The following Harris Teeter weekly coupon deals are valid from 2/27 – 3/5. These prices are available by using your VIC card. Make sure to load your card with eCoupons.

Harris Teeter doubles manufacturer coupons with a face value of $0.99 or less every day, up to 20 per VIC card. Three manufacturer coupons and three printable manufacturer coupons are allowed per like item, with a total of three doubled coupons per like item. Additional newspaper coupons can be used but will only scan at face value. Buy one get one free items ring up at half price, and a coupon can be used on both items.

Note: Harris Teeter’s e-VIC eCoupons cannot be stacked with newspaper or printable coupons. There is a 20 eCoupon cap on the number of eCoupons that can be loaded per VIC card.

e-VIC Specials

Limit 4

Final Price: $2.77

Limit 4

Final Price: $0.87

Buy One Get One Free

Buy one get one free

Use $1.00/2 Keebler Crackers and/or Cheez-It Baked Snack Crackers 7-16 oz from RMN 1/27

Final Price: $1.65 each, when you buy 2

Buy one get one free

Final Price: $2.00

Buy one get one free

Final Price: $2.00

Buy one get one free

Final Price: $2.00

Buy one get one free

Use $1.00/2 Tropicana Essentials Probiotics 10 oz or Tropicana 12 oz Bottles from SS 2/24

Final Price: $0.50 each, when you buy 2

Buy one get one free

Final Price: $1.50

Buy one get one free

Final Price: $1.65

Buy one get one free

Final Price: $1.15

Buy one get one free

Final Price: $5.00

Buy one get one free

Use $1.00/2 Shamrock Farms On-The-Go Milk 12 oz (shamrockfarms.net)

Final Price: $0.75 each, when you buy 2

Buy one get one free

Final Price: $1.50

Buy one get one free

Final Price: $1.50

Buy one get one free

Final Price: $2.25

Buy one get one free

Final Price: $2.50

Buy one get one free

Final Price: $1.50

Buy one get one free

Final Price: $1.50

Buy one get one free

Final Price: $1.15

Buy one get one free

Final Price: $1.85

Buy one get one free

Final Price: $1.90

Buy one get one free

Final Price: $1.75

Buy one get one free

Final Price: $1.85

Buy one get one free

Submit $1.00/2 Keebler Cookies, 9.5 oz or larger, via rebate app (checkout51.com)

Pay $3.79, submit for $1.00 Checkout 51 credit

Final Price: $1.40 each, when you buy 2

Buy one get one free

Final Price: $2.00

Buy one get one free

Final Price: $2.35

Buy one get one free

Final Price: $2.40

Buy one get one free

Final Price: $1.75

Buy one get one free

Final Price: $1.35/lb

Buy one get one free

Use $1.00/1 Perdue Perfect Portions or Harvestland Perfect Portions (perdue.com)

Or $1.00/1 Perdue Perfect Portions Chicken Breasts or Perdue Ground Chicken from RMN 1/27

Final Price: $4.25

Buy one get one free

Final Price: $2.00

Buy one get one free

Final Price: $2.00

Buy one get one free

Final Price: $1.90

Buy one get one free

Final Price: $1.95

Buy one get one free

Use $1.00/1 Galbani product (galbanicheese.com)

Final Price: $1.00

Buy one get one free

Final Price: $2.15

Buy one get one free

Final Price: $1.35

Buy one get one free

Final Price: $2.45

Buy one get one free

Final Price: $2.50

Buy one get one free

Final Price: $2.90

Buy one get one free

Final Price: $3.00

Buy one get one free

Final Price: $1.00

Buy one get one free

Final Price: $3.00

Buy one get one free

Final Price: $1.00

Buy one get one free

Final Price: $2.00

Buy one get one free

Final Price: $1.15

Buy one get one free

Final Price: $1.75

Buy one get one free

Final Price: $3.30

Buy one get one free

Final Price: $3.50

Buy one get one free

Final Price: $3.75

Buy one get one free

Final Price: $3.75

Buy one get one free

Final Price: $1.75

Buy one get one free

Final Price: $1.90

Buy Two Get Three Free

Buy two get three free
Limit 10

Final Price: $2.20 each, when you buy 5

Buy two get three free
Limit 10

Final Price: $3.00 each, when you buy 5

Buy two get three free
Limit 10

Final Price: $1.04 each, when you buy 5

Produce

Final Price: $0.24

Final Price: $0.99

Beverages

Use $1.00/1 McCafe Coffee Product from SS 1/20

Final Price: $4.99

Use $0.50/1 Fiji Water Bottle 500 ml or larger (smartsource.com)

Or $0.50/1 Fiji Water Single Bottle 500 mL or larger from SS 2/24

Final Price: $0.89

Grocery

Use $1.00/1 Kinder Joy 3-pack OR (3) Kinder Joy Single Eggs (smartsource.com)

Or $1.00/3 Kinder JOY Egg Singles OR (1) 3 pack from SS 2/24

And submit $0.50/1 Kinder Joy, 0.7 oz, via rebate app (ibotta.com)

Pay $2.87, submit for $1.50 in Ibotta credits

Final Price: $0.46 each, when you buy 3

Final Price: $1.00

Submit $0.25/1 Clio Greek Yogurt Bars, 50 g, via rebate app (ibotta.com)

