Here are the Winn-Dixie coupon deals, 11/16 – 11/24. Remember to use a Rewards Card to get sale prices and deals. If you do not have one, get a card free at the customer service desk of any Winn-Dixie store. Also, keep in mind that most Winn-Dixie stores (except Florida, parts of Louisiana, and some coastal Alabama stores) double coupons worth $0.50 or less.

Buy One Get One Free

Buy One Get One Free

Final Price: Varies

Buy One Get One Free

Use $0.50/1 Hellmann’s Mayonnaise Jar 30 oz OR Squeeze 20 oz OR Organic 15-24 oz OR Vegan Carefully Crafted 24 oz Product from RP 11/13

Final Price: $1.75 each, when you buy 2 with double

Buy One Get One Free

Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products 3.5 oz or larger from SS 11/6

Final Price: $1.27 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Final Price: $1.90 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $0.75/1 Hillshire Snacking Small Plates (coupons.com)

Or $0.75/1 Hillshire Snacking (hillshiresnacking.com)

Final Price: $0.75 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $1.00/2 Quaker Instant, Old Fashioned or Standard Oats Packages from RP 11/6

Final Price: $1.58 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $1.00/1 Annies Organic Cereal (coupons.com)

Final Price: $1.00 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $0.50/2 Nature Valley Granola Bars 5 ct or larger OR Nature Valley Backpacker Chewy Oatmeal Bites from SS 11/13

Or $0.50/2 Nature Valley Granola Bars 5 ct or larger OR Nature Valley Backpacker Chewy Oatmeal Bites from SS 9/25

Final Price: $1.75 each, when you buy 2 with double

Buy One Get One Free

Use $0.50/2 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products, Fiber One Protein Chewy Bars, Fiber One Streusel Bars, Fiber One Cheesecake Bars or Fiber One Cookies from SS 9/25

Or $0.50/2 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Products, Protein Chewy Bars, Streusel Bars, Cheesecake Bars or Cookies from SS 10/23

Final Price: $1.75 each, when you buy 2 with double

Buy One Get One Free

Use $1.00/2 Lindsay Olives (ilovelindsay.com)

Final Price: $0.65 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $0.75/1 Country Crock 15 or 45 oz product (coupons.com)

Or $0.55/1 Country Crock product (countrycrock.com)

Or $0.75/1 Country Crock Product from RP 11/6

Final Price: $1.75 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $1.00/2 Planters Products 6 oz or larger from SS 11/13

Final Price: $1.75 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $1.00/1 Chinet item (mychinet.com)

Final Price: $2.25 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $0.50/1 Mrs. Smith’s Pie 35 oz or larger (coupons.com)

Or $0.50/1 Mrs. Smith’s Pie 35 oz or larger (coupons2.smartsource.com)

Or $0.50/1 Mrs. Smith’s Pie 35 oz or larger from SS 11/13

Final Price: $3.00 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $0.50/1 Edwards Pie 22.4 oz (coupons.com)

Or $0.75/1 Edwards Pie 22.4 oz or larger from SS 11/13

Final Price: $3.00 each, when you buy 2 with double

Buy One Get One Free

Use $1.50/1 Eight O’Clock Coffee 10 oz or larger (eightoclockcoffee.com)

Or $1.50/2 Eight O’Clock Coffee 10 oz or larger (coupons.com)

Or $1.00/1 Eight O’Clock Coffee Bag from SS 9/25

Final Price: $2.00 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $0.50/2 Muellers Pasta (hopster.com)

Final Price: $0.35 – $1.00 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $0.40/4Swanson Cans 14 oz from SS 11/6

Or $1.00/5 Swanson Cans 14 oz from SS 11/6

Final Price: $0.50 each, when you buy 4 with double

Buy One Get One Free

Use $1.00/1 Farm Rich Snack 15 oz or larger from SS 10/23

Or $0.75/1 Farm Rich product 14 oz or larger (farmrich.com)

Final Price: $3.00 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $1.00/1 Progresso Broth or Cooking Stock (bettycrocker.com)

