During Super Doubles this week, Harris Teeter will double manufacturer coupons with a face value of $2.00 or less. They will double 20 a day per VIC card. Make sure to load your card with eCoupons that will stack with manufacturer coupons.

Three manufacturer newspaper coupons and two printable manufacturer coupons are allowed per like item, with a total of three coupons per like item. Buy one get one free items ring up at half price, and a coupon can be used on both items.

Check out other deals on our rumor post, weekly matchup and first Super Doubles deal list!

Quaker Real Medleys, 2.46 oz $1.99, regular price
Use $1.00/1 Quaker Real Medleys Bars Box OR (2) Real Medley’s Oatmeal + from RP 8/18 (exp 9/30)
Or $1.00/2 Quaker Products from RP 8/4 (exp 9/7)
Final Price: $0.99 each, when you buy 2

 

Quaker Quick Grits, 18.4 oz $1.49, regular price
Use $1.00/2 Quaker Products from RP 8/4 (exp 9/7)
Final Price: $0.49 each, when you buy 2

 

Quaker Chewy Bars, 6.7 oz $2.00, sale price through 8/20
Quaker Big Chewy Bars, 7.4 oz $2.00, sale price through 8/20

Use $1.00/2 Quaker Products from RP 8/4 (exp 9/7)
Final Price: $1.00 each, when you buy 2

 

Bumblebee Premium Light Tuna, 1 pouch $1.25
Use $1.00/2 Bumble Bee Premium Tuna or Salmon Pouches from SS 8/18 (exp 10/31)
Final Price: $0.25 each, when you buy 2

 

Bumblebee Premium Albacore, 1 pouch $1.50
Use $1.00/2 Bumble Bee Premium Tuna or Salmon Pouches from SS 8/18 (exp 10/31)
Final Price: $0.50 each, when you buy 2

 

Uncle Ben’s Country Inn Rice, 6 oz $1.00, sale price through 8/20
Use $1.00/3 – Uncle Bens Product – (facebook.com)
Or $1.00/4 Uncle Ben’s Products from RP 8/18 (exp 10/13)
Or Free Uncle Ben’s Rice Cup, up to $1.40, when you buy (3) Uncle Ben’s Ready Rice Products from RP 8/18 (exp 10/13)
Final Price: $0.33 each, when you buy 3

 

Uncle Ben’s Ready Rice Cups, 4.4 oz $1.00, sale price through 8/20
Use $1.00/3 – Uncle Bens Product – (facebook.com)
Or $1.00/4 Uncle Ben’s Products from RP 8/18 (exp 10/13)
Or Free Uncle Ben’s Rice Cup, up to $1.40, when you buy (3) Uncle Ben’s Ready Rice Products from RP 8/18 (exp 10/13)
Final Price: $0.33 each, when you buy 3 and get free Uncle Ben’s Rice Cup

 

Donut House Brew Over Ice, 12 ct $7.99, sale price through 8/20
Use $2.00/1 Brew Over Ice K-Cup Packs Box, 12 ct or 16 ct from SS 7/14 (exp 8/14)
Final Price: $3.99

 

Minute Maid Juice Boxes, 10 ct $2.50, sale price through 8/20
Use $1.00/1 – Minute Maid Juice Box, 10 pk, any variety – (coupons.com)
Final Price: $0.50

 

Five Star 1 Subject Notebook, 1 ct $3.50, sale price through 8/20
Use $1.00/2 – Mead Five Star Products, including Student Planning – (smartsource.com)
Or $1.00/2 Mead Five Star Products from SS 8/4 (exp 9/30)
Final Price: $2.50 each, when you buy 2

 

Brut Fragrance, 10 oz $3.19, sale price through 8/20
Use $1.00/1 Brut Fragrance, 3 oz, Antiperspirant Deodorant, 2 oz or larger, excludes Revolution, Razors, Shave Foam and trial sizes from SS 8/11 (exp 9/11)
Final Price: $1.19

 

Carnation Breakfast Essentials, 5.64 oz $4.29, sale price through 8/20
Use $1.00/1 – Carnation Breakfast Essentials, 10 ct Powder OR Ready-to-Drink 4 pk – (couponnetwork.com)
Or $1.00/1 – Carnation Breakfast Essentials Product – (carnationbreakfastessentials.com)
Or $1.00/1 Carnation Breakfast Essentials Product from RP 8/18 (exp 10/31)
Final Price: $2.29

 

Claritin Children’s Syrup, 4 oz $8.99, sale price through 8/20
Use $2.00/1 Claritin Children’s Syrup, 4 oz from SS 8/18 (exp 9/8)
Final Price: $4.99

 

Dole Frozen Fruit Cup, 6 oz $2.00, sale price through 8/20
Use $0.75/1 Dole Frozen Fruit Single-Serve Cups from SS 8/18 (exp 10/19)
Final Price: $0.50

 

