Here are the deals this week at Safeway. Prices are valid 10/9 – 10/15 unless otherwise stated. This week there is a great BOGO sale on a variety of items. There are also lots of in-ad coupons to clip or load to your Club Card.

$5.00 Friday

Kellogg’s Corn Flakes, 12 oz $1.67
Use $1.00/2 – Kellogg's Cereals; All-Bran, Rice Krispies, Corn Flakes and/or Raisin Bran, any, 12 oz or larer, limit 4 like coupons in same shopping trip – (kelloggsfamilyrewards.com)
Or $1.00/3 Kellogg's Cereals, 8.7 oz or larger, Limit 4 like coupons in same shopping trip from RP 10/6 (exp 11/17)
Final Price: $1.17 each, when you buy 2 

 

Kellogg’s Frosted Flakes, 10.5 oz $1.67
Use $1.00/3 – Kellogg's Cereals; Krave, Raisin Bran, Frosted Flakes, Froot Loops, Frosted Mini-Wheats, Kellogg's Crunchy Nut, and/or Kellogg's Rice Krispies Cereal, any flavor, 8.7 oz or larger, limit 4 like coupons in same shopping trip – (coupons.com)
Or $1.00/3 – Kellogg's Cereal; Krave, Frosted Flakes, Apple Jacks, Froot Loops, Corn Pops, Honey Smacks OR Frosted Mini-Wheats Little Bites, 8.7 oz or larger, limit 4 like coupons in same shopping trip – (redplum.com)
Or $1.00/3 Kellogg's Krave, Frosted Flakes, Apple Jacks, Froot Loops, Corn Pops, Honey Smacks or Frosted Mini-Wheats Little Bites Cereals, 8.7 oz or larger, Limit 4 like coupons in same shopping trip from RP 9/8 (exp 10/20)
Or $1.00/3 Kellogg's Cereals, 8.7 oz or larger, Limit 4 like coupons in same shopping trip from RP 10/6 (exp 11/17)
Final Price: $1.34 each, when you buy 3 

 

 

Luvs Jumbo Pack Diapers, 21-50 ct $5.00
Use $1.00/1 – Luvs Diapers, excludes trial/travel size, limit 4 like coupons per household per day – (pgeveryday.com)
Or $1.00/2 Luvs Bags or (1) Box Diapers, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Final Price: $4.00 

 

Huggies 3X Wipes, 168-216 ct $5.00
Use $0.50/1 – Huggies Baby Wipes, 40 ct or larger, NO doubling – (pickupthevalues.com)
Or $0.50/1 Huggies Baby Wipes, 40 ct or larger from SS 9/22 (exp 10/19)
Final Price: $4.50 

 

 

Coca-Cola, 16.9 oz 6 pk $2.50

 

Fancy Feast Cat Food Cans, 3 oz $0.50
Use $1.00/24 Purina Fancy Feast Cans, 3 oz or (1) Variety Pack, 24 ct from SS 8/4 (exp 11/4)
Final Price: $0.46 each, when you buy 24 

 

Sparkle Paper Towels, 8 ct $5.00
Use $1.00/1 – Sparkle Paper Towels, 6 rolls or larger – (sparkletowels.com)
Or $1.00/1 Sparkle Package, 6 roll or larger from RP 9/29 (exp 10/30)
Or $0.50/1 Sparkle Package, 3 roll or smaller from RP 9/29 (exp 10/30)
Final Price: $4.00 

 

Freschetta Pizza, 11.9-30.88 oz $5.00
Use $1.50/2 – Freschetta Pizzas – (coupons.com)
Final Price: $4.25 each, when you buy 2 

 

Buy One Get One Free

Purchase any included item and get one of equal or lesser value free.

Progresso Recipe Starters, 18 oz $2.79
Buy One Get One Free
Use $0.50/1 – Progresso Recipe Starters Cooking Sauce – (coupons.com)
Final Price: $1.15 each, when you buy 2

 

Starkist Tuna Pouch, 2.6-6.4 oz $2.19
Buy One Get One Free
Use $0.55/2 – StarKist Single Serve Pouch Products, after a quick salad-making game – (facebook.com)
Final Price: $0.96 each, when you buy 4

 

Duncan Hines Cake Mix, 16.5 oz $2.49
Buy One Get One Free
Use $0.35/1 – Duncan Hines Products – (coupons2.smartsource.com)
Final Price: $1.07 each, when you buy 2

