The following Harris Teeter weekly coupon deals are valid from Feb. 19 – Feb. 25. These prices are available by using your VIC card. Make sure to load your VIC card with Harris Teeter eCoupons.

Harris Teeter doubles manufacturer coupons with a face value of $0.99 or less every day, up to 20 per VIC card. Three manufacturer coupons and three printable manufacturer coupons are allowed per like item, with a total of three doubled coupons per like item. Additional newspaper coupons can be used but will only scan at face value. Buy one get one free items ring up at half price, and a coupon can be used on both items.

SIGN UP FOR A HARRIS TEETER VIC CARD

Note: Harris Teeter e-VIC eCoupons cannot be stacked with newspaper or printable coupons. There is a 20 eCoupon cap on the number of eCoupons that can be loaded per VIC card.

e-VIC Specials

Limit 4

Final Price: $1.97

Limit 4

Final Price: $2.47

Limit 4

Final Price: $2.27

Limit 2

Final Price: $1.97

Limit 4

Use $2.00/4 General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Chex, Cocoa Puffs, Trix, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Fiber One, Wheaties, Raisin Nut Bran, Total, Basic 4 or Oatmeal Crisp Cereal or Nature Valley Granola Pouches from SS 1/26

Final Price: $3.04 each, when you buy 4

Limit 10

Final Price: $0.77

Limit 4

Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker products 3.5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: $1.22 each, when you buy 2

Limit 4

Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker products 3.5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: $1.22 each, when you buy 2

Limit 4

Use $0.50/1 Challenge Butter product (grocerycouponnetwork.com)

Final Price: $1.97

Limit 12

Use $1.00/3 Dannon Oikos Blue Single Serve Cups or Nut Butter Single Serve Cups OR (2) Dannon Oikos Greek 5.3 oz 4-packs OR (1) Dannon Oikos Greek Yogurt Quart from SS 2/9

Final Price: $0.54 each, when you buy 3

Limit 4

Final Price: $1.57

Limit 3

Use $1.00/1 California Pizza Kitchen Pizza 10.7 oz or larger from RMN 1/26

Or $2.00/2 DiGiorno Pizza 10.6 oz or larger from RMN 1/26

Final Price: $3.47

Limit 4

Use $1.00/1 All Laundry product from RMN 2/2

Final Price: $1.47

Limit 2

Use $0.55/1 Cottonelle Toilet Paper 12 ct or larger (vivatowels.com)

Final Price: $9.87

Limit 2

Final Price: $5.97

Buy One Get One Free

Buy 1 get 1 free

Final Price: $2.20

Buy 1 get 1 free

Final Price: $1.50

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3.00

Buy 1 get 1 free

Final Price: $1.00

Buy 1 get 1 free

Final Price: $1.20

Buy 1 get 1 free

Use $1.00/2 Quaker Old Fashioned, Quick or Instant Oats OR Oatmeal Squares Cereal from SS 1/12

Final Price: $0.90 each, when you buy 2

Buy 1 get 1 free

Final Price: $1.95

Buy 1 get 1 free

Final Price: $1.50

Buy 1 get 1 free

Use $1.25/3 Keebler Town House, Club or Cheez-It Crackers 7-16 oz from RMN 1/26

Final Price: $2.08 each, when you buy 3

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3

Buy 1 get 1 free

Final Price: $2.25

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3/lb

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3.50/lb

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3.25/lb

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3.50/lb

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3.50/lb

Buy 1 get 1 free

Final Price: $2.50/lb

Buy 1 get 1 free

Final Price: $4.50/lb

Buy 1 get 1 free

Final Price: $4.50

Buy 1 get 1 free

Final Price: $2

Buy 1 get 1 free

Final Price: $2.50

Buy 1 get 1 free

Final Price: $4.50

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3.50

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3

Buy 1 get 1 free

Final Price: $3.50

Buy 1 get 1 free

Final Price: $1.20

Buy Two Get Two Free

Buy 2 get 2 free

Final Price: $3.50 each, when you buy 4

Buy Two Get Three Free

Buy 2 get 3 free
Limit 10

Final Price: $2.00 each, when you buy 5

Buy 2 get 3 free
Limit 10

Final Price: $1.40 each, when you buy 5

Buy 2 get 3 free
Limit 10

Final Price: $1.36 each, when you buy 5

Produce

Final Price: $0.99/lb

Final Price: $1.50

Final Price: $1.49

Beverages

Final Price: $0.99

Use $1.00/2 Celestial Seasonings Tea Boxes (coupons.com)

Or $1.00/2 Celestial Seasonings Tea Boxes from SS 1/19

Final Price: $2 each, when you buy 2

Grocery

Use $1.00/4 Pringles Cans 130 g or larger from RMN 1/26

Final Price: $1 each, when you buy 4

Use $0.25/1 Welch’s Fruit Snacks, Fruit ‘n Yogurt Snacks or Fruit Rolls 8 oz or larger bag or 6 ct or larger box from SS 1/26

Final Price: $1.50

Final Price: $1

Use $1.00/3 Pop-Tarts Toaster Pastries 6 ct or larger, limit 4 (kelloggsfamilyrewards.com)

Final Price: $2.67 each, when you buy 3

Use $0.55/2 Mueller’s Pasta from SS 1/12

Final Price: $0.25 each, when you buy 2

Use $0.75/2 Nabisco Cookie or Cracker products 3.5 oz or larger from SS 1/12

Final Price: $1.75 each, when you buy 2

Use $0.75/1 Frank’s RedHot Sauce 12 oz or larger from RMN 1/26

Final Price: $1

Refrigerated & Frozen

Use $1.00/4 Chobani Greek Yogurt with Nut Butter, Greek Yogurt with Oatmeal or Greek Yogurt Drinks from SS 2/2

Final Price: $0.75 each, when you buy 4

Use $1.00/2 Chobani Yogurt Multipacks, Tubs 24 or 32 oz or Squeezable Greek Yogurts from SS 2/2

Final Price: $3 each, when you buy 2

Use $1.00/2 Chobani Yogurt Multipacks, Tubs 24 or 32 oz or Squeezable Greek Yogurts from SS 2/2

Final Price: $3.49 each, when you buy 2

Use $0.50/1 Eggland’s Best Eggs from SS 1/5

Final Price: $2.49

Final Price: $1.49/lb

Health & Beauty

Use $2.00/1 Crest Toothpaste 3 oz or more from PG 2/23

Final Price: $0.99

Household

Use $0.75/1 Scrubbing Bubbles Bathroom Cleaner product from SS 1/12

Final Price: $2.49

Use $0.75/1 Viva Paper Towels 6 ct or larger from SS 2/9

Or $0.50/1 Viva or Vantage Paper Towels 6-pack or larger (kleenex.com)

Or $0.50/1 Viva or Viva Vantage Paper Towels 6 ct or larger (vivatowels.com)

Final Price: $11.49

Final Price: $1

Final Price: $1

FIND MORE MANUFACTURER COUPONS HERE