Walmart has everyday low prices, but use coupons and those prices get even better! We find great deals at Walmart on a regular basis. Here is a list of this week’s top deals. There are freebies, moneymakers and many items less than $1.00. However, remember that prices and inventory will vary by store.

This week there are four inserts in the Sunday paper. We’ve selected the best coupons from both Smart Source and Red Plum inserts and have listed them in this week’s deals. Newspaper coupons do vary by region; that means not all papers will have the same coupons.

Top Deals of the Week

Use $1.00/2Ziploc Brand Bags (coupons.com)

And submit $0.75/2Ziploc Brand Bags, via rebate app (ibotta.com)
And submit $0.50/1 Ziploc Product, via rebate app (mobisave.com)

Pay $3.56, Submit for $0.75 Ibotta Credit and $0.50 MobiSave Credit

Final Price: $1.16 each, when you buy 2

Use $1.00/1St Joseph low dose aspirin (coupons.com)

Final Price: $0.76

Use $1.00/1Breathe Right product, any (coupons.com)

Final Price: $0.03 Moneymaker

Use $1.00/1Rimmel London Eye, Face, Lip or Nail product (redplum.com)

Or $1.00/1Rimmel London Eye, Face, Lip or Nail Product from RP 9/27

Final Price: $0.50

Moneymakers and Freebies

Use $2.00/1Simple Green Product, must Unlock coupon (hopster.com)

Final Price: $0.03 Moneymaker

Use $2.00/1Jose Ole Snack 16 oz or larger (joseole.com)

And submit $2.00/1Jose Ole Snack 16 oz or larger, via rebate app (ibotta.com)

Pay $1.98, Submit for $2.00 Ibotta Credit

Final Price: $0.02 Moneymaker

Use $1.00/1 – Curad Bandage Guaze or Tape, via rebate app (mobisave.com)

Final Price: $0.04 Moneymaker

Use $1.00/1 – Werther’s Original Caramels (facebook.com)

Final Price: Free

Use $1.00/1 – Werther's Original Carmel Popcorn (facebook.com)

Final Price: Free

Use $2.00/1 – Budget Saver Product (budgetsaver.com)

Final Price: $0.22 Moneymaker

Buy 1, Submit for Try-Me-Free Mail-In Rebate

Pay $3.47, Submit for Mail-In Rebate

Final Price: Free

$1.00 or Less

Use $1.00/1Challenge Cream Cheese (challengedairy.com)

And submit $0.50/1Challenge Cream Cheese, 8 oz, via rebate app (ibotta.com)

Pay $1.04, Submit for $0.50 Ibotta Credit

Final Price: $0.54

Use $1.50/1Seeds of Change Organic Food product, 33602, FL (coupons.com)

Final Price: $0.98

Use $0.25/1Dawn product (coupons.com)

Final Price: $0.72

Use $1.00/3Bar-S Bologna packages (coupons.com)

Final Price: $0.65 each, when you buy 3

Use $0.50/5Yoplait Yogurt cups (coupons.com)

Or $1.00/10Yoplait Yogurt Cups from SS 9/27

Final Price: $0.40 each, when you buy 5

Use B4G2 FreeRenuzit Adjustables Air Fresheners (of same size), 7 oz or larger from RP 10/4

Final Price: $0.65 each, when you buy 6

Use B1G1 FreeHorizon Snack Time Favorites (greenmomsmeet.com)

Final Price: $0.99 each, when you buy 2

Use $2.00/1Always Discreet Liner OR Pad Product from PG 9/27

Final Price: $0.72

Use FreeNabisco Go-Paks! 2.25 oz or larger up to $1.00 WYB One Snack Pack Pudding, 77477, TX (coupons.com)

Final Price: $0.50 each, when you buy both

Use $1.00/3Beech-Nut Jars, 4.25 oz from SS 9/20

Final Price: $0.27 each, when you buy 3

Use $0.50/1 – Ivory Body Wash or Bar Soap 3-pack or larger (coupons.com)

Final Price: $0.47

Use $0.50/1Ivory Body Wash or Bar Soap 3-pack or larger (coupons.com)

