Stop by WinCo and take advantage of their low prices and Extra Savings specials. Stack those with a coupon, and you are ready for some good deals!

 

 

Grape Tomatoes, 10 oz $0.98

 

Navel Oranges, 1 lb $0.58

 

Lemons or Limes, 1 ct $0.28

 

Baker Potatoes, 1 lb $0.38

 

Green, Yellow and Orange Bell Peppers, 1 ct $0.58

 

Cucumbers, 1 ct $0.48

 

Propel Zero, 16.9 oz $0.48

 

Shasta, 2 L $0.48

 

Green Mountain Apple Cider K-Cups, 24 ct $5.98
Use $1.00/1 – Green Mountain Naturals Hot Apple Cider K-Cup Packs – (smartsource.com)
Or $1.00/1 Green Mountain Coffee, K-Cup packs from SS 1/20 (exp 2/20)
Final Price: $4.98

 

Dole Canned Pineapple, 8 oz $1.17
Use $0.75/2 Dole Pineapple Cans from SS 2/3 (exp 4/30)
Or $1.00/3 – Dole Canned Fruit – (smartsource.com)
Final Price: $0.36 each, when you buy 2

 

Hawaiian Punch Aloha Morning, 1 gal $2.28
Use $1.10/1 – Hawaiian Punch Aloha Morning, 10 oz 6pk or Gallon Sizes – (couponnetwork.com)
Final Price: $1.18

 

 

Little Debbie Chocolate Cupcakes, 12 ct $1.28
Use $0.75/1 Little Debbie Box Snacks from SS 2/3 (exp 5/31)
Final Price: $0.53

 

Herbal Essences Shampoo or Conditioner, 16 oz $2.47
Use $1.00/2 Herbal Essence or Aussie Product from SS 2/3 (exp 3/31)
Final Price: $1.97 each, when you buy 2

 

Smart Balance Spreadable Butter, 16 oz $2.50
Use $1.00/1 Smart Balance Spreadable Butter or Blended Butter Sticks from SS 2/10 (exp 3/27)
Or $0.75/1 – Smart Balance Buttery Spreads or Buttery Sticks – (smartsource.com)
Or $0.75/1 – Smart Balance Buttery Spread, Manufacturer Coupon – (target.com)
Or $0.75/1 – Smart Balance Buttery Spreads – (couponnetwork.com)
Or $0.75/1 – Smart Balance Spreadable Butter – (couponnetwork.com)
Or $1.00/2 Smart Balance Buttery Spreads from SS 1/13 (exp 2/27)
Or $1.00/2 Smart Balance Buttery Spreads from SS 2/10 (exp 3/27)
Or $0.50/1 Smart Balance Spreadable Butter or Blended Butter Sticks from SS 1/13 (exp 2/27)
Final Price: $1.50

 

Philadelphia Cooking Creme, 10 oz $2.48
Use $0.75/1 Philadelphia Cooking Creme from SS 2/10 (exp 3/16)
Final Price: $1.73

 

Classico Pasta Sauce, 24 oz $1.98
Use $1.00/3 – Classico, Jars – (classico.com)
Or $1.00/3 Classico Pizza or Pasta Sauces from SS 2/10 (exp 3/31)
Final Price: $1.65 each, when you buy 3

 

Kellogg’s Rice Krispies Treats, 8 ct $1.88
Buy 1, Earn up to $1.00 with Ibotta
Use $0.55/1 Rice Krispies Treats from RP 2/10 (exp 4/7)
Or $1.00/2 – Kellogg's Rice Krispies Treats, 8 ct or larger, any flavor, zip code 23235 – (coupons.com)
Pay $1.33, Submit for $1.00 Ibotta Credit
Final Price: $0.33

 

Slim Fast Bars, 6 ct $3.97
Use $1.00/1 – Slim Fast Product, Excludes Trial and Travel Size – (coupons.com)
Or $1.00/1 – Slim Fast Product, Any – (walmart.com)
Or $1.00/1 Slim-Fast Bar or Snack Bites, Limit 2 identical coupons allowed in same shopping trip from RP 1/27 (exp 2/24)
Final Price: $2.97

 

Capri Sun, 10 ct $2.18
Buy 1, Earn up to $1.00 with Ibotta
Use $1.00/3 – Capri Sun, 10pk – (coupons.com)
Pay $3.54, Submit for $1.00 Ibotta Credit
Final Price: $0.85 each, when you buy 3

