Here are the deals happening this week at Kroger! Prices are valid 11/23 – 11/27.

Receive One Gallon of Milk or 1/2 Gallon Organic Milk When You Buy Four of the Following General Mills Items:

Pillsbury Frozen Breakfast, 2-6 ct or 8 oz $2.00 each, when you buy 2
Buy 4, Receive Free Milk, 1 gallon or Organic Milk, 1/2 gallon 
Use $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel, Toaster Scrambles Pastries or Pancakes from GM 10/7 (exp 12/29)
Or $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel, Toaster Scrambles Pastries or Pancakes from S 9/9 (exp 12/1)
Final Price: $1.75 each, when you buy 2, or $1.50 with double 

 

Pillsbury Pie Crust, 2 ct $2.50 each, when you buy 2
Buy 4, Receive Free Milk, 1 gallon or Organic Milk, 1/2 gallon 
Use $0.50/2 – Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts – (coupons.com)
Or $1.00/2 – Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts – (pillsbury.com)
Or $1.00/2 – Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts – (boxtops4education.com)
Or $0.50/2 Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts from SS 11/11 (exp 2/2)
Final Price: $2.25 each, when you buy 2, or $2.00 with double

 

Pillsbury Ready to Bake Cookies, 12-24 ct $2.50 each, when you buy 2
Buy 4, Receive Free Milk, 1 gallon or Organic Milk, 1/2 gallon 
Use $1.10/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (pillsbury.com)
Or $1.10/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (boxtop4education.com)
Or $1.00/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (coupons.com)
Or $0.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough from SS 11/11 (exp 2/2)
Or $0.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough from SS 11/18 (exp 2/9)
Final Price: $1.95 each, when you buy 2 

 

General Mills Cereal, 8.9-14 oz $2.50 each, when you buy 2
Buy 4, Receive Free Milk, 1 gallon or Organic Milk, 1/2 gallon 
Use $1.00/3 General Mills Big G Cereals Target Coupon from SS 10/21 (exp 12/16)
$1.00/3 General Mills Big G Cereals: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese's Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Frosted Toast Crunch, Dora the Explorer, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4, Honey Nut Clusters from SS 11/4 (exp 12/15)
Final Price: $2.17 each, when you buy 3 

 

Betty Crocker Fruit Snacks, 6-10 ct $2.00 each, when you buy 2
Buy 4, Receive Free Milk, 1 gallon or Organic Milk, 1/2 gallon 
Use $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers, Fruit Roll-Ups or Ocean Spray, Mott's or Sunkist Fruit Flavored Snacks from GM 10/7 (exp 12/1)
Final Price: $1.75 each, when you buy 2, or $1.50 with double  

 

Fiber One Bars, 5-6 ct $3.00 each, when you buy 2
Buy 4, Receive Free Milk, 1 gallon or Organic Milk, 1/2 gallon 
Use $0.50/2
 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars or 90 Calorie Brownies from SS 10/28 (exp 12/22)
Final Price: $2.75 each, when you buy 2, or $2.50 with double 

 

Buy 2 Betty Crocker Fruit Snacks, 6-10 ct $2.00 each, when you buy 2
Buy 2 Pillsbury Frozen Breakfast, 2-6 ct or 8 oz $2.00 each, when you buy 2

Buy 4, Receive Free Milk, 1 gallon or Organic Milk, 1/2 gallon 
Use one $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers, Fruit Roll-Ups or Ocean Spray, Mott's or Sunkist Fruit Flavored Snacks from GM 10/7 (exp 12/1)
And use one $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel, Toaster Scrambles Pastries or Pancakes from GM 10/7 (exp 12/29)
Or $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel, Toaster Scrambles Pastries or Pancakes from S 9/9 (exp 12/1)
Final Price: $1.75 each, when you buy all 4 plus Free Milk 

 

Other Coupon Deals

Mars or Snickers Holiday Candy, 10-14 oz $3.00 each, when you buy 2
Use $1.00/2 Mars Holiday Products from RP 11/11 (exp 12/25)
Final Price: $2.50 each, when you buy 2 

 

Hershey’s Christmas Candy, 10-11 oz $3.00 each, when you buy 2
Use $2.00/2 – Hershey's Kisses, Reese's, Hershey's Nuggets, Hershey's Miniatures, Rolo, York or Hershey's Bliss Bags, 7.8 oz or larger – (smartsource.com) 
Or $1.00/2 Hershey's Kisses, Reese's, Hershey's Nuggets, Hershey's Miniatures Rolo, York or Hershey's Bliss Bags, 7.8 oz or larger from SS 11/18 (exp 12/9)
Final Price: $2.00 each, when you buy 2

 

Coca-Cola, Pepsi, Dr. Pepper, or 7-Up, 2 L $1.00
Use $1.00/1 Diet Dr. Pepper or Dr. Pepper TEN Cans,12 ct or 24 ct or $1.00/2 Dr. Pepper Diet or Dr. Pepper TEN, 2 L from SS 10/7 (exp 11/30)
Final Price: $0.50 each, when you buy 2