Final Price: $0.47, or $0.16 per bar

Use B1G1 FreeTai Pei Wraps, 99218, WA (coupons.com)

And submit $1.75/1 – Tai Pei Wrap,via rebate app (ibotta.com)

Pay $1.76, Submit for $1.75 Ibotta Credit

Final Price: $0.01, when you buy 2

Use $1.00/4Uncle Ben’s Rice Products from RP 8/30

Final Price: $0.75 each, when you buy 4

Use $1.00/1Hinode Rice microwavable or dry, 10 lb and under (coupons.com)

Final Price: $0.78

Use $2.00/1K-Y Product from SS 8/30

Final Price: $0.94

Use B2G1 FreeGerber 3rd Foods Lil’ Bits (coupons.com)

Final Price: $0.92 each, when you buy 3

Use $0.55/1Faultless Premium Starch, 77477, TX (coupons.com)

Final Price: $0.42

Use $2.00/6 – Gerber Graduates Grabbers items (coupons.com)

Final Price: $0.91 each, when you buy 6

Use $1.00/1Dreamfields Pasta (trydreamfields.com)

Final Price: $0.78

Use B1G1 FreeSuave Body Wash Product: Professionals, Naturals, Men and Kids from RP 9/27

Final Price: $0.94 each, when you buy 2

Baby

Use $4.00/2Pull-Ups Pants or Goodnites product jumbo pack or larger (coupons.com)

And submit $2.00/1Huggies Pull-Ups Training Pants, 54 ct or smaller, via rebate app (ibotta.com)

Pay $13.94, Submit for $2.00 Ibotta Credit

Final Price: $5.97 each, when you buy 2

Use $1.00/3 – Gerber Graduates Puffs (coupons.com)

Final Price: $1.65 each, when you buy 3

Use $1.00/3 – Gerber Graduates Meals or Sides (coupons.com)

Final Price: $1.13 each, when you buy 3

Use $1.00/2 – Gerber or Graduates Yogurt Blends (coupons.com)

Final Price: $2.34 each, when you buy 2

Use $0.50/1Huggies Wipes 56 ct or larger (coupons.com)

Final Price: $1.47

Use $2.00/1Huggies Little Snugglers, Little Movers or Overnites Diapers Jumbo Pack or larger from SS 9/13

Final Price: $6.97

Grocery

Use $1.50/1Zing Stevia Sweetner (smartsource.com)

Or $1.50/1Zing Stevia Sweetener from RP 8/30

Final Price: $1.18

Use $1.00/2Kellogg’s Pop-Tarts Gone Nutty Toster Pastries (coupons.com)

Final Price: $1.48 each, when you buy 2

Use $2.00/1Sunkist, 7-Up, Canada Dry, A&W, Squirt or Sun Drop Soda Cans, 8 oz 6-pack or TWO 2-liter Bottles WYB TWO Mars Fun Size Candy Bags 8.67 oz or larger (coupons.com)

Final Price: $1.53 each, when you buy all 4

Use $1.00/2General Mills Cereal: Flavored Cheerios (coupons.com)

Or $1.00/2General Mills Cheerios Cereals from SS 9/13

Final Price: $1.88 each, when you buy 2

Use FreeBush’s Baked Beans 16 oz up to $1.99 WYB One Hillshire Farm Smoked Sausage Rope, 07013, NJ (coupons.com)

Final Price: $1.49 each, when you buy both

Use $1.00/2Pillsbury Refrigerated Baked Goods (coupons.com)

Final Price: $2.00 each, when you buy 2

Use $0.75/1MorningStar Farms Grillers Prime Veggie Burgers 4 ct or larger (coupons.com)

Final Price: $2.22

Use $0.75/2Horizon Mac and Cheese (coupons.com)

Final Price: $1.17 each, when you buy 2

Use $1.00/1Quaker Select Starts Instant Oatmeal: Protein, Organic, Lower Sugar, High Fiber, Weight Control from RP 9/27

Final Price: $1.88

Use $1.00/1Duncan Hines Perfect Size Cake or Decadent Cake Mix from SS 9/20

Final Price: $1.89

Use $1.25/2Lunchables Uploaded Walking Taco (coupons.com)

