Here are the Winn-Dixie coupon deals valid 1/22 – 1/28. Sign up for the Winn-Dixie rewards program called SE Grocers Rewards. Earn points when making a qualifying purchase in the store. Points earned can be used to save on groceries or on fuel at participating Shell gas stations. For every 100 points earned, receive either $1.00 off groceries or $0.05 off per gallon of gas.

Remember to use a Rewards Card to get sale prices and deals. If you do not have one, get a card free at the customer service desk of any Winn-Dixie store. Also, keep in mind that most Winn-Dixie stores (except Florida, parts of Louisiana, and some coastal Alabama stores) double coupons worth $0.50 or less.

Buy One Get One Free


Dole Salad Kits, 5-13.2 oz $3.99
Buy one get one free

Final Price: $2.00 each, when you buy 2


Buy one get one free

Final Price: Varies


Buy one get one free

Use $1.00/2 Kellogg’s Krave, Apple Jacks, Corn Pops or Corn Flakes Cereal, limit 4 (kelloggsfamilyrewards.com)

Final Price: $1.50 each, when you buy 2


Buy one get one free

Use $0.50/1 Kellog’s Special K Cereal 10.5 oz or larger, limit 4 (kelloggsfamilyrewards.com)

Or $1.00/2 Kellogg’s Special K Cereals 10.5 oz or larger, limit 4 (coupons.com)

Or $1.25/2 – Kellogg’s Special K Cereals 10.5 oz or larger from RMN 1/5

Final Price: $1.50 each, when you buy 2, or $1.00 with double


Buy one get one free

Use $0.75/1 Blue Bunny Ice Cream Carton 46 or 38 oz, Load’d Sundaes Cup or Novelty Pack, limit 2 (bluebunny.com)

Final Price: $2.25 each, when you buy 2


Buy one get one free

Final Price: $6.00 each, when you buy 2


Buy one get one free

Final Price: Varies


Buy one get one free

Final Price: Varies


SE Grocers Chicken Tenders, 40-48 oz $14.99
SE Grocers Chicken Breasts, 40-48 oz $14.99
Buy one get one free

Final Price: $7.50 each, when you buy 2


St. Louis Style Dry Rub Ribs
Buy one get one free

Final Price: Varies


Buy one get one free

Final Price: $7.50 each, when you buy 2


Buy one get one free

Use $1.00/1 Grown in Idaho Bag of Potatoes from SS 1/19

Final Price: $0.75 each, when you buy 2


Buy one get one free

Use $1.15/1 Tabasco Family of Flavors product 5 oz or larger from SS 1/12

Or $1.00/1 Tabasco Family of Flavors product 5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: $0.35 each, when you buy 2


Buy one get one free

Final Price: $2.00 each, when you buy 2


Fresh Cut Mixed Melon Chunks
Buy one get one free

Final Price: Varies

Other Deals


Final Price: $1.99


Use $1.25/5 Lean Cuisine or More Cuisine products from RMN 1/5

Final Price: $2.25 each, when you buy 5


Use $2.00/1 Tide Detergent 75 oz or smaller, Purclean 50 oz or smaller or Antibacterial Spray, limit 1 (pgeveryday.com)

Or $2.00/1 Tide Laundry Detergent 75 oz or smaller, Purclean 50 oz or smaller or Antibacterial Spray from PG 12/29

Final Price: $2.99


Use $2.00/1 Tide Pods 31 ct or smaller, limit 1 (pgeveryday.com)

Or $2.00/1 Tide Pods 31 ct or smaller from PG 12/29

Final Price: $2.99


Use $1.00/1 Gain Flings 12-26 ct, Liquid or Powder Laundry Detergent, limit 1 (pgeveryday.com)

Or $1.00/1 Gain Flings 12 ct or larger or Gain Ultra Flings 18 ct or larger from RMN 1/12

Final Price: $3.99


Use $0.50/1 Angel Soft Double Roll Bath Tissue 4 ct or larger (angelsoft.com)

Final Price: $3.79, or $3.29 with double


Use $1.00/1 Sparkle Paper Towels 6 ct or larger from RMN 1/5

Final Price: $3.29


Use $2.00/10 Chobani Single Serve Greek Yogurt products from SS 1/12

Final Price: $0.80 each, when you buy 10


Use $2.00/10 Chobani Single Serve Greek Yogurt products from SS 1/12

Final Price: $0.80 each, when you buy 10


Use $0.75/1 Jimmy Dean Frozen product from RMN 1/5

Or $0.55/1 Jimmy Dean product from RMN 1/5

Final Price: $1.75


Use $1.00/2 BelVita Biscuits 8.8 oz or larger

Final Price: $2.00 each, when you buy 2


Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker products 3.5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: $2.63 each, when you buy 2


Buy two get one free

Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker products 3.5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: Varies


Use $0.50/2 Mott’s Juice or Applesauce products from SS 1/5

Final Price: $1.75 each, when you buy 2


Pillsbury Cinnamon Rolls, 8 ct $2.00
Pillsbury Sweet Biscuits, 8 ct $2.00

Use $1.00/3 Pillsbury Refrigerated Baked Goods products from SS 12/15

Or $1.00/4 Pillsbury Refrigerated Baked Goods from SS 11/17

Final Price: $1.67 each, when you buy 3


Use $1.00/8 Dannon Oikos or Light & Fit Single Serve Cups OR (2) Dannon Oikos, Light & Fit or Activia Dailies 4-packs OR (1) Dannon Oikos or Light & Fit Regular or Greek Quart OR (1) Dannon Activia Dailies 8-pack from SS 1/5

