Stop by WinCo and take advantage of their low prices and Extra Savings specials. Stack those with a coupon, and you are ready for some good deals!

 

 

Sunlight Dish Pacs, 20 ct $2.91
Use $1.00/1 – Sunlight Dish Detergent, zip code 12345 – (coupons.com)
Or $1.00/1 – Sunlight Dish Detergent – (redplum.com)
Or $1.00/1 Sunlight Dish Detergent from RP 2/17 (exp 3/31)
Final Price: $1.91

 

Kraft Macaroni & Cheese, 7.25 oz $0.68
Use $1.00/3 – Kraft Macaroni & Cheese Dinners – (coupons.com)
Final Price: $0.35 each, when you buy 3

 

Prego Sauce, 24 oz $1.68
Use $0.50/2 Prego Italian Sauce Jars from SS 3/3 (exp 5/31)
Final Price: $1.43 each, when you buy 2

 

General Mills Lucky Charms, 11.5 oz $2.44
Use $1.00/3 General Mills Big G Cereals from SS 2/3 (exp 3/30)
Or $1.00/3 General Mills Big G Cereals from SS 3/3 (exp 4/13)
Or $1.00/3 General Mills Cinnamon Toast Crunch, Cocoa Puffs, Lucky Charms, Trix, Reese's Puffs, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Frosted Toast Crunch, Peanut Butter Toast Crunch or Dora the Explorer Cereal from SS 2/24 (exp 4/6)
Final Price: $2.11 each, when you buy 3

 

Nabisco Wheat Thins, $1.88
Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products, 6.5 oz or larger from SS 1/27 (exp 3/10)
Final Price: $1.51 each, when you buy 2

 

Little Debbie Snacks, 8 ct $1.38
Use $0.75/1 Little Debbie Box Snacks from SS 2/3 (exp 5/31)
Final Price: $0.63

 

Chex Mix, 8.75 oz $0.98
Use $0.50/2 Chex Mix or 100 Calorie Snack, 4.5 oz or larger from SS 1/27 (exp 3/23)
Final Price: $0.73 each, when you buy 2

 

Slim-Fast Drink, 10 oz 4 ct $4.98
Use $1.00/1 – Slim Fast Product, Any – (walmart.com)
Final Price: $3.98

 

Jello Refrigerated Snacks, 4 ct $2.39
Use $1.00/1 Jell-O Refrigerated Snacks from SS 3/3 (exp 3/31)
Or $0.80/2 Jell-O Refrigerated Snacks from SS 3/3 (exp 3/31)
Final Price: $1.39

 

El Monterey Burritos, 8 ct $2.78
Use $1.00/1 El Monterey Product, Limit one coupon per customer from SS 1/27 (exp 5/28)
Or $1.00/1 El Monterey Product, Limit one coupon per customer from RP 3/3 (exp 6/3)
Final Price: $1.78

 

Cesar Canine Cuisine, 6 oz $0.72
Use B1G1 Cesar Canine Cuisine Product, up to $1.49 from RP 3/3 (exp 4/27)
Final Price: $0.36 each, when you buy 2

 

Bertolli Pasta Sauce $1.78
Use $0.60/1 Bertolli Sauce from RP 3/3 (exp 3/31)
Final Price: $1.18

 

Colgate Toothpaste and Toothbrush Combo $2.48
Use $0.50/1 Colgate Toothpaste, 4 oz or larger, Limit of 4 coupons for same product in same transaction from SS 2/24 (exp 3/16)
Final Price: $1.98

 

 

Tuna or Hamburger Helper, 6.4 oz $0.98
Use $0.75/3 – Hamburger Helper, Tuna Helper and/or Chicken Helper – (bettycrocker.com)
Or $0.75/3 Hamburger Helper, Tuna Helper or Chicken Helper Home Cooked Skillet Dishes from SS 2/3 (exp 3/30)
Final Price: $0.73 each, when you buy 3

 

Mars Easter Product, 12 oz $3.48
Use $1.00/2 Mars Easter Product from RP 2/17 (exp 3/31)
Final Price: $2.98 each, when you buy 2

 

Sunlight Dish Detergent, 28 oz $4.36
Use $1.00/1 Sunlight Dish Detergent from RP 2/17 (exp 3/31)
Final Price: $3.36

 