Pay $1.00, submit for $0.25 Ibotta credit

Final Price: $0.75

Use $1.00/2 Keebler Crackers and/or Cheez-It Baked Snack Crackers 7-16 oz from RMN 1/27

Final Price: $4.49 each, when you buy 2

Use $2.00/1 Splenda Naturals Stevia Product from SS 1/6

Or $1.50/1 Splenda Naturals Stevia Product 40 ct, 80 ct, 140 ct, 9.8 oz Jar or Granulated from SS 2/10

Final Price: $1.99

Use $2.00/1 Whole Earth Sweetener Co. Product from RMN 1/6

Final Price: $1.99

Use $2.00/1 Truvia Stevia Sweetener (truvia.com)

Or $1.50/1 Truvia Stevia Sweetener Package from SS 1/6

Final Price: $1.99

Use $1.00/2 Ortega products (coupons2.smartsource.com)

Final Price: $0.49 each, when you buy 2

Use $0.50/1 Werther’s Original 4.51 oz or larger (coupons.com)

Final Price: $1.89

Use $1.00/2 Mars M&M’s Chocolate Bars 3.8-4 oz from RMN 2/24

Final Price: $1.49 each, when you buy 2

Use $1.50/2 Blue Diamond Almonds 5 oz Bags or 6 oz Cans from SS 1/27

Final Price: $2.25 each, when you buy 2

Use $1.00/2 Welch’s Jams, Jellies or Spreads from RMN 1/20

Final Price: $2.49 each, when you buy 2

Use $1.00/1 SkinnyPop Ready to Eat Popcorn Bag from SS 1/6

Final Price: $2.00

Use $1.00/3 Maruchan Bowls from SS 1/20

Final Price: $0.66 each, when you buy 3

Use $0.50/1 Dole Fruit Bowls, limit 4 (dolesunshine.com)

Or $0.50/2 Dole Fruit Bowls Packages from SS 1/6

Final Price: $1.00

Use $0.75/1 De Cecco Pasta (smartsource.com)

Or $1.00/2 De Cecco Pasta (smartsource.com)

Or $0.75/1 De Cecco Pasta Box from SS 2/24

Or $1.00/2 De Cecco Pasta Boxes from SS 2/24

Final Price: $1.49

Refrigerated & Frozen

Use $1.00/1 Cooked Perfect Frozen Meatballs Bag from SS 1/27

Final Price: $1.99

Use $1.00/1 Oscar Mayer Natural Cold Cuts Product from SS 2/24

Final Price: $2.99

Use $1.00/1 Sargento Balanced Breaks from SS 1/6

Or $0.50/1 Sargento Balanced Breaks from SS 1/6

Final Price: $2.00

Use $1.00/2 Stonyfield Organic Snack Packs (coupons.com)

And submit $0.50/1 Stonyfield Snack Pack, 2.4 oz, via rebate app (ibotta.com)

Pay $2.98, submit for $1.00 in Ibotta credits

Final Price: $0.99 each, when you buy 2

Use $1.00/3 Pillsbury Refrigerated Baked Goods products (pillsbury.com)

Or $1.00/3 Pillsbury Refrigerated Baked Goods Products from SS 1/13

Final Price: $0.67 each, when you buy 3

Use $1.00/5 Chobani Single-Serve Yogurt and Non-Dairy Products from SS 2/3

Final Price: $0.80 each, when you buy 5

Final Price: $1.00

Final Price: $1.00

Use $1.50/1 Rosina Frozen Meatball product (redplum.com)

Or $1.50/1 Rosina Frozen Meatball product (redplum.com)

Or $1.50/1 Rosina Frozen Meatball product (redplum.com)

Or $1.50/1 Rosina Frozen Meatball product (redplum.com)

Or $1.50/1 Rosina Frozen Meatball Product from RMN 1/27

Or $1.00/1 Rosina Frozen Meatball Product from RMN 12/9

Final Price: $3.49

Final Price: $1.00

Personal Care

Use $1.00/1 Oral-B Adult Manual Toothbrush from PG 2/24

Final Price: $1.69

Use $2.00/1 Vaseline Hand and Body Lotion 6.8 oz or larger from RMN 2/24

Final Price: $2.49

Household

Use $0.50/1 Quilted Northern Bath Tissue 6 double roll or larger from RMN 1/27

Or $0.50/1 Quilted Northern Bath Tissue 6 double roll or larger from RMN 2/10

Final Price: $5.99

Use $2.00/1 Swiffer Refill OR WetJet Solution from PG 2/24

Final Price: $2.99

Final Price: $1.00

Pet Care

Use $2.00/1 Purina Bella Dry Dog Food Bag 3 lb or larger (coupons.com)

Or $2.00/1 Purina Bella Dry Dog Food Bag from RMN 2/24

Final Price: $4.99

Use $2.50/6 Purina Bella Wet Dog Food Trays 3.5 oz (coupons.com)

Or $5.00/12 Purina Bella Wet Dog Food Trays 3.5 oz (coupons.com)

Or $5.00/12 Purina Bella Wet Dog Food 3.5 oz Trays OR (1) 12 ct Variety Pack from RMN 2/24

Or $2.50/6 Purina Bella Wet Dog Food 3.5 oz Trays from RMN 2/24

Final Price: $0.58 each, when you buy 6