I am SO jealous of all you Utah Ladies that have stores that do Case Lot Sales! This week Maceys is looking pretty good for stocking up on certain items! Look for a post later in the day with a Costco comparision! Thanks to PYP for help with the matchups!

To see the online ad go HERE, to find a location near you, go HERE

Krazy Produce, Meat and Dairy

Apples, School Boy Red Delicious, Fuji or Braeburn $0.88/lb

Clementines, 3 lb. box $3.99

Pineapple, Gold fresh $0.78/lb

Tomatoes, Roma $0.68/lb

Boneless Skinless Chicken Breasts, 3 lb. frozen $4.98

Nestle Coffee-Mate Creamer, 16 oz. $1.00
Use the $.50/1 from RP 11/1
Final Price: $0.50

Yoplait Yogurt, 4-6 oz. $0.48
Use the $1.00/10 in ad coupon
$1.00/8 (IE) – Yoplait Yogurt Cups (bricks.coupons.com)
$1.00/8 (FF) – Yoplait Yogurt Cups (bricks.coupons.com)
Final Price: $0.30

Krazy Coupon Deals

Nestle Pure Life Water, 24 pk. half liter bottles $2.98
$1.00/2 – Nestle Pure Life Water – (coupons.com)
$1.00/2 – Nestle Pure Life Water – (everydayeating.com)
Final Price: $2.48

Blue Diamond Almonds, 6 oz. can $2.00
Use the $1/2 from SS 11/5
Final price: $1.50

General Mills Cereals $2.35
Use the B4G1 FREE in ad coupon
$1.00/2 (IE) – General Mills – (bricks.coupons.com)
$1.00/2 (FF) – General Mills – (bricks.coupons.com)
Or use the $1/3 from 12/13, 1/3
Final Price: $1.48

Planters Cocktail Peanuts, 12 oz. $2.29
Use the $1/2 from 12/13
Final Price: $1.79

Finish Electrasol Dishwasher Detergent, 20 ct. box $3.97
Use the $2.50/1 from 1/3
Final Price: $1.47

Theraflu, 8.3 oz. warming liquid or 6 ct. packets $4.48
$2.00/1 – Theraflu – (coupons.com)
$2.00/1 – Theraflu – (redplum.com)
$2.00/1 – Theraflu – (smartsource.com)
Final Price: $2.48

Triaminic, 14 ct. strips $4.68
Use the $3/1 from SS 12/6
Final Price: $1.68

Maceys Case Lot Sale!         

Blue Chip Dough Enhancer, 21 oz. $3.49

E-Z Hard Wheat, 50 lb. bag red or white $11.98

Gulf Pacific White or Brown Rice, 20 lb. $8.88

Hard Wheat, 45 lb. bucket white or red $15.98

Kraft Macaroni and Cheese, 4 pk. 7.25 oz. $2.50
Case of 4: $10.00

Western Family All Purpose Flour, 25 lb. bleached or unbleached $6.98
Case of 2: $13.96

Western Family Chili con Carne with Beans, 15 oz. $0.78
Case of 24:$18.72

Western Family Chunk Light Premium Tuna, 5 oz. $0.58
Case of 48: $27.84

Western Family Diced Tomatoes, 14.5 oz. $0.48
Case of 24: $11.52

Western Family Evaporated Milk, 12 oz. $0.78
Case of 24: $18.72

Western Family Ketchup, 24 oz. regular or 20 oz. upside down squeeze bottle $0.78
Case of 16: $12.48

Western Family Laundry Detergent, 20 lb. large bag $3.48

Western Family Liquid Bleach, 96 oz. $1.28
Case of 6: $7.68

Western Family Pancake Syrup, gallon $4.88

Case of 6: $29.28

Western Family Pasta, 48 oz. thin, long spaghetti or elbow macaroni $1.78
Case of 8: $14.24

Western Family Petal Soft Bath Tissue, 24 regular rolls $4.48

Western Family Powdered or Brown Sugar, 2 lb. $0.98
Case of 12: $11.76

Western Family Specialty Beans, 15 oz. $0.48
Case of 24: $11.52

Western Family Tomato Paste, 6 oz. regular or Italian $0.55
Case of 48: $26.40

Western Family Tomato Sauce, 8 oz. $0.27

Case of 48: $12.96