The following Harris Teeter weekly coupon deals are valid from 1/22 – 1/28. These prices are available by using your VIC card. Make sure to load your VIC card with Harris Teeter eCoupons.

Harris Teeter doubles manufacturer coupons with a face value of $0.99 or less every day, up to 20 per VIC card. Three manufacturer coupons and three printable manufacturer coupons are allowed per like item, with a total of three doubled coupons per like item. Additional newspaper coupons can be used but will only scan at face value. Buy one get one free items ring up at half price, and a coupon can be used on both items.

sign up for a harris teeter vic card

Note: Harris Teeter e-VIC eCoupons cannot be stacked with newspaper or printable coupons. There is a 20 eCoupon cap on the number of eCoupons that can be loaded per VIC card.

e-VIC Specials


Limit 4

Final Price: $1.97


Limit 4

Final Price: $2.77


Limit 12

Final Price: $0.37


Limit 4

Final Price: $2.47


Limit 4

Use $0.50/1 Challenge Butter product (grocerycouponnetwork.com)

Final Price: $1.97


Limit 4

Final Price: $1.67

Buy One Get One Free


Buy one get one free

Final Price: $2.50


Buy one get one free

Final Price: $2.15


Buy one get one free

Final Price: $1.35


Buy one get one free

Final Price: $1.50


Buy one get one free

Final Price: $1.45


Buy one get one free

Final Price: $2.50


Buy one get one free

Final Price: $0.50


Buy one get one free

Final Price: $2.50


Buy one get one free

Final Price: $2.50


Buy one get one free

Final Price: $1.00


Buy one get one free

Final Price: $1.65


Buy one get one free

Final Price: $1.60


Buy one get one free

Final Price: $1.95


Buy one get one free

Final Price: $1.35


Buy one get one free

Use $1.00/1 Kettle Brand product 5 oz or larger, limit 1 (savings.com)

Final Price: $0.90


Buy one get one free

Final Price: $3.00


Buy one get one free

Final Price: $2.00


Buy one get one free

Final Price: $2.10


Buy one get one free

Final Price: $4.50


Buy one get one free

Final Price: $1.35/lb


Buy one get one free

Final Price: $0.75


Buy one get one free

Final Price: $5.50


Buy one get one free

Final Price: $1.85


Buy one get one free

Final Price: $1.15


Buy one get one free

Use $1.00/1 Wewalka Dough product from SS 11/10

Or $1.00/1 Wewalka product from SS 1/12

Or $1.00/1 Wewalka product from SS 1/12

Final Price: $0.75


Buy one get one free

Final Price: $2.90


Buy one get one free

Final Price: $6.00


Buy one get one free

Final Price: $3.35


Buy one get one free

Final Price: $3.35


Buy one get one free

Final Price: $0.90


Buy one get one free

Final Price: $1.35


Buy one get one free

Final Price: $4.50


Buy one get one free

Use $2.00/2 Purina Busy, Beggin’ or DentaLife Dog Treats or Chews, limit 4 (coupons.com)

Final Price: $4.00 each, when you buy 2


Buy one get one free

Final Price: $3.00


Buy one get one free

Final Price: $4.50

Buy Two Get Two Free


Buy two get two free

Final Price: $2.75 each, when you buy 4

Buy Two Get Three Free


Buy two get three free
Limit 5

Final Price: $3.00 each, when you buy 5


Buy two get three free
Limit 10

Final Price: $1.60 each, when you buy 5


Buy two get three free
Limit 10

Final Price: $3.20 each, when you buy 5


Buy two get three free
Limit 15

Final Price: $1.00 each, when you buy 5

Produce


Final Price: $0.97/lb


Final Price: $0.99

Grocery


Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker products 3.5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: $1.75 each, when you buy 2


Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker products 3.5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: $1.75 each, when you buy 2


Use $0.75/3 Annie’s Mac & Cheese from SS 12/15

Or $1.00/3 Annie’s Mac & Cheese (annies.com)

Final Price: $1.50 each, when you buy 3


Use $1.00/2 General Mills Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix or Cinnamon Toast Crunch Churros Cereal from SS 1/5