Final Price: $0.88 each, when you buy 8


Use $1.00/8 Dannon Oikos or Light & Fit Single Serve Cups OR (2) Dannon Oikos, Light & Fit or Activia Dailies 4-packs OR (1) Dannon Oikos or Light & Fit Regular or Greek Quart OR (1) Dannon Activia Dailies 8-pack from SS 1/5

Final Price: $0.88 each, when you buy 8


Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker products 3.5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: $3.13 each, when you buy 2


Use $1.00/2 Ziploc products, limit 2 (ziploc.com)

Final Price: $4.00 each, when you buy 2


Use $1.00/2 Dixie Ultra or Everyday Plates or Bowls from RMN 1/19

Final Price: $2.00 each, when you buy 2


Use $1.00/2 General Mills Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix or Cinnamon Toast Crunch Churros Cereal from SS 1/5

Or $1.00/2 General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4 or Oatmeal Crisp Cereal or Nature Valley Granola Pouches from SS 12/15

Or $1.00/2 General Mills Original, Honey Nut, Multi Grain, Chocolate Peanut Butter, Very Berry, Apple Cinnamon, Frosted, Chocolate, Fruity, Honey Nut Medley Crunch, Protein, +Ancient Grains, Oat Crunch, Maple or Blueberry Cheerios Cereal from SS 1/5

Or $1.50/4 General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4 or Oatmeal Crisp Cereal or Nature Valley Granola Pouches from SS 12/15

Or $1.00/3 General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4 or Oatmeal Crisp Cereal or Nature Valley Granola Pouches from SS 12/15

Final Price: $2.17 each, when you buy 2


Use $0.50/1 Kellogg’s Eggo Waffles, Pancakes or French Toast Frozen product 8.4 oz or larger from RMN 1/5

Or $1.00/2 Kellogg’s Eggo Waffles, Pancakes or French Toast Frozen products 8.4 oz or larger from RMN 1/5

Final Price: $2.00, or $1.50 with double


Use $0.50/1 Challenge Butter product (grocerycouponnetwork.com)

Final Price: $3.49, or $2.99 with double


Light & Fit Yogurt, 1 qt $4.99

Use $1.00/8 Dannon Oikos or Light & Fit Single Serve Cups OR (2) Dannon Oikos, Light & Fit or Activia Dailies 4-packs OR (1) Dannon Oikos or Light & Fit Regular or Greek Quart OR (1) Dannon Activia Dailies 8-pack from SS 1/5

Final Price: $3.99


Use $0.50/1 Tide Simply Liquid Laundry Detergent 34 oz or smaller, Simply Pods 13 ct, Downy Liquid Fabric Conditioner 40 loads, Bounce or Downy Sheets 40-60 ct or Downy Unstopables or Fresh Protect In-Wash Scent Booster 4.3 oz, limit 1 (pgeveryday.com)

Or $0.50/1 Tide Simply Liquid Laundry Detergent 34 oz or smaller, Simply Pods 13 ct, Downy Liquid Fabric Conditioner 40 ld, Bounce or Downy Sheets 40-60 ct, Downy Unstopables, Fresh Protect, Odor Protect or Infusions In-Wash Scent Boosters 4.3 oz or Era Laundry Detergent 50 oz or smaller from RMN 1/12

Final Price: $2.49, or $1.99 with double


Use $0.50/1 Tide Simply Liquid Laundry Detergent 34 oz or smaller, Simply Pods 13 ct, Downy Liquid Fabric Conditioner 40 loads, Bounce or Downy Sheets 40-60 ct or Downy Unstopables or Fresh Protect In-Wash Scent Booster 4.3 oz, limit 1 (pgeveryday.com)

Or $0.50/1 Tide Simply Liquid Laundry Detergent 34 oz or smaller, Simply Pods 13 ct, Downy Liquid Fabric Conditioner 40 ld, Bounce or Downy Sheets 40-60 ct, Downy Unstopables, Fresh Protect, Odor Protect or Infusions In-Wash Scent Boosters 4.3 oz or Era Laundry Detergent 50 oz or smaller from RMN 1/12

Final Price: $2.49, or $1.99 with double


Use $0.50/1 Lysol product, limit 2 (coupons.com)

Final Price: $2.00, or $1.50 with double

Mix, Match & Save

Purchase five select products and save $5.00 instantly. Savings equals $1.00 per item. Final prices below reflect the $1.00 discount.


Buy 5, save $5.00 instantly

Use $0.75/1 Jimmy Dean Frozen product from RMN 1/5

Or $0.55/1 Jimmy Dean product from RMN 1/5

Final Price: $3.24


Jimmy Dean Fresh Sausage Links, 9.6-16 oz $3.99
Jimmy Dean Fresh Sausage Patties, 9.6-16 oz $3.99
Buy 5, save $5.00 instantly

Use $0.55/1 Jimmy Dean product from RMN 1/5

Final Price: $2.44


Buy 5, save $5.00 instantly

Use $0.55/1 Jimmy Dean product from RMN 1/5

Final Price: $4.44


Buy 3 Jimmy Dean Fresh Sausage Rolls, 9.6-16 oz $3.99
Buy 5, save $5.00 instantly

Use one $0.75/1 Jimmy Dean Frozen product from RMN 1/5 – limit 1

And use one $0.55/1 Jimmy Dean product from RMN 1/5 – limit 1

Final Price: $3.13 each, when you buy 5

3-Day Sale: 1/24 – 1/26


Final Price: $1.67


Use $2.00/3 International Delight Creamers 32 oz, limit 1 (internationaldelight.com)

Final Price: $1.83 each, when you buy 3

find more coupons Here!