Here are the deals this week at ShopRite. Prices are valid 2/26 – 3/4, unless otherwise stated.

Buy 3, Save $3.00 Instantly

Use $0.75/1 Brawny Paper Towel 6 ct or larger (brawny.com)

Or $1.00/1 Quilted Northern Ultra Soft & Strong Bath Tissue, 9 Mega Roll (coupons.com)

Or $1.00/1 Sparkle Package, 6 roll or larger (sparkletowels.com)

Or $1.00/1 Sparkle Big Roll Paper Towels 6 ct or larger (coupons.com)

Or $0.50/1 Quilted Northern Mega Roll Bath Tissue 6 ct or larger (quiltednorthern.com)

Or $0.45/1 Angel Soft Bath Tissue (angelsoft.com)

Or $1.00/1 Quilted Northern Bath Tissue 6 Mega Roll or larger from RP 2/26

Or $0.50/1 Quilted Northern Bath Tissue 6 Double Roll or larger from RP 2/26

Or $0.25/1 Brawny Paper Towel from RP 2/26

Buy 3, Save $3.00 Instantly

Use two $0.75/1 Brawny Paper Towel 6 ct or larger (brawny.com)

And use one $1.00/1 Quilted Northern Ultra Soft & Strong Bath Tissue, 9 Mega Roll (coupons.com)

Final Price: $4.16 each, when you buy all 3, or $3.66 with double

Buy 5, Save $1.65 Instantly

Use $1.00/2 Dannon Activia 4 pks OR (1) 12 pk OR (5) Single Serve Drinks from SS 2/12

Final Price: $1.26 each, when you buy 5

Buy 3, Save $1.50 Instantly

Final Price: $1.99 each, when you buy 3

Buy 3, Save $1.53 Instantly

Final Price: $2.49 each, when you buy 3

Buy 3, Save $4.50 Instantly

Use $1.00/1 Skippy PB Bites from SS 2/5

Or $0.55/2 Skippy product (peanutbutter.com)

Or $1.00/2 Orville Redenbacher’s Gourmet Popping Corn 2 pk or larger from SS 1/15

Buy 3, Save $4.50 Instantly

Use three $1.00/1 Skippy PB Bites from SS 2/5

Final Price: $1.49 each, when you buy 3

Buy 10, Save $2.10 Instantly

Final Price: $0.79 each, when you buy 10

Buy 3, Save $3.00 Instantly

Use $5.00/3 Pantene Products, Must Include Shampoo AND Conditioner OR Styler from PG 2/26

Or $1.00/2 Pantene Products from PG 2/26

Final Price: $1.32 each, when you buy 3

Other Deals

Use $0.50/1 Eggland’s Best Eggs from RP 1/29

Or $0.50/1 Eggland’s Best Eggs from RP 12/4

Or $0.35/1 Eggland’s Best Hard-Cooked & Peeled Eggs OR Cage Free Hard-Cooked & Peeled Eggs from RP 12/4

Or $0.35/1 Eggland’s Best Hard-Cooked & Peeled Eggs or Cage Free Hard-Cooked & Peeled Eggs from RP 1/29

Final Price: $2.00, or $1.50 with double

Use $0.75/1 Alexia Foods product (mambosprouts.com)

Final Price: $2.25, or $1.50 with double

Use $0.75/1 Nathan’s Frozen Jumbo Crinkle Cut Fries or Thick Sliced Battered Onion Rings from SS 1/22

Final Price: $1.75, or $1.00 with double

Use $1.00/2 Birds Eye Varieties from SS 1/8

And use $0.50/2 – Birds Eye Steamfresh – (shoprite.com)

Final Price: $0.75 each, when you buy 2

Use $1.00/1 – Barber Foods Product from SS 2/12

Final Price: $8.99

Use $1.50/1 Luvo Frozen Meal (momsmeet.com)

Final Price: $2.49

Use $1.00/1 Chock Full O’Nuts Coffee from SS 1/29

Final Price: $1.49

Use $1.00/1 Florida’s Natural Fit & Delicious Orange Juice (coupons2.smartsource.com)

Final Price: $1.50

Use $0.75/1 General Mills Cheerios Cereal Box from SS 2/12

Or $0.75/1 General Mills Cinnamon Toast Crunch, Honey Nut Cheerios, Cocoa Puffs, Lucky Charms, Trix, Kix or Dora the Explorer Cereal Box from SS 2/12

Or $0.50/2 Nature Valley 5 ct or larger Granola Bars, Backpacker Chewy Oatmeal Bites or Granola Cups from SS 1/8

Or $0.50/2 Nature Valley 5 ct or larger Granola Bars, Backpacker Chewy Oatmeal Bites or Granola Cups from SS 1/29

Or $1.00/3 General Mills Big G or Nature Valley Cereals: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese’s Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Dora the Explorer, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4, Star Wars, Girl Scouts, Tiny Toast, Baked Oat Bites, Honey Oat Clusters, Chocolate Oat Clusters, Chocolate Oat Bites or Raisin Oat Cluster Boxes from SS 2/12

Or $1.00/3 General Mills Big G Cereals: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese’s Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Dora the Explorer, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4, Star Wars or Tiny Toast from SS 1/29