 

 

 

 

Pantene Shampoo or Conditioner, 32 oz $3.68
Use $3.00/2 Pantene Products, excludes trial/ travel size, Limit of 4 like coupons per household per day from PG 1/27 (exp 2/28)
Or $2.00/2 – Pantene Products, Excludes Trial and Travel Size, limit 4 like coupons per household per day – (coupons.com)
Final Price: $2.18 each, when you buy 2

 

Nabisco Wheat Thins, 8.5 oz $1.66
Use $0.75/2 Nabisco Products, 3.7-25.2 oz from SS 1/6 (exp 2/18)
Or $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products, 6.5 oz or larger from SS 1/27 (exp 3/10)
Final Price: $1.29 each, when you buy 2

 

 

Freschetta Pizza, 25 oz $4.18
Use $1.00/1 – Freschetta Pizza, 14 oz or More – (facebook.com)
Or $1.00/1 – Freschetta Pizza, 14 oz or More – (freschetta.com)
Or $1.50/2 Freshetta Pizzas from SS 1/13 (exp 2/28)
Final Price: $3.18

 

Hillshire Farm Lil’l Smokies, 14 oz $1.98
Use $0.55/1 Hillshire Farm Lit'l Smokies Cocktail Links from RP 1/13 (exp 2/28)
Or $0.55/1 Hillshire Farm Smoked Sausage Product from RP 1/13 (exp 2/28)
Final Price: $1.43

 

Knorr Rice, 5.3 oz $0.78
Use $0.50/2 Knorr Rice and Pasta Sides, Limit 2 identical coupons allowed in same shopping trip from RP 1/27 (exp 2/24)
Final Price: $0.53 each, when you buy 2

 

Wishbone Ranch Dressing, 16 oz $1.98
Use $0.50/1 Wish-Bone Dressing, Limit of 2 identical coupons in same shopping trip from RP 1/27 (exp 2/24)
Final Price: $1.48

 

Lipton Soup, 2 ct $0.98
Use $0.40/1 Lipton Cup-a-Soup or Lipton Soup Secrets Product from RP 1/27 (exp 2/24)
Final Price: $0.58

 

Lipton Tea Bags, 100 ct $2.18
Use $0.50/1 Lipton Tea Bags from RP 1/27 (exp 2/24)
Or $0.25/1 – Lipton Tea Product, Redeemable at Dollar General, Max 2 Identical Coupons in Same Shopping Trip – (redplum.com)
Or $0.40/1 Lipton Tea Bags, Tea & Honey To-Go or Pitcher Size or any Iced Tea Mix from RP 1/27 (exp 2/24)
Final Price: $1.68

 

Pace Salsa, 16 oz $1.87
Use $0.60/2 Pace Products from SS 1/27 (exp 2/24)
Or $0.50/2 – Pace Products, zip code 77477 – (coupons.com)
Or $0.50/2 – Pace Products – (campbellskitchen.com)
Final Price: $1.57 each, when you buy 2

 

La Choy Soy Sauce, 10 oz $2.12
Use $0.50/1 La Choy Soy Sauce from SS 1/27 (exp 3/10)
Final Price: $1.62

 

Frigo Cheese Heads, 24 oz $3.48
Use $0.75/1 Frigo Cheese Heads Superstring Cheese or Superstring Swirls Cheese package, 10 oz or larger from SS 1/27 (exp 3/31)
Or $0.55/1 Frigo Cheese Heads, 6 ct or larger from SS 1/6 (exp 3/31)
Final Price: $2.73

 

Nestle Carnation Evaporated Milk, 12 oz $0.97
Use $0.55/2 Carnation Evaporated Milk, 12 oz cans from RP 1/27 (exp 4/30)
Final Price: $0.70 each, when you buy 2

 

 

Wisk Laundry Detergent, 64 loads $5.37
Use $1.00/1 – Wisk Laundry Detergent, 45 oz or Larger – (redplum.com)
Or $1.00/1 Wisk Laundry Detergent from RP 1/13 (exp 2/24)
Final Price: $4.37

 

Smucker’s Sugar Free Mixed Fruit Jelly, 8 oz $2.48
Use $1.00/1 – Smucker's Sugar Free Jam, Jelly, or Preserves – (coupons.com)
Final Price: $1.48