Or $1.00/2Lunchables Uploaded Walking Taco or Lunchables with Drink from SS 9/13

Final Price: $1.35 each, when you buy 2

Submit $1.00/2 – Nestle Fun Size Candy Combo, 11-11.5 oz, via rebate app (ibotta.com)

Pay $4.36, Submit for $1.00 Ibotta Credit

Final Price: $1.68 each, when you buy both

Use $2.25/1Yucatan Guacamole product (qples.com)

Or $1.00/1 – Yucatan Guacamole product (qples.com)

Final Price: $1.73

Use $1.00/2Ragu Pasta Sauces 16 oz or larger (redplum.com)

Final Price: $1.07 each, when you buy 2

Use $1.00/27UP 12-pack cans (coupons.com)

Final Price: $2.50 each, when you buy 2

Use B1G1 FreeBush’s Cocina Latina from SS 9/13

Final Price: $1.35 each, when you buy 2

Use $1.00/2Dreamfields Pasta from SS 9/13

Final Price: $1.28 each, when you buy 2

Use $1.00/2General Mills Cheerios Cereals from SS 9/13

Final Price: $2.48 each, when you buy 2

Use $0.50/1Hershey’s Ready-to-Eat Pudding 4-pack (coupons.com)

Final Price: $1.98

Use $1.50/2Carnation Breakfast Essentials Grab ‘n Go Protein Smoothies from SS 8/16

Final Price: $1.23 each, when you buy 2

Use $3.00/1Carnation Breakfast Essentials High Protein Multipack from SS 8/16

Final Price: $2.98

Use $1.00/1Haagen Dazs Ice Cream, 14 oz (walmart.com)

Final Price: $2.98

Use $1.00/1Tyson Chicken Nuggets, Any (tyson.com)

Or $0.75/1Tyson Nuggets Bag from SS 8/9

Final Price: $3.18

Use $4.00/1Premier Protein Shake 4-pack (redplum.com)

Final Price: $3.62, or $0.91 per shake

Use $1.00/1Dole Pineapple Dippers, Strawberry Dippers, Banana Dippers or Banana Dippers with Almonds from SS 8/2

Final Price: $2.00

Use $1.50/3Hormel Compleats Microwave Meals (coupons.com)

Final Price: $1.34 each, when you buy 3

Use $1.00/1Eight O'Clock Coffee (eightoclock.com)

Final Price: $3.68

Health and Beauty

Use $1.00/1Axe Shower Gel 16 oz or Axe Detailer (redplum.com)

Or $1.00/1Axe Shower Gel, 16 oz OR Axe Detailer from RP 9/27

And submit $1.50/1Axe Shower Gel, via rebate app (checkout51.com)

Pay $2.97, Submit for $1.50 Checkout 51 Credit

Final Price: $1.47

Use $1.00/1Angel Soft Mega Roll Bath Tissue 12 ct (coupons.com)

Final Price: $9.97, or $0.83 per mega roll, or $0.21 per regular roll

Use $1.50/2Wet Ones Wipes Canisters or Singles (coupons.com)

Final Price: $1.53 each, when you buy 2

Use $2.00/1Chloraseptic Product from SS 9/27

Final Price: $1.28

Use $4.00/1Centrum Multivitamin from RP 10/4

Final Price: $5.68

Use $2.00/1Bic Disposable Razor Pack from SS 10/4

Final Price: $1.47

Use $5.00/2Triaminic Products from RP 10/4

Final Price: $2.53 each, when you buy 2

Use $1.00/1Softlips Cube from SS 10/4

Or $0.75/1Softlips Cube Lip Balm, via rebate app (ibotta.com)

Pay $1.97, Submit for $0.75 Ibotta Credit

Final Price: $1.22

Use $2.00/1Colgate Total Daily Repair, Optic White Express White or Enamel Health Toothpaste, 3 oz or larger from SS 10/4

Final Price: $1.96

Use $2.00/2Tampax Pearl OR Radiant Tampons, 16 ct or higher from PG 9/27

Final Price: $2.97 each, when you buy 2

Use $2.00/2Old Spice Hair, Shampoo or 2in1 Products from RP 10/4

Final Price: $2.97 each, when you buy 2

Use $2.00/1Almay cosmetic product (coupons.com)

