Used $5 off $50 store purchase at Jewel-Osco. But I had a two year old with me so that basically covered the item she just HAD to have so no one got hurt.

Got the following (highlights of my good buys):

cherries at $2.99/lb. cost: $6.67; saved $8.92.

Honey crisp apples $2.99/lb. cost $13.19; saved $4.41.

Dean’s ice cream sale price 3/ $10. Bought three used $1 off one from Sunday paper insert 5/15.
Final price: $2.33 each

Hillshire farms snacking grilled chicken bites sale price: 2 for $4. Used two $.75 off one coupons from coupons.com.
Final price: $1.75 each

Perdue chicken thighs BOGO free. (Two packs of 1.5 lbs). Used $1 off two coupon from coupons.com.
Final price: $1.24 each

Morningstar crumbles (12 oz) sale price 2 for $7. Used Catalina from other shopper I found on the floor last week for $2 off two Morningstar products.
Final price: $2.50 each

Chobani flip on sale 10/ $10. Used mfg coupon in mymixx (instead of the coupons.com) for buy 4 get one free.
Final price: 5 for $4 (or $.80 each)

Juicy Juice 64 oz apple juice BOGO free sale. Used $1 off two coupon from Sunday paper (April one?).
Final price: $1.99 each

Nuco chile ginger vinegar regular price: clearance price $.80 !

Pompeii jalapeño red wine vinegar: clearance price $.75 !

Popsecret popcorn 4.5 oz clearance price $1

Snyders pretzels one pounder sale price 2/ $5. Used $1 off two coupons from Sunday paper plus $.25 off monopoly store coupon.
Final price: $1.88 each

Athenos feta 4 oz on sale $2.99 each no coupons

Saved 48% on the bill (paid OOP $79.72; saved $71.91)