 

Jif Hazelnut Spread, 14.1 oz $3.40
Use $1.00/1 – Jif Hazelnut Spread – (coupons.com)
Final Price: $2.40

 

 

Lloyd’s Barbeque Product, 16 oz $3.98
Use $1.00/1- Lloyd’s Barbeque Product – (hormel.com)
Or $1.00/1 – Hormel Lloyd's Barbecue Product – (coupons.com)
Or $1.00/1 Lloyd's Barbecue Product from SS 1/20 (exp 3/18)
Final Price: $2.98

 

Activia Yogurt, 4 ct $1.78
Use $1.00/1 Activia Multipack from SS 1/13 (exp 3/3)
Or $1.00/2 Activia Multipack from SS 1/13 (exp 3/3)
Final Price: $0.78

 

Oscar Mayer Deli Fresh Honey Ham Lunch Meat, 9 oz $1.98
Use $1.00/1 Oscar Mayer Deli Fresh Lunch Meat from SS 1/6 (exp 3/3)
Or $1.00/2 Oscar Mayer Deli Fresh Lunch Meat from SS 1/6 (exp 3/3)
Final Price: $0.98

 

Pepperidge Farm Jingos! Snacks, 7.5 oz $1.98
Use $1.00/1 Pepperidge Farm Jingos! Snacks from SS 1/20 (exp 3/31)
Final Price: $0.98

 

Red Baron Fire Baked Pepperoni Pizzas, 2 ct $2.58
Use $1.00/2 Red Baron Multi-Serve Pizzas from SS 1/20 (exp 2/28)
Final Price: $2.08 each, when you buy 2

 

French’s Classic Yellow or Spicy Brown Mustard, 8 oz $1.28
Use $0.50/1 French’s Spicy Brown or Horseradish Mustard from SS 1/20 (exp 3/31)
Or $0.30/1 – French's Mustard, Any Flavor – (frenchs.com)
Or $0.30/1 French’s Classic Yellow Mustard from SS 1/20 (exp 3/31)
Final Price: $0.78

 

Earthbound Farm Organic Carrots $0.78
Use $0.75/1 – Earthbound Farm Organic Product – (ebfarm.com)
Final Price: $0.03

 

Quaker Popped Corn Cakes, 4.47 oz $1.08
Use $3.00/5 – Quaker Products – (winco.com)
Or $1.00/2 – Quaker Products, Any – (prizelogic.com)
Or $1.00/2 Quaker Product from All You 1/2013 (exp. 2/28)
Final Price: $0.48 each, when you buy 5

 

 

Quaker Life Cereal, 13 oz $1.98
Use $3.00/5 – Quaker Products – (winco.com)
Or $1.00/2 – Quaker Products, Any – (prizelogic.com)
Or $1.00/2 Quaker Product from All You 1/2013 (exp. 2/28)
Final Price: $1.38 each, when you buy 5

 

La Victoria Salsa, 16 oz $1.78
Use $1.00/2 – La Victoria Products – (winco.com)
Or $1.50/3 La Victoria Products, 12 oz or larger from SS 1/6 (exp 3/3)
Final Price: $1.28 each, when you buy 2

 

Meadow Gold Trumoo Milk, 1 gal $3.48
Use $0.50/1 Meadow Gold Trumoo Milk from SS 1/13 (exp 2/23)
Final Price: $2.98

 

Ken’s Dressing, 16 oz $1.98
Use $1.00/2 Ken’s Dressing from SS 1/13 (exp 2/28)
Final Price: $1.48 each, when you buy 2

 

Hormel Natural Choice Deli Sandwich Meat $2.48
Use $1.00/2 – Hormel Natural Choice Deli Sandwich Meat, Chicken Strips or Chicken and Smoked Sausage Products – (coupons.com)
Or $0.50/1 Hormel Natural Choice Deli Sandwich Meat or Chicken Strips from SS 1/13 (exp 3/11) Final Price: $1.98 each, when you buy 2

 

Old Orchard Frozen Juice Concentrates $1.51
Use $1.00/4 – Old Orchard Frozen Juice Concentrates – (coupons.com)
Or $1.00/4 – Old Orchard Frozen Juice Concentrates – (oldorchard.com)
Final Price: $1.26 each, when you buy 4

 