Or $1.00/2 General Mills Original, Honey Nut, Multi Grain, Chocolate Peanut Butter, Very Berry, Apple Cinnamon, Frosted, Chocolate, Fruity, Honey Nut Medley Crunch, Protein, +Ancient Grains, Oat Crunch, Maple or Blueberry Cheerios Cereal from SS 1/5

Or $1.00/2 General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4 or Oatmeal Crisp Cereal or Nature Valley Granola Pouches from SS 12/15

Or $1.50/4 General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4 or Oatmeal Crisp Cereal or Nature Valley Granola Pouches from SS 12/15

Or $1.00/3 General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4 or Oatmeal Crisp Cereal or Nature Valley Granola Pouches from SS 12/15

Final Price: $2.00 each, when you buy 2


Use $1.00/1 Stonefire product (stonefire.com)

Final Price: $1.50


Final Price: $0.79


Final Price: $0.99


Final Price: $1.25

Refrigerated & Frozen


Use $1.00/1 Yoplait Yogurt Multipack (coupons.com)

Or $1.00/1 Yoplait Yogurt Multipack from SS 1/5

Final Price: $3.00


Use $0.55/1 Jimmy Dean product from RMN 1/5

Final Price: $2.23


Use $0.55/1 Jimmy Dean product from RMN 1/5

Final Price: $2.23


Final Price: $1.49/lb


Final Price: $1.49/lb


Limit 2

Final Price: $1.29/lb


Use $0.50/1 Kellogg’s Eggo Waffles, Pancakes or French Toast Frozen product 8.4 oz or larger from RMN 1/5

Or $1.00/2 Kellogg’s Eggo Waffles, Pancakes or French Toast Frozen products 8.4 oz or larger from RMN 1/5

Final Price: $1.50


Use $1.00/1 Screamin’ Sicilian Premium Frozen product (screaminsicilian.com)

Final Price: $4.99


Final Price: $1.00

Personal Care


Use $0.75/1 Softsoap Body Wash 15 oz or larger, limit 4 (softsoap.com)

Or $0.75/1 Softsoap or Irish Spring Body Wash from SS 1/19

Final Price: $1.50

Household


Use $1.00/1 All Laundry product from RMN 1/5

Final Price: $2.00


Use $0.50/1 Palmolive Ultra Dish Liquid 18 oz or larger from SS 1/19

Final Price: $1.00


Use $3.00/1 Tide Pods 26 or 32 ct or larger or Power Pods 21 ct or larger from PG 12/29

Or $3.00/1 – Tide Pods 26 or 32 ct or larger, Tide Power Pods 21 ct or larger, Gain Flings 30 ct or larger or Gain Ultra Flings 18 ct or larger from PG 1/26

Or $2.00/1 Tide Pods 31 ct or smaller, limit 1 (pgeveryday.com)

Or $2.00/1 Tide Pods 31 ct or smaller from PG 12/29

Or $2.00/1 Tide Pods 31 ct or smaller or Gain Flings 12-26 ct from PG 1/26

Final Price: $6.99


Use $2.00/1 Persil ProClean Laundry Detergent from RMN 1/19

Final Price: $9.99


Use $3.00/1 Tide Pods 26 or 32 ct or larger, Tide Power Pods 21 ct or larger, Gain Flings 30 ct or larger or Gain Ultra Flings 18 ct or larger from PG 1/26

Or $2.00/1 Gain Flings 30 ct or larger or Ultra Flings 18 ct or larger, limit 1 (pgeveryday.com)

Or $1.00/1 Gain Flings 12-26 ct, Liquid or Powder Laundry Detergent, limit 1 (pgeveryday.com)

Or $2.00/1 Tide Pods 31 ct or smaller or Gain Flings 12-26 ct from PG 1/26

Or $1.00/1 Gain Flings 12 ct or larger or Gain Ultra Flings 18 ct or larger from RMN 1/12

Final Price: $6.99


Use $1.00/1 Snuggle product from RMN 1/5

Final Price: $2.00


Use $0.50/1 Scott Paper Towels 6 ct or larger (vivatowels.com)

Or $0.50/1 Scott Towels 6 ct or larger (kleenex.com)

Or $0.50/1 Scott Paper Towels 6 ct or larger from SS 1/5

Final Price: $4.00

more manufacturer coupons here