Gain Detergent, 64 loads $5.97
Use $2.00/2 Gain Detergent, Fabric Enhancer or Era Detergent, excludes trial/travel size, Limit of 4 like coupons per household per day from RP 2/17 (exp 3/31)
Or $0.40/1 Gain Detergent, Fabric Enhancer or Era Detergent, excludes trial/travel size, Limit of 4 like coupons per household per day from RP 2/17 (exp 3/31)
Final Price: $4.97 each, when you buy 2

 

 

Dole Canned Pineapple, 8 oz $1.17
Use $0.75/2 Dole Pineapple Cans from SS 2/3 (exp 4/30)
Or $1.00/3 – Dole Canned Fruit – (smartsource.com)
Final Price: $0.80 each, when you buy 2

 

Hawaiian Punch Aloha Morning, 1 gal $2.28
Use $1.10/1 – Hawaiian Punch Aloha Morning, 10 oz 6pk or Gallon Sizes – (couponnetwork.com)
Final Price: $1.18

 

Zatarains Rice or Pasta Mix, 8 oz $0.98
Use $0.50/2 Zatarain's Rice or Pasta Mixes from RP 2/3 (exp 3/24)
Final Price: $0.48

 

Herbal Essences Shampoo or Conditioner, 16 oz $2.47
Use $1.00/2 Herbal Essence or Aussie Product from SS 2/3 (exp 3/31)
Final Price: $1.97 each, when you buy 2

 

Smart Balance Spreadable Butter, 16 oz $2.50
Use $1.00/1 Smart Balance Spreadable Butter or Blended Butter Sticks from SS 2/10 (exp 3/27)
Or $0.75/1 – Smart Balance Buttery Spreads or Buttery Sticks – (smartsource.com)
Or $0.75/1 – Smart Balance Buttery Spreads – (couponnetwork.com)
Or $0.75/1 – Smart Balance Spreadable Butter – (couponnetwork.com)
Or $1.00/2 Smart Balance Buttery Spreads from SS 2/10 (exp 3/27)
Final Price: $1.50

 

Philadelphia Cooking Creme, 10 oz $2.48
Use $0.75/1 Philadelphia Cooking Creme from SS 2/10 (exp 3/16)
Final Price: $1.73

 

Classico Pasta Sauce, 24 oz $1.98
Use $1.00/3 – Classico, Jars – (classico.com)
Or $1.00/3 Classico Pizza or Pasta Sauces from SS 2/10 (exp 3/31)
Final Price: $1.65 each, when you buy 3

Slim-Fast Bars, 6 ct $3.97
Use $1.00/1 – Slim Fast Product, Any – (walmart.com)
Final Price: $2.97

 

 

 

Starbucks Packaged Coffee, 11 oz $7.78
Use $3.00/2 – Starbucks Packaged Coffee, 10 oz or Larger or Starbucks K-Cup Packs, 10ct or 16ct – (coupons.com)
Or $1.50/1 Starbucks Coffee Bag, 11 oz or larger from SS 2/10 (exp 4/10)
Final Price: $6.28 each, when you buy 2

 

Dean’s Pretzel Dip, 16 oz $1.75
Use $1.00/1 – Dean's Pretzel Dip, 12 oz or Larger – (coupons2.smartsource.com)
Or $1.00/2 – Dean's Dip Product, 12 oz or Larger – (deansdip.com)
Or $1.00/2 Dean's Dip, 12 oz or larger from RP 1/27 (exp 3/31)
Final Price: $0.75

 

La Choy Soy Sauce, 10 oz $2.12
Use $0.50/1 La Choy Soy Sauce from SS 1/27 (exp 3/10)
Final Price: $1.62

 

Frigo Cheese Heads, 24 oz $3.48
Use $0.75/1 Frigo Cheese Heads Superstring Cheese or Superstring Swirls Cheese package, 10 oz or larger from SS 1/27 (exp 3/31)
Or $0.55/1 Frigo Cheese Heads, 6 ct or larger from SS 1/6 (exp 3/31)
Final Price: $2.73

 

Nestle Carnation Evaporated Milk, 12 oz $0.97
Use $0.55/2 Carnation Evaporated Milk, 12 oz cans from RP 1/27 (exp 4/30)
Final Price: $0.70 each, when you buy 2

 

Carnation Breakfast Essentials, 4 ct $4.94
Use $2.00/1 – Carnation Breakfast Essentials – (coupons.com)
Or $1.00/1 – Carnation Breakfast Essentials Product – (carnationbreakfastessentials.com)
Or $1.50/1 Carnation Breakfast Essentials Product from SS 1/6 (exp 3/15)
Final Price: $2.94