Prego Pasta Sauce, 14 oz $0.98
Use $0.40/2 Prego Italian Sauce Jars from SS 1/6 (exp 2/28)
Final Price: $0.78 each, when you buy 2

 

 

Nature Valley Granola Bars, 6 ct $2.18
Use $0.50/2 – Nature Valley Granola Bars, 5ct or Larger or Nature Valley Granola Thins – (coupons.com)
Or $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger, Nature Valley Granola Thins, Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or Fiber One 90 Calorie Brownies from SS 1/27 (exp 3/23)
Or $0.50/2 Nature Valley Granola Bars or Granola Thins, 5 ct or larger from SS 1/6 (exp 3/2)
Final Price: $1.93 each, when you buy 2

 

 

 

 

Pillsbury Cookie Dough, 16.5 oz $1.98
Use $1.10/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (pillsbury.com)
Or $1.10/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (boxtop4education.com)
Or $1.00/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (coupons.com)
Or $1.00/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (redplum.com)
Or $0.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough from SS 12/2 (exp 2/23)
Or $0.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough from SS 1/6 (exp 3/30)
Or $0.70/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough from SS 12/9 (exp 3/2)
Final Price: $1.43 each, when you buy 2

 

Campbell's Condensed Tomato or Chicken Noodle Soup, 10.75 oz $0.68
Use $0.40/3 – Campbell’s Condensed Soup – (coupons.com)
Final Price: $0.55 each, when you buy 3

 

Campbell's Natural Soup, 12 oz $1.48
Use $0.75/2 – Campbell's 100% Natural Soups – (coupons.com)
Or $0.50/2 Campbell's 100% Natural Soups from SS 1/4 (exp 3/15)
Final Price: $1.11 each, when you buy 2

 

Scott Paper Towels, 6 ct $3.48
Use $1.00/1 Scott Towels, 6 rolls or larger from SS 1/13 (exp 2/23)
Final Price: $2.48

 

Sunbelt Granola Bars, 8 ct $1.98
Use $0.75/1 Sunbelt Bakery Granola Box or Fruit & Grain Bars from SS 1/20 (exp 3/31)
Final Price: $1.23

 

Fiber One Bars, 5 ct $1.98
Use $0.60/1 – Fiber One Protein Chewy Bars – (pillsbury.com)
Or $0.60/1 – Fiber One Protein Chewy Bars – (boxtops4education.com)
Or $0.50/1 – Fiber One Protein Chewy Bars – (coupons.com)
Or $0.50/2 Fiber One Chew Bars, 90 Calorie Chewy Bars, 90 Calorie Brownies or Protein Chew Bars from SS 1/6 (exp 3/2)
Final Price: $1.38

 

General Mills Chex Cereal, 8.7 oz $2.38
Use $1.00/2 General Mills Cereal, Chex, Fiber One, Total, Wheaties, Oatmeal Crisp, Honey Nut Clusters, Raisin Nut Bran or Basic 4 from SS 1/27 (exp 3/9)
Final Price: $1.88 each, when you buy 2

 

Viva Paper Towel, 1 ct $1.82
Use $0.60/1 Viva Big Roll Paper Towels from SS 1/13 (exp 2/24)
Or $0.50/2 – Viva Rolls, or (1) Big Roll, 2pk – (vivatowels.com)
Final Price: $1.22

 

 

 

Armour Meatballs, 16 oz $1.98
Use $0.55/1 Armour Meatballs from SS 1/27 (exp 3/31)
Final Price: $1.43

 

2000 Flushes Toilet Cleaner, 2 ct $2.88
Use $1.00/1 – 2000 Flushes – (bricks.coupons.com)
Final Price: $1.88

 

 

 

Progresso Light Soup, 18.5 oz $1.18, extra savings price
Use $1.00/4 – Progresso Soups – (progresso.com)
Or $1.00/4 – Progresso Soups – (bricks.coupons.com)
Or $0.50/2 Progresso Soup Cans from SS 1/20 (exp 3/16)
Or $0.50/2 Progresso Soup Cans from SS 1/6 (exp 3/2)
Or $0.25/1 Progresso Light Soup Can from SS 1/6 (exp 3/2)
Or $0.25/1 Progresso Light Soup Can from SS 1/20 (exp 3/16)
Final Price: $0.93 each, when you buy 4