/8
Or $0.75/1 Newman's Own Lite Salad Dressing from RP 1/22
Final Price: $3.64

Fig Food Soup, 17 oz $2.99
Use $1.00/3 – Fig Foods Soups or Beans, any – (wholefoods.com)
And use  $1.00/3 – Fig Food Soups, any – (mambosprouts.com)
Final Price: $2.32 each when you buy 3

Imagine Soup, 14.5 oz $2.00
Use $1.00/1 – Imagine Soups, Broth, Stock or Gravy – (bricks.coupons.com)
Or$1.00/1 Imagine Broth, Stock, Soup or Gravy from SS 10/16
Or $1.00/2 Imagine Broth, Stock, Soup or Gravy from SS 1/22

Final Price: as low as $1.00

Alter Eco Quinoa $4.99
Use $1.00/1 – Alter Eco Quinoa – (commonkindness.com) 
Final Price: $3.99

Simply Organic Seasoning Mixes $1.50
Use $0.50/2 – Simply Organic Seasoning Mixes, Dips, or Dressings – (simplyorganic.com)
Final Price: $1.25 each when you buy 2

Annie Chun's Noodle Bowl $2.00
Use $0.50/1 – Annie Chun's Product, any  – (facebook.com)
Final Price: $1.50

San-J Black Label Tamari Soy Sauce, 10 oz $1.99
Use $0.55/1 – San-J Tamari Soy Sauce, 10oz – (wholefoods.com)
Final Price: $1.44

Earth Balance Organic Soymilk $2.99
Use $0.75/1 – Earth Balance Organic Soymilk, 64oz – (wholefoods.com)
Final Price: $2.24

Horizon Egg Nog, 32 oz $0.99

Brown Cow Yogurt, 32 oz $2.50
Use $0.50/1 – Brown Cow Yogurt, 32 oz – (browncowfarm.com)
Final Price: $2.00

Stonyfield Organic Oikos Green Yogurt, 16 oz $4.69
Use $1.00/1 – Stonyfield Organic Oikos Greek Yogurt, 1 16-oz cup or 1 4-0z 4-pk – (wholefoods.com)
And use $0.50/1 – Stonyfield Organic Oikos Greek Yogurt, 16 or 32 oz – (stonyfield.com)

Final Price: $2.69

Stonyfield Organic Oikos, 4-pack $3.67
Use $1.00/1 – Stonyfield Organic Oikos Greek Yogurt, 1 16-oz cup or 1 4-0z 4-pk – (wholefoods.com)
And use $0.50/1 – Stonyfield Yogurt, 4-pk – (stonyfield.com)

Final Price: as low as $1.67

Stonyfield Activia, 4pk $3.29
Use $1.00/1 Stonyfield Activia 4-pack from SS 1/15
Or $1.00/1 – Stonyfield Activia 4-pack – (stonyfield.com)
Final Price: $2.29

Chobani Greek Yogurt $1.25
Use $0.30/1 – Chobani Greek Yogurt, 6oz Cup – (chobani.com)
Final Price: $0.95

Organic Valley Soy Creamer $1.99
Use $0.50/1 – Organic Valley Soy Creamer – (organicvalley.coop)
And use $0.50/1 – Organic Valley Soy Creamer – (wholefoods.com)

Final Price: $0.99

Tofurkey Hickory Smoked Deli Slices $2.39
Use $0.75/1 – Tofurkey Product, any – (livingnaturally.com)
Final Price: $1.64

Nasoya Tofu $2.50
Use $1.25/1 – Nasoya Product – (wholefoods.com)
And use $0.75/1 – Nasoya Tofu Product – (bricks.coupons.com)

Final Price: $0.50

Annie’s Organic Rising Crust Pizza $11.99
Use $2.00/1 – Annie’s Organic Rising Crust Pizza – (facebook.com)
Final Price: $9.99

Alexia Frozen Hashbrowns $2.50
Use $1.00/1 – Alexia Frozen Product – (facebook.com)
Final Price: $1.50

Boca Products $3.00
Use $1.00/2 Boca Meatless product from SS 1/8
Final Price: $2.50 each when you buy 2

Nature’s Path Organic Granola Bars $3.99
Use $1.50/2 – Nature’s Path Organic Granola or Granola Bars, mix or match – (wholefoods.com)
And use $1.00/2 – Nature's Path Organic Granola Bars or Waffles – (mambosprouts.com)
Final Price: $2.74 each when you buy 2

McCann’s Quick Irish Oatmeal $3.99
Use $1.00/1 – McCann's Irish Oatmeal Product – (coupons.com)
Or $1.00/1 – McCann's Irish Oatmeal Product – (mccanns.ie)
Or $1.00/1 – McCann’s Irish Oatmeal Product – (mambosprouts.com)
Final Price: $2.99