Or $0.75/1 Progresso Broth from SS 11/13

Or $0.50/2 Progresso Products from SS 9/25

Or $0.50/2 Progresso Products from SS 10/23

Or $0.50/2 Progresso Products from SS 11/13

Final Price: $0.25 each, when you buy 2

Buy One Get One Free

Use $0.50/1 Colgate Toothpaste 3 oz or larger from SS 11/6

Or $0.50/1 Colgate Toothpaste 3 oz or larger from SS 11/20

Final Price: $0.11 Moneymaker, when you buy 2 with double

Other Deals

Use $1.00/1 Jimmy Dean Fresh Sausage Roll from RP 11/13

Final Price: $2.33

Use $0.40/4 Del Monte Canned Vegetables Single Cans from SS 11/6

Final Price: $0.40 each ,when you buy 4 with double

Use $0.75/1 Hillshire Farm Lit’l Smokies Cocktail Links Package from RP 11/13

Final Price: $2.58

Use $0.55/1 Land O’Frost Premium, Bistro Favorites or Canadian Bacon (landomoms.com)

Final Price: $3.44

Use $0.55/1 Jimmy Dean Breakfast Product from RP 11/13

Final Price: $9.44

Use $1.00/1 Sister Schubert’s Product from SS 11/6

Or $0.75/1 Sister Schubert’s product (coupons.com)

Or $0.75/1 Sister Schubert’s Homemade Rolls product (coupons2.smartsource.com)

Or $0.50/1 Sister Schubert’s Product from SS 11/6

Final Price: $2.00

Use $1.00/1 Sister Schubert’s Product from SS 11/6

Or $0.75/1 Sister Schubert’s product (coupons.com)

Or $0.75/1 Sister Schubert’s Homemade Rolls product (coupons2.smartsource.com)

Or $0.50/1 Sister Schubert’s Product from SS 11/6

Final Price: $2.00

Use $0.50/2 Domino Brown or Confectioners Sugar 1 lb Boxes from RP 9/25

Or $0.50/2 Domino Brown or Confectioners Sugar 1 lb Boxes from RP 11/6

Final Price: $0.50 each, when you buy 2

Use $0.30/1 Pam Cooking Spray from SS 10/23

Or $1.00/2 Pam Cooking Sprays from SS 10/23

Final Price: $1.90 with double

Use $0.50/2 Keebler Ready Crust Pie Crusts (kelloggsfamilyrewards.com)

Or $1.00/3 Keebler Ready Crust Pie Crusts (coupons.com)

Or $0.50/2 Keebler Ready Crust Pie Crusts from RP 11/13

Final Price: $1.17 each, when you buy 2 with double

Use $0.40/1 Domino Granulated Sugar 4 lb or 5 lb from RP 9/25

Or $0.40/1 Domino Granulated Sugar 4 lb from RP 11/6

Or $0.65/2 Domino Sugar Products 2 lb or larger from RP 9/25

Or $0.65/2 Domino Sugar Products 2 lbs or larger from RP 11/6

Final Price: $1.20 with double

Use $0.40/1 French’s Crispy Fried Onions 5 oz or larger from SS 11/6

Or $0.30/1 French’s Crispy Fried Onions or Crispy Jalapenos 5 oz or larger (frenchs.com)

Or $1.00/2 French’s Crispy Fried Onions or Jalapenos 5 oz or larger (coupons.com)

Final Price: $2.20 with double

Use $1.25/5 Campbell’s Condensed Soups (coupons.com)

Or $0.75/5 Campbell’s Condensed Chicken Noodle, Tomato or Cream of Mushroom Soups (campbells.com)

Or $0.40/4 Campbell’s Condensed Soups from SS 11/6

Final Price: $0.64 each, when you buy 5

Use $0.55/1 College Inn Broth 32 oz from SS 11/6

Final Price: $0.95

Use $0.75/1 Reser’s Deli Salad (resers.com)

Final Price: $5.24

Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products 3.5 oz or larger from SS 11/6