 

Duncan Hines Brownie Mix, 18-18.3 oz $2.59
Buy One Get One Free
Use 
$0.35/1 – Duncan Hines Products – (coupons2.smartsource.com) 
Final Price: $1.12 each, when you buy 2

 

Duncan Hines Frosting, 12-16 oz $2.79
Buy One Get One Free
Use 
$0.35/1 – Duncan Hines Products – (coupons2.smartsource.com) 
Final Price: $1.22 each, when you buy 2

 

Hormel Chili No Beans, 15 oz $2.69
Buy One Get One Free
Use $0.55/2 Hormel Chili Products from SS 9/8 (exp 10/28)
Or $0.50/2 – Hormel Chili Products – (coupons.com)
Or $0.50/2 – Hormel Chili Products – (hormel.com)
Final Price: $1.21 each, when you buy 4

 

Progresso Light Soup, 18.5 oz $2.79
Buy One Get One Free
Use $0.25/1 Progresso Light Soup Can from SS 9/8 (exp 11/2)
Or $0.50/2 – Progresso Soups, any flavor – (coupons.com)
Or $0.50/2 – Progresso Soups – (progresso.com)
Or $0.50/2 Progresso Soup Cans from SS 9/8 (exp 11/2)
Or $0.50/2 Progresso Soup Cans from SS 9/22 (exp 11/16)
Final Price: $1.27 each, when you buy 2

 

La Victoria Salsa, 12 oz $3.29
Buy One Get One Free
Use $1.00/2 La Victoria Products, 12 oz or larger from SS 8/18 (exp 10/13)
Final Price: $1.40 each, when you buy 4 

 

Swanson Broth, 32 oz $3.29
Buy One Get One Free
Use $0.40/2 Swanson Broth, 32 oz or larger from SS 9/29 (exp 11/15)
Final Price: $1.55 each, when you buy 4 

 

Ken’s Salad Dressing, 16 oz $4.39
Buy One Get One Free
Use $1.00/2 – Ken’s Salad  Dressing, 16 oz – (coupons.smartsource.com) 
Final Price: $1.95 each, when you buy 4 

 

Amy’s Soup, 14.1 o $3.09
Buy One Get One Free
Final Price: $1.55 each, when you buy 2

 

Mt. Olive Pickles, 24 oz $3.89
Buy One Get One Free
Final Price: $1.95 each, when you buy 2

 

Lawry’s Marinade, 12 oz $4.09
Buy One Get One Free
Final Price: $2.05 each, when you buy 2

 

Betty Crocker Muffin Mix, 12.3-14.75 oz $4.19
Buy One Get One Free
Final Price: $2.10 each, when you buy 2

 

Langer’s Cranberry Cocktail Juice, 64 oz $4.39
Buy One Get One Free
Final Price: $2.20 each, when you buy 2

 

Bear Creek Soup, 9.3-11.2 oz $5.49
Buy One Get One Free
Final Price: $2.75 each, when you buy 2

 

McCormick Grill Mates Rub, 3.25-4.76 oz $5.89
Buy One Get One Free
Final Price: $2.95 each, when you buy 2

 

Best Foods Mayonnaise, 16.5 oz $4.39
Buy One Get One Free
Final Price: $2.20 each, when you buy 2

 

Mezzetta Pasta Sauce, 24.5-25 oz $7.19
Buy One Get One Free
Final Price: $3.60 each, when you buy 2

 

Bertolli Olive Oil, 25.5 oz $11.59
Buy One Get One Free
Final Price: $5.80 each, when you buy 2

 

Bertolli Extra Virgin Olive Oil, 25.5 oz $12.69
Buy One Get One Free
Final Price: $6.35 each, when you buy 2

 

Buy 1 Progresso Recipe Starters, 18 oz $2.79
Buy 1 Progresso Light Soup, 18.5 oz $2.79

Buy One Get One Free
Use one
$0.50/1 – Progresso Recipe Starters Cooking Sauce – (coupons.com) 
Final Price: $1.15 each, when you buy both

 

