Here are the coupon deals this week at Stop & Shop. Prices are valid 3/31 – 4/6, unless otherwise stated.

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Purchase five qualifying items, and receive 400 Gas Rewards with a minimum $25.00 purchase. Be sure to purchase items in multiples of five to receive Gas Rewards.

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Use $1.00/1 Sparkle Paper Towels 6 ct or larger (sparkletowels.com)

Or $0.45/1 Angel Soft Bath Tissue (angelsoft.com)

Or $0.45/1 Angel Soft Bathroom Tissue Package from RP 4/2

Final Price: $4.49

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Use $1.00/2 Aunt Jemima Products 12 oz or larger from SS 2/12

Final Price: $2.00 each, when you buy 2

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Final Price: $2.50

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Final Price: $3.49

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Final Price: $7.99

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Final Price: $2.50

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Use $1.00/2 Orbit Gum 3-pack Multipacks from RP 3/12

Or $1.00/2 Orbit, 5, Extra or Juicy Fruit Gum 3-pack Multipacks from RP 1/8

Or $0.50/2 Orbit, 5, Extra or Juicy Fruit Gum 14-stick or 15-stick Packs from RP 1/8

Or $0.50/2 Orbit Gum 14-piece Packs from RP 3/12

Final Price: $2.50 each, when you buy 2

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Use $1.00/2 Spam 12 oz Products from SS 2/5

Final Price: $2.00 each, when you buy 2

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Use $1.00/1 Screamin’ Sicilian Premium Frozen product (screaminsicilian.com)

Final Price: $5.99

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Final Price: $4.79

Buy 5, Receive 400 Gas Rewards

Use two $1.00/2 Aunt Jemima Products 12 oz or larger from SS 2/12

Final Price: $2.10 each, when you buy all 5, plus 400 Gas Rewards

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Spend $20.00 on qualifying items and save $6.00 instantly at the register. $6.00 savings on a $20.00 purchase is equal to a 30% savings. Final prices below reflect the 30% savings.

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $4.19

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $2.10

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $2.09

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $2.45

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $3.49

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $2.79

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Use $0.75/2 Nabisco Oreo Cookies 10.1 oz or larger from SS 2/12

Or $0.75/2 Nabisco Ritz Crisp & Thins Chips Packages 7.1 oz or larger from SS 3/26

Final Price: $2.35 each, when you buy 2

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $3.49

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $4.89

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $2.10

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $2.80

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Final Price: $7.34

Spend $20.00, Save $6.00 Instantly

Use two $0.75/2 Nabisco Oreo Cookies 10.1 oz or larger from SS 2/12

Final Price: $2.61 each, when you buy all 5, or $2.31 with double

Other Deals

With In-Ad Coupon and Additional $25.00 Purchase, Limit 1

Final Price: $3.99/lb

With In-Ad Coupon and Additional $25.00 Purchase, Limit 1

Final Price: $2.99

With In-Ad Coupon and Additional $25.00 Purchase, Limit 5 lbs

Final Price: $1.27/lb

With In-Ad Coupon and Additional $25.00 Purchase, Limit 1

Final Price: $1.88

With In-Ad Coupon and Additional $25.00 Purchase, Limit 1

Final Price: $1.88

With In-Ad Coupon and Additional $25.00 Purchase, Limit 1

Final Price: $1.98

Use $1.00/1 Galbani Cheese 8 oz or larger (galbanicheese.com)

Final Price: $0.99

Use $1.00/2 Siggi’s Simple Ingredients Yogurt Cups (siggisdairy.com)

Final Price: $0.75 each, when you buy 2

Use $0.75/1 General Mills Cheerios Cereal Box from SS 3/19

Or $0.50/2Nature Valley 5 ct or larger Granola Bars, Backpacker Chewy Oatmeal Bites or Granola Cups from SS 3/19

Or $0.50/2Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Bars or Brownies, Protein Chewy Bars, Streusel Bars, Cheesecake Bars, Cookies or Layered Chewy Bars from SS 2/5

Or $0.50/2Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Bars or Brownies, Protein Chewy Bars, Streusel Bars, Cheesecake Bars, Cookies or Layered Chewy Bars from SS 3/5

Or $0.75/2General Mills Cheerios Cereal Boxes from SS 3/12

Or $1.00/3 General Mills Big G or Nature Valley Cereals: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese’s Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Dora the Explorer, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4, Star Wars, Girl Scouts, Tiny Toast, Baked Oat Bites, Honey Oat Clusters, Chocolate Oat Clusters, Chocolate Oat Bites or Raisin Oat Cluster Boxes from SS 3/5

Or $1.00/3 General Mills Big G or Nature Valley Cereals: Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese’s Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Dora the Explorer, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4, Star Wars, Girl Scouts, Tiny Toast, Baked Oat Bites, Honey Oat Clusters, Chocolate Oat Clusters, Chocolate Oat Bites or Raisin Oat Cluster Boxes from SS 3/19

Final Price: $1.24 each, when you buy 4, or $0.49 with double

Use $0.75/1 Jimmy Dean Fully Cooked Refrigerated Product from RP 3/19

Or $0.55/1 Jimmy Dean Breakfast Product from RP 3/19

Or $0.55/1 Jimmy Dean Fully Cooked Refrigerated Product from RP 3/19

Or $1.00/1Jimmy Dean Fully Cooked Refrigerated Product from RP 3/19

Final Price: $2.24, or $1.49 with double

Use $0.75/2 Dole Canned Pineapple 20 oz (coupons.com)

Final Price: $1.42 each, when you buy 2, or $1.04 with double

Use $1.00/2 Swanson Broths 32 oz (campbells.com)

Final Price: $1.50 each, when you buy 2

Use $1.00/3 Kellogg’s Pop-Tarts Toaster Pastries 8 ct or larger (kelloggsfamilyrewards.com)

Final Price: $1.66 each, when you buy 3

Use $0.50/2 Lysol Trigger or Pour All Purpose Cleaner products (lysol.com)

Final Price: $2.24 each, when you buy 2, or $1.99 with double

Use $0.50/1 Kleenex Hand Towels from SS 3/12

Final Price: $2.00, or $1.50 with double

Use $1.00/1 Nexium 24HR product (redplum.com)

Or $1.00/1 Nexium 24HR Product from RP 3/12

Or $1.00/1 Nexium 24HR Product from RP 2/5

Final Price: $8.99

Use $0.75/1 Softsoap Liquid Hand Soap Pump 8 oz or larger OR Refill 28 oz or larger (coupons.com)

Or $0.50/1 Softsoap Liquid Hand Soap Plus Lotion (softsoap.com)

Or $0.75/1 Softsoap Liquid Hand Soap 8 oz or larger OR Refill 28 oz or larger from SS 3/26

Final Price: $0.25, or Free with double

Use $1.00/1 Dial or Tone Body Wash OR Bar Soap 6-bar or larger from RP 3/12

Final Price: $2.50

Use $2.00/1 Advil Children’s or Infants’ OR Dimetapp OR Robitussin Childrens from RP 3/12

Or $1.50/1 Advil Children’s product (childrens.advil.com)

Or $1.50/1 Advil Junior Strength Children’s Chewables (childrens.advil.com)

Or $1.50/1 Advil Junior Strength Children’s Tablets (childrens.advil.com)

Final Price: $4.99