Expo Fine Tip Markers, 4 ct $3.84, sale price through 8/20
Use $1.25/2 Expo Low Odor or Original Chisel Tip or Fine Markers, 4 ct from SS 8/18 (exp 9/30)
Final Price: $2.59 each, when you buy 2

 

Goodnites, Select Varieties $10.99, sale price through 8/20
Use $2.00/1 – Goodnites Underwear, jumbo pack or larger – (coupons.com)
Or $2.00/1 – Goodnites Underwear, jumbo pack or larger – (pillsbury.com)
Or $1.50/1 – Goodnites Product, exludes trial size, Manufacturer Coupon – (target.com)
Or $2.00/1 Goodnites Disposable Bed Mats from SS 8/18 (exp 9/14)
Or $2.00/1 Goodnites Underwear, excludes trial/travel size from SS 8/18 (exp 9/14)
Final Price: $6.99

 

Jell-O, 12.5-14.5 oz $2.39, sale price through 8/20
Use $1.00/2 Jell-O Refrigerated Snacks from SS 8/18 (exp 9/15)
Final Price: $1.39 each, when you buy 2

 

Nutella, 13 oz $3.50, sale price through 8/20
Use $1.00/1 Nutella Hazelnut Spread Jar, 13 oz or larger from RP 8/11 (exp 11/30)
Use $1.50

 

Twix Ice Cream Bars, 6 ct $3.99, sale price through 8/20
Use $1.50/1 – Snickers, Twix, M&M’s, OR Milky Way Brand Ice Cream, 6 ct, – (coupons.com)
Or $1.50/1 – Snickers, Twix, M&M’s or Milky Way Branded Ice Cream, 6 ct – (pillsbury.com)
Or $1.00/1 Mars Snickers, Twix, M&M’s, Milky Way or Dove Chocolate Ice Cream Bar or Sandwich Multi-packs, 3-6 ct from RP 8/4 (exp 9/15)
Final Price: $0.99

 

Activia, 4 pk $2.69, regular price
Use $1.00/1 Activia Yogurt 4 pack or (4) Cups, 5.3 oz from SS 8/4 (exp 9/29)
Final Price: $0.69

 

Purina One, 3 oz $0.99, regular price
Use $1.00/3 Purina One Wet Cat Food Cans from SS 6/16 (exp 9/16)
Final Price: $0.32 each, when you buy 3

 

Windex Touch-Up Cleaner, 10 oz $4.49, regular price
Use $1.50/1 Windex Touch-Up Cleaner Product from SS 7/28 (exp 9/8)
Or B1G1 Free Windex Touch-Up Cleaner Product, up to $3.99 from SS 7/28 (exp 9/8)
Final Price: $1.49

 

Starkist Tuna, 1 pouch $1.50, sale price through 8/20
Use $1.00/2 – Starkist Pouches – (thecouponbook.extrasforme.com)
Final Price: $0.50 each, when you buy 2

 

Jimmy Dean Bowl, 8 oz $2.50, sale price through 8/20
Use $1.00/1 Jimmy Dean Sandwich or (2) Jimmy Dean Bowls, Limit one coupon per person and per transaction from RP 7/14 (exp 8/18)
Or $0.55/1 Jimmy Dean Product, Limit one coupon per person and per transaction from RP 7/14 (exp 8/18)
Or $0.55/1 Jimmy Dean Product, Limit one coupon per person and per transaction from RP 8/18 (exp 9/22)
Final Price: $0.50

 

Nestea Iced Tea, 12 pk $3.99, sale price through 8/20
Use $1.00/1 Nestea Iced Tea 0.5 liter 12-pack OR 20 oz bottle 3 pk from RP 7/14 (exp 8/25)
Or $1.00/1 Nestea Iced Tea 0.5 liter 12-pack OR 20 oz bottle 3 pk from RP 8/18 (exp 9/29)
Final Price: $1.99

 

Nonni’s Biscotti or Biscotti Bites, 6-6.88 oz $3.00, sale price through 8/20
Use $1.00/2 Nonni’s Biscotti or Biscotti Bites from SS 8/18 (exp 10/31)
Final Price: $2.00 each, when you buy 2

 

Pert Plus 2-in-1, 13.5 oz $2.99, sale price through 8/20
Use $1.00/1 Pert Plus 2-in-1 Product, 13.5 oz or larger from SS 8/18 (exp 9/18)
Final Price: $0.99

 

 

Uni Ball Pens, 2 pk $3.49, sale price through 8/20
Use $0.50/1 Uni-Ball 2 pk or 3 pk from SS 8/18 (exp 9/30)
Final Price: $2.49

 

Vanity Fair Napkins, 100 ct $2.50, sale price through 8/20
Use $1.00/2 Vanity Fair Napkins from RP 6/30 (exp 8/15)
Or $1.00/2 Vanity Fair Napkins from RP 8/18 (exp 9/30)
Final Price: $1.50 each, when you buy 2