Odwalla Bar $1.00
Use $0.15/1 Odwalla Bar from SS 1/8
Final Price: $0.85

Clif Bar $0.99
And use $1.00/4 – Clif Bar – (wholefoods.com)
Final Price: $0.74 each when you buy 4

Clif Mojo Bar $1.39
Use $1.00/2 – Clif Mojo or Mojo Dipped Bar – (wholefoods.com)
Final Price: $0.89 each when you buy 2

Larabar $1.39
Use $1.00/3 – Larabar or Jocalat Bars – (wholefoods.com)
Final Price: $1.05 each when you buy 3

Luna Protein Bar $1.45
Use $0.50/1 – Luna or Luna Protein Bar – (wholefoods.com)
Final Price: $0.99

thinkThin Bar $1.50
Use $1.00/1 – thinkThin Crunch Bar – (thinkproducts.com)

Final Price: $0.50

thinkThin Bites Box $1.50
Use $1.00/1 -thinkThin Bar or Bites Box – (thinkproducts.com)

Final Price: $0.5o

Honest Kids Juice Pouches $3.99
Use $1.00/2 – Honest Organic Beverages – (wholefoods.com)
Final Price: $3.49 each when you buy 2

Sambazon Smoothie Packs $4.99
Use $1.50/1 – Sambazon Organic Amazon Superfood Juice or Smoothie, 10.5oz or 32oz – (coupons.com)
Final Price: $3.49

Sambazon Organic Juice $2.50
Use $1.50/1 – Sambazon Organic Amazon Superfood Juice or Smoothie, 10.5oz or 32oz – (coupons.com)
Or B1G1 FREE – Sambazon Organic Beverages, Up To 12oz – (smartsouce.com)

Final Price: as low as $1.00

Naked Juice Smoothies $2.69
Use $0.75/1 – Naked Juice Smoothies, 15.2oz – (wholefoods.com)
And use $1.00/1 – Naked Juice Smoothies – (facebook.com)

Final Price: $0.94

Odwalla Juice $2.69
Use $0.50/1 Odwalla Beverage from SS 1/8
Final Price: $2.19

Tazo Tea $3.39
Use $1.00/1 – Tazo Tea, boxed – (wholefoods.com)
And use $1.00/1 Tazo Filterbag Tea or Latte Concentrate from SS 1/22

Final Price: $1.39

Celestial Seasonings Tea, selected varieties $2.50
Use $1.00/1 – Box Celestial Seasonings Tea – (wholefoods.com)
And use $1.00/1 Celestial Seasonings tea bags from SS 11/6
Or $1.00/1 Celestial Seasonings tea bags from SS 12/4
Or $1.00/1 Celestial Seasonings tea bags from SS 1/15
Or $1.00/1 – Celestial Seasonings Wellness Teas – (facebook.com)

Final Price: $0.50

Snikiddy Snacks $2.50
Use $0.75/1 – Snikiddy Snacks, 4 oz or larger – (coupons.com)
Final Price: $1.75

Food Should Taste Good Chips $2.00
Use $1.00/1 – Food Should Taste Good Chips 5.5oz bag or larger – (foodshouldtastegood.com)

Final Price: $1.00

Funky Monkey Snacks $2.39
Use $0.75/1 – Funky Monkey Snacks – (smartsource.com)
Final Price: $1.64

Popchips Original Potato Chips, 3 oz $2.00
Use $1.00/1 – Popchips, 3 oz bag – (facebook.com)

Final Price: $1.00

Terra Chips, 5 0z $2.50
Use $1.00/1 Terra Chips, 5 0z or larger from SS 12/11
Or $1.00/2 Terra Chips, 5 0z from SS 12/11
Final Price: as low as $1.50

Kettle Baked Chips, 4 oz $2.00
Use $1.00/1 Kettle Brand Baked Potato Chips, 4 oz from RP 1/8

Final Price: $1.00

Garden of Good Eatin’ Tortilla Chips $2.00
Use $1.00/1 – Garden of Good Eatin’ product – (wholefoods.com)
And use $1.00/2 Garden of Good Eating Chips 6 oz or larger from SS 1/22

Final Price: $1.00 each when you buy 2

Newman’s Organic Orange Dark Chocolate Bar $1.97
Use $0.50/1 Newman's Own Chocolate Bars from RP 1/8
Final Price: $1.47

Method Liquid Dish Soap $2.99
Use $1.00/1 – Method item – (wholefoods.com)
And use $1.00/1 Method Dish Detergent from SS 1/8

Final Price: $0.99

Method Laundry Detergent, 50 load $11.99
Use $1.00/1 – Method item – (wholefoods.com)
And use $2.00/1 Method Laundry Product from SS 1/8
Final Price: $8.99

Mrs. Meyers All Purpose Cleaner, 20 oz $3.99
Use $1.00/1 – Mrs. Meyers Clean Day product – (smartsource.com)
Final Price: $2.99