Final Price: $1.04, or $0.29 with double

Use $0.50/2 Progresso Products from SS 2/26

Or $0.50/2Progresso Products from SS 1/8

Or $0.50/2Progresso Products from SS 1/29

Or $1.00/3 Progresso products (progresso.com)

And use $1.00/2 – Progresso Prodcuts – (shoprite.com)

Final Price: $0.75 each, when you buy 2, or $0.50 with double

Use $1.50/1 Hefty Tall Kitchen Trash Bags Package from RP 1/1

Or $1.50/1Hefty Large Black Trash Bags Package from RP 1/1

Or $1.00/1 Hefty Tall Kitchen or Large Black Trash Bags (hefty.com)

Final Price: $3.49

Use $0.75/1 SeaPak Product, 8 oz or larger (seapak.com)

Final Price: $5.24, or $4.49 with double

Use $1.00/5 Dannon Light & Fit or Oikos Single Serve Drinks or Cups OR (2) Drinks and Greek Multipacks from SS 2/12

Final Price: $0.80 each, when you buy 5

Use $0.75/1 Silk Half Gallon (silk.com)

Or $0.55/1 Silk Quart from RP 2/12

Or $0.55/1 Silk Half Gallon or larger from RP 2/12

Final Price: $2.24

Use $0.55/1 TruMoo Flavored Milk Gallon OR (2) Half Gallons from RP 2/5

Final Price: $2.72 each, when you buy 2

Use $0.55/1 Simply Potatoes Cut Potato Item from SS 1/8

Final Price: $1.95, or $1.40 with double

Use $0.45/1 Daisy Squeeze Sour Cream (daisybrand.com)

Final Price: $1.54, or $1.09 with double

Use $1.25/2 Stonyfield Organic Grassfed Yogurts 6 oz (mambosprouts.com)

Or $1.25/3 Stonyfield Organic Grassfed Yogurts 6 oz (mambosprouts.com)

Or $1.00/3 Stonyfield Organic Single Serve Products OR (1) 24-32 oz Large Cup OR (1) Multipack 4 pk or larger, Including YoBaby, YoTot & YoKids from SS 1/22

Final Price: $0.63 each, when you buy 2

Use $1.00/2 Cabot products (commonkindness.com)

Final Price: $1.27 each, when you buy 2

Use $0.50/2 Campbell’s Chunky Soups (campbells.com)

Or $0.25/2 Campbell’s, Campbell’s Chunky or Homestyle Microwavable Soups (campbells.com)

Or $0.40/4 Campbell’s Slow Kettle, Homestyle or Chunky Soups from SS 1/1

Final Price: $1.50 each, when you buy 3, or $1.34 with double

Use $1.00/2 Spam 12 oz Products from SS 2/5

Final Price: $2.17 each, when you buy 6

Use $0.50/2 Progresso Products from SS 2/26

Or $0.50/2 Progresso Products from SS 1/8

Or $0.50/2 Progresso Products from SS 1/29

Or $1.00/3Progresso products (progresso.com)

Final Price: $0.75 each, when you buy 2, or $0.50 with double

Use $0.50/1 Krusteaz Pancake Mix (krusteaz.com)

Final Price: $1.49, or $0.99 with double

Use $0.50/1 Annie’s Mac & Cheese product (annies.com)

Final Price: $0.50, or Free with double

Use $1.00/2 Ziploc products (ziploc.com)

Or $1.00/2 Ziploc Bags from SS 1/15

Final Price: $1.49 each, when you buy 2

Use $1.00/1 Suave Professional Gold Hair Care product or Treatment (coupons.com)

Or $2.00/2 Suave Professionals Shampoo, Conditioner or Treatment Products from RP 2/26

Or $1.00/1 Suave Professionals Avocado and Olive Oil Shampoo, Conditioner or Treatment Product from RP 2/26

Final Price: $1.00

Use B1G1 Free Tresemme Expert Product from RP 2/26

Final Price: $1.50 each, when you buy 2

Use $4.00/2 Head & Shoulders 380 mL/12.8 oz or larger OR Clinical Solutions from PG 2/26

And use $1.00/2 – Head & Shoulders – (shoprite.com)

Final Price: $2.50 each, when you buy 2

Use $1.00/1 Dove Beauty Bar 4 pk or larger from RP 2/26

Final Price: $4.99

Use $1.50/1 Dove Body Wash 22 oz or larger from RP 2/26 — limit 2

Final Price: $4.00 each, when you buy 3

Use $1.25/1 Old Spice Odor Blocker or Sweat Defense Antiperspirant/Deodorant or Dirt Destroyer Body Wash (pgeveryday.com)

Or $1.00/1 Old Spice product (pgeveryday.com)

Or $1.00/1 Old Spice Antiperspirant/Deodorant OR Body Wash OR Bar Soap from PG 2/26

Or $2.00/2 Old Spice Products from PG 2/26

Final Price: $2.74

Use $1.00/1 Listerine Adult Mouthwash 1 l or larger OR Healthy White Product 16 oz or larger from SS 2/26

Final Price: $3.89