In-Ad Coupons

General Mills Fiber One Chewy Bars, 5 ct $1.99
With In-Ad Coupon, Limit 4
Use $0.60/1 – General Mills Fiber One Bars; Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products; Bars, Brownies or Cakes, OR Fiber One Protein Chewy Bars – (boxtops4education.com)
Or $0.60/1 – General Mills Fiber One Bars; Protein Chewy Bars – (pillsbury.com)
Or $0.60/1 – Gerneral Mills Fiber One Bars; Protein Chewy Bars – (boxtops4education.com)
Or $1.10/2 – General Mills Fiber One Bars; Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products; Bars, Brownies or Cakes, and/or Fiber One Protein Chewy Bars – (livebetteramerica.com)
Or $1.10/2 – General Mills Fiber One Bars; Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products; Bars, Brownies or Cakes, OR Fiber One Protein Chewy Bars – (pillsbury.com)
Or $0.50/1 – General Mills Fiber One Bars; Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products; Bars, Brownies or Cakes, OR Fiber One Protein Chewy Bars, zip code 90210 – (coupons.com)
Or $0.50/1 – General Mills Fiber One Bars; Protein Chewy Bars, zip code 90210 – (coupons.com)
Or $0.50/1 – General Mills Fiber One Bars; Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products; Bars, Brownies or Cakes, OR Fiber One Protein Chewy Bars – (everydaysaver.com)
Or $0.50/1 – General Mills Fiber One Bars; Protein Chewy Bars – (everydaysaver.com)
Or $0.50/1 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Products, Protein Chewy Bars or Meal Bar from SS 10/6 (exp 11/30)
Or $0.50/1 Fiber One Protein Chewy Bars from SS 9/22 (exp 11/16)
Final Price: $1.39

 

Nabisco Snack Crackers, 5.5-9.1 oz $1.99
Nabisco Toasted Chips, 8.1 oz $1.99

With In-Ad Coupon
Use $1.00/2 – Nabisco Rice Thins or Wheat Thins Crackers – (facebook.com) 
Final Price: $1.49 each, when you buy 2 

 

Keebler Town House Crackers, 9.5-16 oz $1.99
Keebler Club Crackers, 9.5-16 oz $1.99

With In-Ad Coupon
Use $0.75/2 Keebler Town House Crackers, 9.5 oz or larger, Limit 4 like coupons in same shopping trip from RP 9/15 (exp 11/10)
Buy 2 Keebler Town House Crackers, 9.5-16 oz $1.99
With In-Ad Coupon
Use one $0.75/2 Keebler Town House Crackers, 9.5 oz or larger, Limit 4 like coupons in same shopping trip from RP 9/15 (exp 11/10)
Final Price: $1.62 each, when you buy 2 

 

Febreze Air Effects, 9.7 oz $2.49
Febreze Set and Refresh, 1 ct $2.49

With In-Ad Coupon, Limit 2
Use $1.00/1 Febreze Air Effects, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Or $0.75/1 Febreze Set & Refresh or Stick & Refresh, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Febreze Air Effects, 9.7 oz $2.49
With In-Ad Coupon, Limit 2
Use $1.00/1 Febreze Air Effects, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Final Price: $1.49

 

Post Honey Bunches of Oats Cereal, 18 oz $2.49
Post Fruity Pebbles Cereal, 15 oz $2.49

With In-Ad Coupon, Limit 4
Use $1.00/2 – (1) Post Cereal, 9.5 oz or larger AND (1) Post Treats, 6.2 oz or larger, limit one coupon per household – (campbellskitchen.com)
Final Price: $1.99 each, when you buy 2 plus cost of Post Treats

 

Nature Valley Protein Crunchy Granola, 11 oz $2.99
With In-Ad Coupon, Limit 4
Use $0.75/1 Nature Valley Protein Crunchy Granola from SS 10/6 (exp 11/16)
Final Price: $2.24 

 

Lactaid Lactose Free Milk, 64 oz $3.29
With In-Ad Coupon, Limit 3
Use $0.55/1 – Lactaid Milk Product – (lactaid.com)
Or $0.50/1 – Lactaid Milk Product – (coupons2.smartsource.com)
Final Price: $2.74 

 

Gorton’s Skillet Crisp, 8.2-17.2 oz $4.99
Gorton’s Simply Bake, 8.2-17.2 oz $4.99
Gorton’s Premium Selections, 8.2-17.2 oz $4.99

With In-Ad Coupon, Limit 4
Use $1.00/2 – Gorton's Products – (gortons.com)
Final Price: $4.49 each, when you buy 2 

 

Always Infinity Pads, 12-18 ct $3.99
Tampax Pearl Tampons, 16-20 ct $3.99
Always Radiant Liners, 54-64 ct $3.99

