Here is a highlight of all the coupon deals available at Dollar Tree for the week of 7/9 – 7/15. Remember, inventory varies by location. Also, the Dollar Tree coupon policy limits printable coupons to two per person, per day and up to four like coupons. What deals have you found this week at Dollar Tree?

Back to School

Use $1.00/1 Paper Mate InkJoy Gel Pen 2 ct or larger from SS 6/4

Final Price: Free

Use $1.50/2 Bic Stationery Products from SS 6/11

Final Price: $0.25 each, when you buy 2

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Freebies

Use $1.00/1Playtex Sport or Gentle Glide Tampons (playtexplayon.com)

Final Price: Free

Use $1.00/1 Triaminic product 4 oz (triaminic.com)

Final Price: Free

Use $3.00/1Culturelle product (culturelle.com)

Or $2.00/1Culturelle Health & Wellness product (culturelle.com)

Or $3.00/1Culturelle Digestive Health Product from RP 4/30

Final Price: Free

Use $1.00/1Tetley Tea (smartsource.com)

Final Price: Free

Use $1.00/1 Alka-Seltzer product (alkaseltzer.com)

Final Price: Free

Use $1.00/1Theraflu product (saveinstore.com)

Final Price: Free

Use $1.00/1 Old Orchard 64 oz Juice Product from SS 5/7

Final Price: Free

 

Grocery

Submit $1.00/2 Del Monte Fruit Cup Snacks, 4 ct or larger, via rebate app (checkout51.com)

Pay $2.00, Submit for $1.00 Checkout 51 Credit

Final Price: $0.50 each, when you buy 2

Submit $0.40/1Rotel Canned Diced Tomatoes, via rebate app (mobisave.com)

Pay $1.00, Submit for $0.40 MobiSave Credit

Final Price: $0.60

Final Price: $1.00

Use $1.00/4 Wyler’s Light, Hawaiian Punch, Diet Snapple, Crush, Jolly Rancher or Welch’s Singles To Go from SS 6/18

Final Price: $0.75 each, when you buy 4

Submit $0.75/1Nestle Nesquick Strawberry Chocolate Powder, via rebate app (ibotta.com)

Pay $1.00, Submit for $0.75 Ibotta Credit

Final Price: $0.25

Submit $0.25/1 – Any Pretzels, via rebate app (ibotta.com)

Pay $1.00, Submit for $0.25 Ibotta Credit

Final Price: $0.75

Use $1.00/2Ortega Products (ortega.com)

Final Price: $0.50 each, when you buy 2

Use $1.00/4Uncle Ben’s Brand Rice products (unclebens.com)

Final Price: $0.75 each, when you buy 4

Use $1.00/2 Cream of Wheat products (creamofwheat.com)

Final Price: $0.50 each, when you buy 2

Use $0.50/2 – General Mills 3.7 oz or larger Chex Mix, Chex Mix Muddy Buddies or Popped or Bugles Corn Snacks or Gardetto’s Snack Mix from SS 6/4

Final Price: $0.75 each, when you buy 2

Use $0.55/2 Bar-S Franks, Bologna or Lunchmeat from RP 6/11

Final Price: $0.73 each, when you buy 2

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Submit $0.25/1 – Frozen Snack, Any Brand, via rebate app (ibotta.com)

Pay $1.00, Submit for $0.25 Ibotta Credit

Final Price: $0.75

Pay $1.00, Submit for $0.25 Ibotta Credit

Final Price: $0.75

Bread

Final Price: $1.00

Use $0.55/1Oroweat Bread Product from SS 4/23

Final Price: $0.45

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Use $0.55/1 – Oroweat Bread Product from SS 2/5

Or $0.55/1Oroweat Bread Product from SS 4/23

Final Price: $0.45

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Household

Use $1.00/2Air Wick products, limit 2 (coupons.com)

Final Price: $0.50 each, when you buy 2

Use $0.50/2Brillo Estracell Sponges and/or Brillo Erase & Wipe from RP 5/21

Final Price: $0.75 each, when you buy 2

 

Health & Beauty

Submit $0.75/2 – White Rain Products, via rebate app (mobisave.com)

Pay $2.00, Submit for $0.75 MobiSave Credit

Final Price: $0.63 each, when you buy 2

Use $0.50/1 Wet n Wild Product from SS 6/11

Final Price: $0.50

Submit $0.75/2 – White Rain Products, via rebate app (mobisave.com)

Pay $2.00, Submit for $0.75 MobiSave Credit

Final Price: $0.63 each, when you buy 2

Use $0.50/1LA Looks Full Size product (coupons2.smartsource.com)

Final Price: $0.50

Use $0.50/1Carefree product, limit 4 (carefreeliners.com)

Final Price: $0.50

 

Pet

Use $1.00/2Pedigree Dog Treats (pedigree.com)

Final Price: $0.50 each, when you buy 2