Final Price: $2.68

Use $2.00/1Sucrets Product from SS 9/27

Final Price: $1.47

Use $2.00/1Chloraseptic Product from SS 9/27

Final Price: $1.28

Use $2.00/1Axe Deodorant Stick, Antiperspirant, Dry Spray or Daily Fragrance from RP 9/27

Final Price: $1.88

Use B1G1 FreeSuave Gold Infusion Hair Care Product from RP 9/27

Final Price: $1.25 each, when you buy 2

Use $1.00/2Suave Kids Hair Products from RP 9/27

Final Price: $1.38 each, when you buy 2

Use $5.00/2Tresemme Shampoo and Conditioner Products from RP 9/27

Final Price: $1.38 each, when you buy 2

Use $3.00/1Schick Hydro Silk Disposable Pack from SS 9/20

Final Price: $6.09

Use $2.00/1Nivea In-Shower Body Lotion, 13.5 oz from SS 9/20

Final Price: $2.44

Use $1.00/1Tom’s of Maine Toothpaste or Mouthwash from SS 9/20

Final Price: $2.24

Use $2.00/1Speed Stick Gear Antiperspirant/Deodorant OR Body Spray from SS 9/20

Final Price: $1.88

Use $1.00/2Rimmel Keep Calm Lip Balm products (coupons.com)

Final Price: $2.00 each, when you buy 2

Use $3.00/1Gillette OR Venus Razor from RP 9/13

Final Price: $4.99

Use $2.00/1Alka-Seltzer Plus Product from RP 9/13

Final Price: $2.32

Use $1.00/1Bayer Aspirin Product, 24 ct or larger from RP 9/13

Final Price: $1.67

Use $1.00/1Nivea Men Shave Gel or Foam, 7-8.7 oz from SS 9/13

Final Price: $4.54

Use $1.00/1Eas Ready-to-Drink 4-pack (coupons.com)

And submit $1.00/1EAS Ready to Drink Shake Products, via rebate app (snap.groupon.com)

Pay $5.96, Submit for $1.00 Snap Credit

Final Price: $4.96, or $1.24 per shake

Use $8.00/1 – Bausch Lomb PeroxiClear Twin Pack from SS 8/30

Final Price: $8.44, or $4.22 per bottle

Use $1.00/1Butterfly Body Liners from SS 8/9

Final Price: $3.78

Use $0.75/1Aquafresh Toothpaste: Extreme Clean, 5.6 oz or larger (aquafresh.com)

Final Price: $2.13

Household

Use $5.00/2 – Persil Power-Pearls Detergent (coupons.com)

Final Price: $7.47 each, when you buy 2

Use $10.00/2Valvoline MaxLife or Full Synthetic High Mileage Motor Oil 5 qt (coupons.com)

Final Price: $12.74 each, when you buy 2

Use $0.50/1Mr. Clean Magic Eraser (pgeveryday.com)

Final Price: $1.47, or $0.74 per eraser

Use $1.00/1Soft Scrub Product, 20 oz or larger from RP 10/4

Final Price: $1.77

Use $3.00/2Purex PowerShot or Liquid Detergents 90 oz or larger (purex.com)

Final Price: $5.47 each, when you buy 2

Use $1.00/1Tide Detergent 37 oz or larger (coupons.com)

Final Price: $4.24

Pet

Use FreePurina Beggin’s Package, 7 oz or smaller when you buy (1) Purina Beggin Package, 6 oz or larger from RP 10/4

Final Price: $1.23 each, when you buy 2

Use $2.00/1Mighty Dog Dog Food Variety 12-pack or 12 Single Cans (coupons.com)

Final Price: $5.00

Use $2.00/1Purina Beyond Dry Dog Food Bag from SS 8/16

Final Price: $7.43

Use $3.00/1Purina Beneful or Purina One Big Bag, 27.5 lb or larger from SS 8/16

Final Price: $23.98

Use $3.00/1Purina Dog: Purina One Smartblend Dry Dog Food (purinaone.com)

Final Price: $3.88