With In-Ad Coupon, Limit 4
Use $1.50/2 Always Pads or Liners, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Or $1.50/2 Tampax Tampons, excludes trial/travel size,  Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Buy 2 Always Infinity Pads, 12-18 ct $3.99
With In-Ad Coupon, Limit 4
Use one $1.50/2 Always Pads or Liners, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Final Price: $3.24 each, when you buy 2

 

Arm and Hammer Liquid Laundry Detergent, 90-150 oz $7.99
With In-Ad Coupon, Limit 2
Use $1.00/2 Arm & Hammer Liquid Laundry Detergents from SS 9/15 (exp 11/15)
Or $1.00/2 Arm & Hammer Liquid Laundry Detergents from SS 10/6 (exp 12/3)
Or $1.00/3 – Arm & Hammer Laundry Products – (armandhammer.com)
Final Price: $7.49 each, when you buy 2 

 

Friskies Dry Cat Food, 16 lb $10.99
With In-Ad Coupon, Limit 3
Use $1.00/2 Purina Friskies Dry Cat Food Bags from RP 7/28 (exp 10/28)
Or $1.50/3 Purina Friskies Dry Cat Food Bags from SS 9/8 (exp 12/8)
Final Price: $10.49 each, when you buy 2

 

Pampers Super Pack Diapers, 54-112 ct $24.99 
$2.00 Off With In-Ad Coupon, Limit 4
Use $1.50/1 – Pampers Cruisers Diapers, excludes trial/travel size,  limit 4 like coupons per household per day – (pgeveryday.com)
Final Price: $21.49 

 

Safeway Just for U Digital Coupons

Campbell’s Condensed Chicken Noodle Soup, 10.75 oz $0.89
Campbell’s Condensed Tomato Soup, 10.75 oz $0.89

Use $0.30/3 – Campbell’s Condensed Chicken Noodle or Tomato Soup, 10.75 oz, Limit 3, Safeway Just for U Digital Coupon – (safeway.com)
Final Price: $0.79 each, when you buy 3 

 

 

Johnsonville Breakfast Sausage, 12 oz $3.49
Oscar Mayer Turkey Bacon, 12 oz $3.49

Use $1.00/1 – Johnsonville Breakfast Sausage, 12 oz or Oscar Mayer Turkey Bacon, 12 oz, Limit 5, Safeway Just for U Digital Coupon – (safeway.com)
Final Price: $2.49 

 

General Mills Fiber One Cereal, 11.75-16.2 oz $3.49
Use $0.75/1 – General Mills Fiber One Cereal, 11.75-16.2 oz, Limit 1, Safeway Just for U Digital Coupon – (safeway.com)
Final Price: $2.74 

 

 

 

 

Other Deals

S & W Variety Beans, 15-15.5 oz $1.00
Use $1.00/2 – S&W Beans, any variety – (swbeans.com)
Final Price: $0.50 each, when you buy 2 

 

Dannon Oikos Greek Yogurt, 5.3 oz $1.00
Use B1G1 FREE – Dannon Greek Single Serve Cup, up to $1.29 – (smartsource.com)
Or $1.00/4 Dannon Greek Single Serve Yogurts OR (1) Dannon Greek 4-Pack from SS 9/8 (exp 10/13)
Final Price: $0.50 each, when you buy 2 

 

Progresso Rich and Hearty Soup, 18.5-19 oz $1.25
Progresso Traditional Soup, 18.5-19 oz $1.25

Use $0.50/2 – Progresso Soups, any flavor – (coupons.com)
Or $0.50/2 – Progresso Soups – (progresso.com)
Or $0.50/2 Progresso Soup Cans from SS 9/8 (exp 11/2)
Or $0.50/2 Progresso Soup Cans from SS 9/22 (exp 11/16)
Final Price: $1.00 each, when you buy 2 

 

Yoplait Go-Gurt, 2.25 oz 8 pk $2.00
Use $0.50/1 – Yoplait Go-Gurt Protein Yogurt, void in LA, NJ, ND, NV and TN – (coupons.com)
Or $1.00/2 – Yoplait Go-Gurt Yogurt, Yoplait Kids Cup Yogurt, Yoplait Trix Multipack Yogurt, Yoplait Pro-Force Multipack, Yoplait Baby, void in LA, NJ, ND, NV and TN – (pillsbury.com)
Or $0.75/2 Yoplait Go-Gurt, Kids Cup, Trix Multi-pack, Pro-Force Multipacks or Baby Yogurt from SS 9/8 (exp 11/2)
Final Price: $1.50

