Here are the deals at Safeway, 10/11 – 10/13. Get lots of great deals in the Buy 4, Save $2.00 Sale going on through 10/13.

Buy 4, Save $2.00 Sale

Purchase any four or more qualifying items and save $0.50 per item instantly at the register. Final prices below reflect the $0.50 savings per item.

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item 

Use $0.50/2Chex Mix products (coupons.com)

Final Price: $0.73 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/3Progresso products (progresso.com)

Or $1.00/4Progresso Soups (coupons.com)

Or $0.50/2Progresso Products from SS 9/13

Or $0.50/2Progresso Products from SS 10/4

Final Price: $0.65 each, when you buy 3

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/3Bar-S Frank packages (coupons.com)

Final Price: $0.66 each, when you buy 3

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/2Oscar Mayer P3 Portable Protein Packs from SS 9/13

Final Price: $0.49 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/1Dannon Yogurt 4-pack or 3 5.3 oz Single Serve Cups (dannon.com)

Final Price: $0.49

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.50/3Classico Tomato Cream Sauces from RP 9/27

Or $1.50/4Classico products (classico.com)

Final Price: $0.79 each, when you buy 3

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/1C&H Sugar Product, 2 lbs or larger from RP 9/13

Or $0.75/2C&H Sugar products 2 lb or larger (redplum.com)

Or $0.75/1C&H Sugar Product, 2 lbs or larger from RP 9/13

Final Price: $0.99

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/3Progresso products (progresso.com)

Or $1.00/4Progresso Soups (coupons.com)

Or $0.50/2Progresso Products from SS 9/13

Or $0.50/2Progresso Products from SS 10/4

Final Price: $0.95 each, when you buy 3

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/1Star Olive Oil 16 oz or larger (starfinefoods.com)

Final Price: $1.99

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.50/1Nutella Jar, 13 oz or larger OR Mini Cups Package, 10 ct from SS 8/9

Final Price: $1.49

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/2General Mills Big G Cereals (coupons.com)

Or $1.00/3General Mills Big G Cereals from SS 9/27

Final Price: $1.38 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/2General Mills Big G Cereals (coupons.com)

Or $1.00/2General Mills Cheerios Cereals from SS 9/13

Or $1.00/3General Mills Big G Cereals from SS 9/27

Final Price: $1.38 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $0.50/1General Mills Cereal: Lucky Charms (coupons.com)

Or $1.00/2General Mills Big G Cereals (coupons.com)

Or $1.00/3General Mills Big G Cereals from SS 9/27

Final Price: $1.38

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/4Kleenex Facial Tissue Boxes/Packs OR (1) Bundle Pack OR (1) Hand Towels from SS 9/13

Or $0.50/3Kleenex Facial Tissue Boxes/Packs OR (1) Bundle Pack OR (1) Hand Towels from SS 9/13

Final Price: $1.04 each, when you buy 4

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $0.50/2Betty Crocker Fruit Flavored Snacks (coupons.com)

Or $0.50/2Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers or Fruit Roll-Ups Fruit Flavored Snacks; Ocean Spray, Mott’s, Sunkist or Fiber One Fruit Flavored Snacks from SS 9/27

Final Price: $1.63 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $0.55/1Country Crock product (countrycrock.com)

Final Price: $1.94

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $0.50/1Nature Valley Granola Bars (coupons.com)

Or $0.50/2Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger, Nut Crisp Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares, Breakfast Biscuits, Fruteria or Simple Nut Bars from SS 8/30

Or $0.50/2Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger, Nut Crisp Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares, Breakfast Biscuits, Fruteria or Simple Nut Bars from SS 9/27

Final Price: $1.98

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/2Nestle Pure Life Purified Water, 0.5 liter 15 pks or larger from SS 9/13

Final Price: $1.99 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/3Hershey’s Snack Size Bags, 9 oz or larger from SS 9/27

Final Price: $2.17 each, when you buy 3

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $0.50/2Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger, Nut Crisp Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares, Breakfast Biscuits, Fruteria or Simple Nut Bars from SS 8/30

Or $0.50/2Nature Valley Granola Bars, 5 ct or larger, Nut Crisp Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares, Breakfast Biscuits, Fruteria or Simple Nut Bars from SS 9/27

Final Price: $2.23 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/1Johnsonville Breakfast Sausage from SS 9/13

Final Price: $1.49

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/2Hillshire Farm Products from RP 10/4

Or $0.75/2Hillshire Farm Products from RP 10/4

Final Price: $2.49 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/3Hershey’s Fall Harvest Packaged Candy Bags, 8.5 oz or larger from SS 9/27

Final Price: $2.67 each, when you buy 3

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.50/2Saffron Road Products (hopster.com)

Final Price: $2.74 each, when you buy 2

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $0.55/1Jimmy Dean Breakfast, Lunch or Dinner Product from RP 10/11

Final Price: $3.44

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $2.00/1Starbucks K-Cup Pack, 10 or 16 ct from SS 7/12

Or $2.00/2Starbucks Coffee K-Cups Packs, 10 ct or larger from SS 9/13

Final Price: $4.49

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/3Hershey’s Snack Size Bags, 9 oz or larger from SS 9/27

Final Price: $4.66 each, when you buy 3

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/1All Product from RP 9/27

Final Price: $4.99

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $0.50/1Snuggle product (redplum.com)

Or $0.50/1Snuggle Product from RP 9/27

Final Price: $5.49

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.25/1Hefty Tall Kitchen or Large Black Trash Bags (redplum.com)

Or $1.00/1Hefty Tall Kitchen or Large Black Trash Bags (hefty.com)

Or $1.25/1Hefty Large Black Trash Bags from RP 9/27

Or $1.25/1Hefty Tall Kitchen Trash Bags from RP 9/27

Final Price: $6.74

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use $1.00/3Hershey’s Snack Size Bags, 9 oz or larger from SS 9/27

Final Price: $8.66 each, when you buy 3

Buy 4 or More, Save $0.50 per Item

Use one $1.00/1Dannon Yogurt 4-pack or 3 5.3 oz Single Serve Cups (dannon.com)

And use one $1.00/3Progresso products (progresso.com)

Final Price: $0.61 each, when you buy all 4

Other Deals

Use $0.55/1 Angel Soft Bath Tissue (facebook.com)

Or $1.00/2Angel Soft Bathroom Tissue Packages from RP 9/27

Or $0.45/1Angel Soft Bathroom Tissue Package from RP 9/27

Final Price: $3.44 each, when you buy 2

Use $0.50/1MD Bath Tissue from RP 9/27

Final Price: $3.49 each, when you buy 2

Use $1.00/2Brawny Paper Towels Packages from RP 9/27

Or $0.25/1Brawny Paper Towels Package from RP 9/27

Final Price: $3.49 each, when you buy 2

Use $0.50/5Yoplait Yogurt cups (coupons.com)

Or $1.00/10Yoplait Yogurt Cups from SS 9/27

Final Price: $0.40 each, when you buy 5

Use $1.00/27UP 12-pack cans (coupons.com)

Final Price: $2.50 each, when you buy 4