Final Price: $2.63 each, when you buy 2

Use $1.00/2 Keebler Crackers and/or Cheez-It Baked Snack Crackers 8-16 oz from RP 11/13

Final Price: $2.50 each, when you buy 2

Use $1.00/2 Keebler Crackers and/or Cheez-It Baked Snack Crackers 8-16 oz from RP 11/13

Final Price: $2.00 each, when you buy 2

Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Products 3.5 oz or larger from SS 11/6

Final Price: $3.13 each, when you buy 2

Use $1.00/3 Pillsbury Refrigerated Baked Goods Products from SS 9/18

Or $1.00/3 Pillsbury Refrigerated Baked Goods Product from SS 10/23

Or $1.00/3 Pillsbury Refrigerated Baked Goods Products from SS 11/13

Final Price: $1.67 each, when you buy 3

Use $1.50/1 Starbucks K-Cup Pods 6 ct or larger (coupons2.smartsource.com)

Or $1.50/1 Starbucks K-Cups Pods Box 6 ct or larger from SS 9/18

Final Price: $5.50

Use $0.75/1 Silk Half Gallon (silk.com)

Final Price: $2.25

Use $4.00/2 Community Coffee Bags or K-Cup Boxes from RP 10/2

Or $1.50/1 Community Coffee Bag or K-Cup Bag from RP 10/2

Final Price: $2.50 each, when you buy 2

Use $0.55/1 Jimmy Dean Breakfast Product from RP 11/13

Final Price: $7.44

Use $1.00/2 Quaker Cereal from RP 11/6

Final Price: $2.50 each, when you buy 2

Use $1.50/1 McCafe Ground Coffee (coupons.com)

Or $1.00/1 McCafe Ground Coffee from SS 11/20

Final Price: $4.00

Use $1.00/1 Gevalia, McCafe or Maxwell House Keurig Product 6 ct or larger from SS 10/30

Or $0.75/3 Campbell’s Chunky Soups (campbells.com)

Or $0.60/3 Campbell’s Homestyle or Chunky Soups from SS 10/2

Or $0.60/3 Campbell’s Chunky Soups from SS 10/30

Final Price: $0.67

Use $1.00/2 Prego Sauces (campbells.com)

Final Price: $2.00 each, when you buy 2

Use $0.55/1 Hormel Compleats, Dinty Moore or Sandwich Makers from SS 11/13

Or $1.50/3 Hormel Compleats Microwave Meals (hormel.com)

Final Price: $1.74

Use $1.00/3 Uncle Ben’s Rice products (facebook.com)

Or $1.00/4 Uncle Ben’s Brand Rice products (unclebens.com)

Final Price: $1.34 each, when you buy 3

Use $0.50/2 McCormick Gravies from RP 10/23

Final Price: $0.50 each, when you buy 2 with double

Use $0.50/1 Swanson Broth or Stock product 24 oz or larger (coupons.com)

Or $1.00/2 Swanson Broths 32 oz (campbells.com)

Or $1.05/3 Swanson Broth or Stock 24 oz or larger from SS 11/6

Final Price: $1.33 with double

Use $0.75/1 Lipton Tea Bags, K-Cup, Liquid or Powdered Iced Tea Mix Product from RP 11/13

Final Price: $0.92

Use $2.00/1 Nutella Hazelnut Spread or Mini Cups 10 ct (smartsource.com)

Or $2.00/1 Nutella Hazelnut Spread 13 oz or larger OR Mini Cups Package 10 ct from SS 11/13

Final Price: $1.50

Use $1.00/2 Dannon Activia 4 packs OR (1) 12 pack OR (4) Single Serve Drinks from SS 11/6

Or $0.99/2 Dannon Activia 4 packs OR (1) 12 pack OR (4) Single Serve Drinks from SS 11/6

Final Price: $1.50 each, when you buy 2

Use $1.00/2 International Delight Coffee Creamers from RP 10/2

Final Price: $2.50 each, when you buy 2

Use $0.45/1 Daisy Squeeze Sour Cream (daisybrand.com)