 

Jose Ole Taquitos, 20 ct $2.69
Use  $1.00/1 – Jose Ole Brand Item, 16 oz or Larger – (coupons.smartsource.com)
Final Price: $1.69 each, when you buy 2

 

Lloyd’s Barbeque Product, 16 oz $3.98
Use $1.00/1 Lloyd's Barbecue Product from SS 1/20 (exp 3/18)
Final Price: $2.98

 

Pepperidge Farm Jingos! Snacks, 7.5 oz $1.98
Use $1.00/1 Pepperidge Farm Jingos! Snacks from SS 1/20 (exp 3/31)
Final Price: $0.98

 

French’s Classic Yellow or Spicy Brown Mustard, 8 oz $1.28
Use $0.50/1 French’s Spicy Brown or Horseradish Mustard from SS 1/20 (exp 3/31)
Or $0.30/1 – French's Mustard, Any Flavor – (frenchs.com)
Or $0.30/1 French’s Classic Yellow Mustard from SS 1/20 (exp 3/31)
Final Price: $0.78

Quaker Popped Corn Cakes, 4.47 oz $1.08
Or $1.00/2 – Quaker Products, Any – (prizelogic.com)
Final Price: $0.58 each, when you buy 5

 

La Victoria Salsa, 16 oz $1.78
Use $1.50/3 La Victoria Products, 12 oz or larger from SS 1/6 (exp 3/3)
Final Price: $1.28 each, when you buy 2

 

Hormel Natural Choice Deli Sandwich Meat $2.48
Use $1.00/2 – Hormel Natural Choice Deli Sandwich Meat, Chicken Strips or Chicken and Smoked Sausage Products – (coupons.com)
Or $0.50/1 Hormel Natural Choice Deli Sandwich Meat or Chicken Strips from SS 1/13 (exp 3/11) Final Price: $1.98 each, when you buy 2

 

Nature Valley Granola Bars, 6 ct $2.18
Use $0.50/2 – Nature Valley Granola Bars, 5ct or Larger or Nature Valley Granola Thins – (coupons.com)
Or $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger, Nature Valley Granola Thins, Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or Fiber One 90 Calorie Brownies from SS 1/27 (exp 3/23)
Final Price: $1.93 each, when you buy 2

 

Pillsbury Toaster Strudel, 6 ct $1.88
Use $0.85/3 – Pillsbury Toaster Strudel Pastries or Toaster Scrambles Pastries or Pancakes – (pillsbury.com)
Or $0.75/3 – Pillsbury Toaster Strudel Pastries or Toaster Scrambles Pastries or Pancakes – (coupons.com)
Or $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel, Toaster Scrambles Pastries or Pancakes from SS 1/6 (exp 3/30)
Final Price: $1.60 each, when you buy 3

 

Pillsbury Cookie Dough, 16.5 oz $1.98
Use $1.10/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (pillsbury.com)
Or $1.10/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (boxtop4education.com)
Or $1.00/2 – Pillsbury Refrigerated Cookie Dough – (coupons.com)
Or $0.75/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough from SS 1/6 (exp 3/30)

Final Price: $1.43 each, when you buy 2

 

Campbell's Condensed Tomato or Chicken Noodle Soup, 10.75 oz $0.68
Use $0.40/3 – Campbell’s Condensed Soup – (coupons.com)
Final Price: $0.55 each, when you buy 3

 

Campbell's Natural Soup, 12 oz $1.48
Or $0.50/2 Campbell's 100% Natural Soups from SS 1/4 (exp 3/15)
Final Price: $1.08 each, when you buy 2

 

Sunbelt Granola Bars, 8 ct $1.98
Use $0.75/1 Sunbelt Bakery Granola Box or Fruit & Grain Bars from SS 1/20 (exp 3/31)
Final Price: $1.23

 

 

 

Armour Meatballs, 16 oz $1.98
Use $0.55/1 Armour Meatballs from SS 1/27 (exp 3/31)
Final Price: $1.43

 

Progresso Light Soup, 18.5 oz $1.18, extra savings price
Use $1.00/4 – Progresso Soups – (progresso.com)
Or $1.00/4 – Progresso Soups – (bricks.coupons.com)
Or $0.50/2 Progresso Soup Cans from SS 1/20 (exp 3/16)
Or $0.25/1 Progresso Light Soup Can from SS 1/20 (exp 3/16)
Final Price: $0.93 each, when you buy 4