 

Skippy Peanut Butter, 15-16.3 oz $2.99
Use $1.00/1 Skippy Peanut Butter or Spread Products, 15 oz or larger from SS 9/15 (exp 10/26)
Or $0.50/1 Skippy Peanut Butter or Spread Products, 15 oz or larger from SS 9/15 (exp 10/26)
Or $1.00/2 Skippy Peanut Butter or Spread Products, 15 oz or larger from SS 9/15 (exp 10/26)
Or $0.75/2 Skippy Peanut Butter or Spread Products, 15 oz or larger from SS 9/15 (exp 10/26)
Final Price: $1.99 

 

Pantene Shampoo, 25.4 oz $5.99
Pantene Conditioner, 25.4 oz $5.99

Use Free Pantene Conditioner or Styler Product, up to $4.99, when you buy (1) Pantene Shampoo, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from SS 9/15 (exp 10/31)
Or $2.00/2 – Pantene Shampoos and/or Conditioner Products – (coupons.com)
Or $0.75/1 – Pantene Shampoo or Conditioner Product – (coupons.com)
Or $3.00/2 Pantene Products, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Final Price: $3.50 each, when you buy both 

 

Clairol Nice n’ Easy Hair Color Box $5.99
Use $5.00/2 Clairol Hair Color Boxes, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/13)
Final Price: $3.49 each, when you buy 2 

 

Starbucks K-Cups, 10 ct $6.99
Use $4.00/2 Starbucks K-Cup Packs, 10 or 16 ct, Limit one coupon per person, Only redeemable in grocery stores from SS 9/8 (exp 11/30)
Or $1.50/1 Starbucks K-Cup Pack, 10 or 16 ct, Limit one coupon per person, Only redeemable in grocery stores from SS 9/8 (exp 11/30)
Final Price: $4.99 each, when you buy 2 

 

Barilla Pasta Boxes, 12-16 oz $1.25
Use $1.00/3 Barilla Pasta Boxes from SS 9/8 (exp 11/2)
Or $0.55/2 Barilla Pasta Boxes from SS 9/8 (exp 11/2)
Final Price: $0.92 each, when you buy 3 

 

Rosarita Refried Beans, 15-16 oz $1.00
Use $0.50/3 Rosarita Beans from SS 9/22 (exp 11/2)
Final Price: $0.83 each, when you buy 3 

 

Kellogg’s Frosted Mini-Wheats Cereal, 14-18 oz $2.50
Use $1.00/2 – Kellogg's Cereals; Frosted Mini-Wheats and/or Frosted Mini-Wheats Crunch, any, 14 oz or larger, limit 4 like coupons in same shopping trip – (redplum.com)
Or $1.00/2 Kellogg's Frosted Mini-Wheats or Mini-Wheats Crunch Cereals, 14 oz or larger, Limit 4 like coupons in same shopping trip from RP 9/8 (exp 10/20)
Or $1.00/3 Kellogg's Cereals, 8.7 oz or larger, Limit 4 like coupons in same shopping trip from RP 10/6 (exp 11/17)
Final Price: $2.00 each, when you buy 2 

 

 

Hamburger Helper Meals, 4.7-7.5 oz $2.79
Buy One Get One Free
Use $1.00/4 – Hamburger Helper, Tuna Helper and/or Chicken Helper – (pillsbury.com)
Or $0.80/4 – Hamburger Helper, Tuna Helper and/or Chicken Helper – (coupons.com)
Or $0.80/4 – Hamburger Helper, Tuna Helper and/or Chicken Helper – (everydaysaver.com)
Or $0.75/3 – Hamburger Helper, Tuna Helper and/or Chicken Helper – (bettycrocker.com)
Or $0.75/3 Hamburger Helper, Tuna Helper or Chicken Helper Home Cooked Skillet Dishes from SS 8/18 (exp 10/12)
Or $0.75/3 Hamburger Helper, Tuna Helper or Chicken Helper Home Cooked Skillet Dishes from SS 9/8 (exp 11/2)
Or $0.75/3 Hamburger Helper, Tuna Helper or Chicken Helper Home Cooked Skillet Dishes from SS 10/6 (exp 11/30)
Final Price: $1.27 each, when you buy 8 

 

