Here are the deals happening this week at Kroger! Prices are valid 12/2 – 12/8.

 

Coca-Cola, 12 ct $3.67 each, when you buy 3

 

Progresso Soup, 18.5-19 oz $1.25 each, when you buy 8
Use $1.00/4 – Progresso Soups – (progresso.com)
Or $1.00/4 – Progresso Soups – (bricks.coupons.com)
Or $1.00/4 Progresso Soup Cans from SS 11/11 (exp 1/5)
Or $1.00/4 Progresso Soup Cans from GM 10/7 (exp 12/29)
Final Price: $1.00 each, when you buy 4 

 

Edy’s Ice Cream, 48 oz $3.33 each, when you buy 3
Use $1.00/2 – Edy's Branded Products, 48 oz – (walmart.com)
Final Price: $2.83 each, when you buy 2

 

Edy’s or Nestle Frozen Treats, 4-52 ct $3.33 each, when you buy 3
Use $1.00/1 – Edy's Fruit Bars – (communitiestakeroot.com)
Or $1.00/1 – Nestle Drumstick Cones or Nestle Frozen Snacks – (facebook.com)
Final Price: $2.33 

 

 

Coca-Cola, 6 ct $2.25 each, when you buy 4

 

Coca-Cola, 2L $1.25 each, when you buy 4

 

 

 

Colgate, Optic White, or Total Advanced Toothpaste, 4-5.8 oz $2.99
Use $0.75/1 – Colgate Max Fresh – (colgate.com)
Or $0.75/1 – Colgate Optic White Toothpaste, 4 oz or Larger, Redeemable at Walmart, Limit 4 Like Coupons in Same Transaction – (coupons.com)
Or $0.75/1 – Colgate Total Advanced Toothpaste – (colgate.com)
Or $0.50/1 Colgate Toothpaste, 4 oz or larger from SS 12/2 (exp 12/22)
Final Price: $2.24 

 

Depend or Poise, 10-48 ct $10.99
Use $2.00/1 – Poise Liners – (poise.com)
Or $2.00/1 – Poise Pads – (poise.com)
Or $1.00/1 Depend Guards for Men from SS 11/18 (exp 12/29)
Or $1.00/1 Poise Product from SS 11/11 (exp 12/22)
Final Price: $8.99 

 

Pillsbury Refrigerated Pie Crusts, 2 ct $2.50 each, when you buy 2
Use $1.00/2 – Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts – (pillsbury.com)
Or $1.00/2 – Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts – (boxtops4education.com)
Or $0.50/2 – Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts – (coupons.com)
Or $0.50/2 Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts from SS 11/11 (exp 2/2)
Or $0.50/2 Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts from SS 12/2 (exp 2/23)
Final Price: $2.00 each, when you buy 2 

 

Eagle Brand Sweetened Condensed Milk, 14 oz $2.49
Use $1.00/2 Eagle Brand Sweetened Condensed Milk Products from RP 11/4 (exp 12/30)
Final Price: $1.99 each, when you buy 2 

 

Nestle Toll House Cookies, 15-16.5 oz $2.00 each, when you buy 2
Use $1.25/2 – Nestle Toll House Refrigerated Cookie Dough – (verybestbaking.com)
Or $0.75/1 Nestle Toll House Ultimates Refrigerated Cookie Dough from RP 10/7 (exp 12/31)
Or $0.50/1 Nestle Toll House Cookie Brownie Delight or Original Chip Cookie Kit from RP 10/28 (exp 1/31)
Final Price: $1.37 each, when you buy 2

 

Domino Granulated Sugar, 4 lb $2.50 each, when you buy 2
Use $0.75/2 – Domino Sugar Products, 2lb or Larger – (redplum.com)
Final Price: $2.12 each, when you buy 2

 

Tombstone Frozen Pizza, 20.5-29.5 oz $2.50 each, when you buy 4
Use $1.00/3 – Tombstone Pizzas, Larger – (coupons.com)
Final Price: $2.17 each, when you buy 3

 