Final Price: $1.10 with double

Use $1.00/2 Dean’s Dip products (hopster.com)

Final Price: $1.50 each, when you buy 2

Use $1.50/1 Alpo Dog Food 14 lb or larger (coupons.com)

Final Price: $18.50

Use $1.00/4 Purina Beneful Wet Dog Food Tubs 10 oz OR Multipacks 3 ct from RP 10/30

Final Price: $1.25 each, when you buy 4

Use $0.25/1 Dawn product (coupons.com)

Or $0.25/1 Dawn product (pgeveryday.com)

Final Price: $2.29 with double

Use $0.50/1 Mr. Clean Magic Eraser (coupons.com)

Or $0.50/1 Mr. Clean Magic Eraser (pgeveryday.com)

Final Price: $1.79 with double

Use $1.00/1 Tide Detergent, Gain Detergent, Downy Fabric Softener or Bounce Sheets (pgeveryday.com)

Or $0.50/1 Tide Simply Detergent, Cheer Detergent, Era Detergent, Downy Fabric Enchancer or Bounce Sheets from RP 11/13

Final Price: $4.50

Use $1.00/1 Hefty Tall Kitchen or Large Black Trash Bags (hefty.com)

Or $1.00/1 Hefty Large Black Trash Bags Package from RP 10/30

Or $1.00/1 Hefty Tall Kitchen Trash Bags Package from RP 10/30

Final Price: $5.00

Use $1.50/1 Axe Deodorant or Dry Spray Product from RP 11/6

Final Price: $2.50

Use $3.00/2 Suave Professionals Gold Hair Care Products from RP 11/6

Final Price: $0.50 each, when you buy 2

20% Off

Use $1.00/1 Clean & Clear product (healthyessentials.com)

Final Price: Varies

Use $1.00/1 Huggies Wipes 180 ct or higher (huggies.com)

Final Price: $5.00

Fuel Perks

Buy 2, Receive $0.10 per Gallon Fuel Perks

Use $1.00/1 Tide Detergent, Gain Detergent, Downy Fabric Softener or Bounce Sheets (pgeveryday.com)

Final Price: $4.00

Buy 2, Receive $0.10 per Gallon Fuel Perks

Use $0.25/1 Bounty Paper Towels (coupons.com)

Or $0.25/1 Bounty Paper Towels (pgeveryday.com)

Or $0.25/1 Bounty Paper Towels (pampers.com)

Or $0.25/1 Bounty Product from PG 10/30

Final Price: $5.50 with double

Buy 2, Receive $0.05 per Gallon Fuel Perks

Use $1.00/1 Old Spice Body Wash or Bar Soap 6 ct or larger (coupons.com)

Final Price: $2.00

Buy 2, Receive $0.05 per Gallon Fuel Perks

Use $0.25/1 Ivory Body Wash or Bar Soap 3 ct or larger (coupons.com)

Or $0.25/1 Ivory Body Wash or Bar Soap 3 ct or larger (pgeveryday.com)

Final Price: $2.50 with double

Buy 2, Receive $0.05 per Gallon Fuel Perks

Use $0.25/1 Ivory Body Wash or Bar Soap 3 ct or larger (coupons.com)

Or $0.25/1 Ivory Body Wash or Bar Soap 3 ct or larger (pgeveryday.com)

Final Price: $2.50 with double

Buy 2, Receive $0.05 per Gallon Fuel Perks

Use $0.75/1 Crest Pro Health Mouthwash 237 ml or larger (coupons.com)

Or $0.75/1 Crest Pro-Health Mouthwash 237 ml or larger (pgeveryday.com)

Final Price: $2.25

Buy 2, Receive $0.05 per Gallon Fuel Perks

Use $0.50/1 Scope Mouthwash 237 ml or larger (coupons.com)

Or $0.50/1 Scope Mouthwash 237 ml or larger (pgeveryday.com)

Final Price: $2.00 with double