Celestial Seasonings Tea, 18-20 ct $2.00
Use $1.00/2 – Celestial Seasonings Herbal Tea – (celestialseasonings.com)
Final Price: $1.50 each, when you buy 2 

 

Hot or Lean Pockets, 8-9 oz $2.00
Use B2G1 FREE – Hot Pockets or Lean Pockets Brand Sandwiches, 8 oz – 9 oz, up to $3.99 – (facebook.com)
Final Price: $1.33 each, when you buy 3

 

Nature Valley Crunchy Granola Bars, 8.9 oz $2.50
Use $1.10/2 – Nature Valley; Granola Bars, 5 ct and/or larger or Granola Thins – (pillsbury.com)
Or $1.10/2 – Nature Valley; Granola Bars, 5 ct or larger, Granola Thins and/or Soft-Baked Oatmeal Squares – (livebetteramerica.com)
Or $0.60/2 – Nature Valley; Granola Bars, 5 ct and/or larger or Granola Thins – (boxtops4education.com)
Or $0.50/2 – Nature Valley; Granola Bars, 5 ct or larger, Granola Thins and/or Soft-Baked Oatmeal Squares, zip code 90210 – (coupons.com)
Or $0.50/2 – Nature Valley; Granola Bars, 5 ct or larger or Granola Thins – (everydaysaver.com)
Or $0.50/1 Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger, Granola Thins or Soft-Baked Oatmeal Squares from SS 9/29 (exp 11/23)
Or $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger, Granola Thins or Soft-Baked Oatmeal Squares, Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Products from SS 9/8 (exp 11/2)
Final Price: $1.95 each, when you buy 2 

 

 

General Mills Monster Cereal, 9.6-10.4 oz $2.50
Use $1.00/2 – General Mills Cereals – (everydaysaver.com)
Final Price: $2.00 each, when you buy 2 

 

 

General Mills Chex Cereal, 12.8-14.25 oz $3.00
Use $1.00/2 – General Mills Cereals – (everydaysaver.com)
Or $1.00/3 General Mills Big G Cereals: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese's Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Frosted Toast Crunch, Peanut Butter Toast Crunch, Dora the Explorer, Hershey's Cookies 'n' Creme, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran or Basic 4 from SS 9/29 (exp 11/9)
Final Price: $2.50 each, when you buy 2 

 

Gorton’s Medium Seafood Selections, 6.3-11.4 oz $3.49
Gorton’s Grilled Seafood Selections, 6.3-11.4 oz $3.49
Gorton’s Clam Strips, 5.75 oz $3.49

Use $1.00/2 – Gorton's Products – (gortons.com)
Final Price: $2.99 each, when you buy 2

 

Dawn Liquid Dish Detergent, 10.1-24 oz $2.99
Use $0.25/1 Dawn Product, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Final Price: $2.74 

 

Snuggle Fabric Softener LIquid, 32-50 oz $3.99
Snuggle Fabric Softener Sheets, 70-80 ct $3.99

Use $0.50/1 – Snuggle Fabric Softener, liquid OR dryer sheets, excludes trial/travel size – (redplum.com)
Or $0.50/1 Snuggle Liquid Fabric Softener or Sheets, excludes trial/travel size from RP 9/29 (exp 11/10)
Final Price: $3.49 

 

Vick’s NyQuil, 12 oz $7.49
Vick’s DayQuil, 12 oz $7.49

Use $3.00/2 Vicks Products, excluding VapoDrops and ZzzQuil, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Or $1.00/1 Vicks Product, excluding VapoDrops and ZzzQuil, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Final Price: $5.99 each, when you buy 2 

 

Starbucks Coffee Bags, 12 oz $6.99
Use $2.00/2 Starbucks Bags, 11 oz or larger, Only redeemable in grocery stores from SS 9/8 (exp 11/3)
Final Price: $5.99 each, when you buy 2 

 

Charmin Double Roll Bath Tissue, 24 or 30 ct $13.99
Use $0.25/1 Charmin Product, excludes trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Final Price: $13.74 

 

Tide Liquid Laundry Detergent, 150 oz $16.99
Tide Powder Laundry Detergent, 143-144 oz $16.99

Use $2.00/1 Tide Detergent, excludes Pods and trial/travel size, Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/31)
Or $5.00/3 Tide Detergents, Downy or Tide Boost, excludes Pods and trial/travel size,  Limit 4 like coupons per household per day from PG 9/29 (exp 10/13)
Final Price: $14.99