Totinos Pizza Rolls, 90 ct $5.99
Use $0.75/3 Totino's Rolls Snacks from GM 10/7 (exp 12/29)
Final Price: $5.74 each, when you buy 3 

 

Hormel Pepperoni, 5-8 oz $3.00 each, when you buy 2
Use $1.00/2 – Hormel Pepperoni Packs – (coupons.com)
Or $1.00/2 – Hormel Pepperoni Packs, Manufacturer Coupon – (target.com)
Final Price: $2.50 each, when you buy 2 

 

General Mills Cereals, 11.5-14.25 oz $2.00, when you buy 2
Use $1.00/2 – General Mills Kids Cereal – (coupons.com)
Or $1.00/3 – General Mills Cereal – (coupons.com)
Or $1.00/3 General Mills Big G Cereals: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese's Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Frosted Toast Crunch, Dora the Explorer, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4, Honey Nut Clusters from SS 11/4 (exp 12/15)
Final Price: $1.50 each, when you buy 2 

 

Nature Valley or Fiber One Bars, 5-12 ct $2.50 each, when buy 2
Use $0.50/2
 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars or 90 Calorie Brownies from SS 10/28 (exp 12/22)
Or $0.50/2 
Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger or Granola Thins from SS 10/28 (exp 12/22)
Final Price: $2.25 each, when you buy 2, or $2.00 with double

 

Campbell’s Skillet Sauces, 9 oz $1.99
Use $1.00/1 – Campbell's Skillet Sauces – (facebook.com)
Or $1.00/1 Campbell's Skillet Sauces from SS 10/14 (exp 12/31)
Final Price: $0.99

 

Purina Dog Chow, 16.5-18.5 lb $10.99
Use $2.00/1 Purina ONE Dry Dog Food or ONE Beyond Dry Dog Food, 3 lb or larger from RP 10/28 (exp 12/14)
Or $1.10/1 – Purina Dog Chow Brand Dog Food, 8lb or Larger – (couponnetwork.com)
Or $1.10/1 – Purina Dog Chow Brand Dog Food,, 8lb or Larger – (purina.com)
Final Price: $8.99

 

Cottonelle Bath Tissue, 12 ct $5.99
Use $0.40/2 Cottonelle Toilet Paper, 4 ct or (1) Toilet Paper, 12 ct or larger from SS 11/18 (exp 12/30)
Final Price: $5.79 each, when you buy 2, or $5.59 with double 

 

All Liquid Laundry Detergent, 32-50 oz or Mighty Pacs, 24 ct $3.50 each, when you buy 2
Use $1.00/1 All Liquid, Powder or Mighty Pacs Laundry Detergent, excludes trial size from RP 11/11 (exp 12/23)
Or $1.00/1 All Liquid, Powder or Mighty Pacs Laundry Detergent, excludes trial size from RP 12/2 (exp 1/13)
Or $0.50/1 – All Liquid, Powder or Mighty Pacs Laundry Detergent, Excludes Trial Size – (redplum.com)
Final Price: $2.50 

 

 

10 For $10.00 Sale

Michelina’s Entree, 4-9.5 oz $1.00

 

Banquet Brown N’ Serve, 5-10.1 oz $1.00

 

Hamburger, Tuna or Chicken Helper 4.7-7.5 oz $1.00
Use $0.75/3 – Hamburger Helper, Tuna Helper and/or Chicken Helper – (bettycrocker.com)
Final Price: $0.75 each, when you buy 3 

 

Betty Crocker Mac N’ Cheese, 5.6 oz $1.00

 

Kroger Bread, 20 oz or Buns, 8-12 ct $1.00

 

Kroger Cream Cheese, 8 oz $1.00

 

Kroger Canned Pineapple, 20 oz $1.00

 

Kroger Canned Fruit, 15-15.25 $1.00

 

Hunt’s Canned Tomatoes or Rotel, 10-15 oz $1.00

 

Clif or Luna Bar, 1.41-2.4 oz $1.00

 

Del Monte Fruit Naturals, 6-7 oz $1.00

 

Bar-S Franks or Bologna, 16 oz $1.00